Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
demmian
Unregistered

 

(10-06-2010, 06:08 PM)KOHA Wrote: За мене тоа е полна шпекулация! Тука во София има повеке од 5071 Македонци, аз познавам околу 100, но сите тие луге се дойдени од Македония след 1991, туку мога да кажам дека дел од нив веке се осекят како Българи, аз предполагам дека тоа имат економиски причини, аз исто сакам да добиям Български паспорт. Тие луге немат потреба од права различни од Българите, затоа що тие не се разликуват много од Българите. Дефицията за малцинство е - хора с различни потребности од мнозинството. Що им е различното на потребностите на Македоците во България? Иста религия, ист язик, многу блиска култура. За мене тоа е голема грешка да се шпекулира со "македонско" малцинство во България, тие луге немат нужда од каква и да било помощ од Македония за да се осекят како равни во България.

Па,значи проблемот е решен предварително..... истото и јас го тврдам за РАДКО,тие не се многу поразлични од Македонците и тие луѓе немаат нужда од права,поинакви од правата на МАкедонците.
10-06-2010, 06:11 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by demmian - 10-06-2010, 06:11 PM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM