Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МИЦКОСКИ ПРЕД ИЗБОР „ПОЛКОВНИК“ ИЛИ „ПОКОЈНИК“
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,722
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Заев: Ако нема цензус или загубиме, ќе има предвремени парламентарни избориМакедонија 27.04.2019 / 19:21


[Image: zoran-zaev-izbori-2016-960x540.jpg]


Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска го повтори ставот дека доколку на вториот круг од претседателските избори не биде постигнат потребниот ценсус или не победи кандидатот на власта Стево Пендаровски ќе бидат распишани предвремени парламентарни избори.


Quote:Застанавме зад независен претседателски кандидат кој очекуваме дека ќе го устоличиме во иден претседател на Република Северна Македонија. Јас верувам во тоа и тоа е моја желба, посветеност и очекување за иднината на државата. Секако, за тоа на крајот одлучуваат граѓаните и ако тие одлучат поинаку ќе проектираме термин за предвремени парламентарни избори, рече Заев.
(This post was last modified: 27-04-2019, 11:35 PM by ЈорданПетровски.)
27-04-2019, 11:22 PM
Reply


Messages In This Thread
МИЦКОСКИ ПРЕД ИЗБОР „ПОЛКОВНИК“ ИЛИ „ПОКОЈНИК“ - by ЈорданПетровски - 27-04-2019, 11:22 PM