Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
demmian
Unregistered

 

(10-06-2010, 06:41 PM)Vodno konche Wrote:
(10-06-2010, 06:01 PM)demmian Wrote:
(10-06-2010, 05:58 PM)афион Wrote: Administracija DALI SE SOGLASUVATE SO SLIKATA NA KOHA???????????????????????
http://forum.kotle.ca/uploads/avatars/avatar_118.jpg

Хехехе...јас кажав во една прилика дека кога Албанците ќе посакаат да се сепарираат од Македонците,ние ќе земеме да ,,плачеме,, дека сакаме во пакет со нив,само и само да се зачува целоста на Македонија. Icon_razz Icon_razz Icon_razz

Taка што,желбите на бедниот бугар пак ке останат неостварени Icon_razzIcon_wink


И афионе,не се нервозирај и ти можеш да ставиш аватар,каде што пола од територијата на бугарија е турска,па да видиме што ќе каже тогаш циганот ? Icon_razz

Пак да ти го повторя: Во Бугариjа не са дозволени партии на етническа основа както е во Македония. Затова и не може да биде регистрирана такава. Се гледат индивидуалните права на човека. А в Македония може, това е според законодателството на државата. Албански етнически партии и србски може!!!!! А бугарска не може!!!!!

И значи ако нашата држава е ултрадемократска,не мора вие да ја злоупотребувате таа демократија! Ете колку сте плитки!

И знаеш ли како се добиени тие РАДКО-вци?

Платеници се тоа,кои се во една вечер посеани,а другото утро пожнеани.
10-06-2010, 06:52 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by demmian - 10-06-2010, 06:52 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM