Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 13 Vote(s) - 3.85 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Билатерални односи: Македонија - Бугарија
Author Message
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0

Quote:дека ти си немаш работа да се мешаш во македонскиот дел на историјата,македонската верзија на историјата или како сакаш наречи ја...немаш право и авторитет,ниту ти,ниту било кој од твоите сонародници да доаѓате на македонски форуми,претставувајќи се како ,,просветители по историја на заслепената македонска нација,,

Немате авторитет за тоа,вие сте никој и ништо за нас,вашите зборови,желби и намери немаат апсолутно никаква правосилност врз нас!!!

Не се мешим ,ама кога историята ви е част от нашата ,как да си мълчим? Колкото до форумите -ей колегата Водно Конче ти е показал форум в кой можеш да си пишеш и на македонски ако щеш и на китайски,ако можеш!Там има няколко твои сънародници упорито мелещи едно и също от години насам относно -"татаро -турко -монголското потекло на бугарите" и никой ги не бриши -то и никой ги не взема на сериозно ..Jeee
Колкото до авторитета -и тук грешиш -не ми се ще да се заяждам на дребно -ама все пак -види ,колко е вашия авторитет пред света

[Image: am_e7a84_23541680.jpg]
Времето е в нас и ние сме във времето!!! В.Левский
05-06-2010, 10:11 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by vargo - 05-06-2010, 10:11 AM
RE: Билатерални односи: Македонија - Бугарија - by Охридски потомък - 20-12-2012, 04:04 AM