Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
РУСКОВСКА И КАЦАРСКА МОРА ДА ПОНЕСАТ КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРОЦЕСОТ ЗА 27.04
Author Message
vancevtodor Online
Senior Member
****

Posts: 448
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#27

Quote:ПЕНДАРОВСКИ Е ДВОЛИЧЕН, ВНАТРЕ ЗБОРУВАШЕ ЕДНО, А НАДВОР ПРЕД КАМЕРИТЕ ДРУГО, ВЕЛИ МИЦКОСКИ ЗА ВЧЕРАШНАТА СРЕДБА


08.05.2021
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека претседателот Стево Пендаровски е дволичен, одговарајќи на новинарско прашање за нивната вчерашна средба и изјавата на Пендаровски дека едвај 4-5 минути зборувале за нападот на Собранието на 27 април.

„Ние генерално внатре се сложивме за сè, но очигледен е притисокот кој се врши врз него од новинарски пера кои се под директна команда на СДСМ и на Зоран Заев и тоа очигледно оставило трага кај претседателот Пендаровски. Јас го разбирам, нормално не можам да го оправдам, бидејќи тоа во суштина се нарекува дволичност. Едно лице да имате на средбата, а друго надвор пред камерите“, изјави Мицкоски пред пазарот во Делчево.
08-05-2021, 12:32 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: РУСКОВСКА И КАЦАРСКА МОРА ДА ПОНЕСАТ КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ПРОЦЕСОТ ЗА 27.04 - by vancevtodor - 08-05-2021, 12:32 PM