Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Гугл планира сите книги во светот да ги објави на Интернет
Author Message
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#2

Ubava ideja, edinstvena precka se avtorskite prava bidejki edna knigoizdatevelska kuka go tuzese Google zaradi objavuvanje na knigi na internet.
Procitajte ja ovaa storija od Oktomvri, kade Google i knigoizdavacite se dogovorile Google da plati i da napravi dobra zastita na knigite.

http://www.ereads.com/2008/10/google-and...shers.html
(This post was last modified: 05-01-2010, 06:35 PM by basilius_2.)
05-01-2010, 06:29 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Гугл планира сите книги во светот да ги објави на Интернет - by basilius_2 - 05-01-2010, 06:29 PM