Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Канџите на УДБ-а
Author Message
mungos
Unregistered

 
#27

Ванчотодор оваа ми е кристално јасно но проблемот е што бугарите мислат дека е оваа вистинската битка дека овие страдалници за Македонија се бугари.Како да му објасниш на некој кој се фака за зборот бугарин а не во која смисла е напишано нештото.


Денес имав средба со еден пријател жртва на Удба.Замисли кога го видел досието кодош му бил неговиот другар со кој секогаш одел секаде заедно и биле двајцата „заколнати„ патриоти.Ми спомнуваше за какви се не маки видел во Отешево.

Се надевам дека еден ден ќе можиме сите овие кодоши да ги објавиме доста со црни фломастери.
24-02-2010, 01:32 AM
Reply


Messages In This Thread
Канџите на УДБ-а - by Kapidan - 01-01-2010, 11:26 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by basilius_2 - 02-01-2010, 01:11 AM
RE: Канџите на УДБ-а - by МКД - 11-01-2010, 07:59 AM
RE: Канџите на УДБ-а - by basilius_2 - 02-01-2010, 04:07 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by basilius_2 - 02-01-2010, 04:17 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mence - 11-01-2010, 10:12 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by basilius_2 - 12-01-2010, 05:18 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 13-02-2010, 09:03 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by raspberry - 23-02-2010, 06:06 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 23-02-2010, 06:25 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by raspberry - 23-02-2010, 06:40 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 23-02-2010, 06:41 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by raspberry - 23-02-2010, 06:45 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 23-02-2010, 06:46 PM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 24-02-2010, 01:32 AM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 24-02-2010, 01:53 AM
RE: Канџите на УДБ-а - by mungos - 24-02-2010, 03:06 AM