Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА МАКЕДОНСКА КАПИТУЛАЦИЈА-СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,222
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

Quote:„Блиска средба“ на демонстранти со полицијата во Нивици


[Image: .jpeg?resize=768%2C512][Image: mkd-379408.jpg?itok=G4LrgCpM]


Грчката полиција употребила зсолзавец да го спречат обидот на група демонстранти да влезат во селото Нивици)сдеарсаП (, каде што претпладнево беше потпишан договорот со кој беше ставен крај на 27 годишниот спор со името.
Грчки медиуми јавија декадемонстрантите се обиделе да го пробијат кордонот на полицајци кои во голем број го обезбедуваа настанот.
Демонстрантите фрлале предмети кон полицајците кои возвратиле со созавец.
17-06-2018, 12:57 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА МАКЕДОНСКА КАПИТУЛАЦИЈА-СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА - by ЈорданПетровски - 17-06-2018, 12:57 PM