The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 871 - File: showthread.php PHP 7.4.30 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 871 errorHandler->error

Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интервју со Господинот Смрдосав Крмакович Ѕинго
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 466
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Интервју со Господинот Смрдосав Крмакович Ѕинго

Нашата Редакција :
Господине Смрдосав вие сте најдолго во политиката во Макеоднија може да се рече дека сте политички диносаурус на што се должи вашето успешно долгогодишно па и деценско опстојување во политиката ?


Господинот Смрдосав :
Това е заслуга оти сам ја доследан на моите политичќи ставове .Ја сам од прв дан знајал и застапувал исти плитичќи ставове и у комунизмо и у капитализмо .

Нашата Редакција :
Но Господине Смрдосав како је то могуче и во социјализмот и денес во плурализмот да имате исти политички ставови .

Господинот Смрдосав :
Али сам ја у комунизмо много настрадал .Мен су ме комунистето много прогањали .Ја сам си бил сас моите Другаре овчаре и говедаре у планина и там су ме нашли комунистето И тад су ме уцењивани и вршили тортура на мене да ја станем њихов Другар али сам им ја рекал дека они мене неможет да ми бидет Другаре јер моите Другаре су останали овчали и говедари . И тад кад су видели комунистето да ја непопуштам ондак су ме направили Господин да бидем директор и да бидем у Социјалистичќио Савез на Југоаславија . И тако ја сам си бил Господин и у комунизмо и у капитализмо и никад не сам се мењал со моите политичќи ставове .

Нашата Редакција :
Дали Господине Смрдосав тоа значи дека се ограѓуете од комунистите и барате нивна лустрација .?

Господинот Смрдосав :
Тачно .Ја сам многу страдал од тероро на комунистето они са ме мен насилу направили Господин јер ја не сам сакал да бидуем њихов Другар јер мои Другари су били овчари и говедари .И за това ја се ограѓујем од комунистето јер ја сам Госодин и никад не сам бил Друагр сас њума .И они треба да платеф за свој недела што су вршили како је случај са мене .

Нашата Редакција :
Добро но Господине Смрдосав многумина ве обвинуваат дека заедно со СДСМ ја прававте неправедната приватизација па сега нели е така курвински од ваша страна кога сте во коалиција со ДПМНЕ целата вина да ја префрлата на нив оти нели вие сте еден од оние кој најмногу имаше ќар од таа и таква приватизацијата.?

Господинот Смрдосав :
Нее тачно това .Ја сам тад бил са њума али сам бил Господин а они са били Другаре .И ја не сам мењал мои политичќи ставове и затова сам бил са њума да си останем Господин а они да си бидеф Другаре .И тако они у таа приватизација са крали оти са комуњаре Другаре а ја сам бил Господин да створим сас мои десет прсте това што су они украли ја да спасем од њума .И нисам крал ни од радници јер су и радници били Другаре а ја сам бил Господин а радници су били авангарда значи су били Другаре а ја Господин . И тако у таа приватизација СДСМ –е то су били комуњари криминалци а ја сам бил Господин и ја нисам бил сас њим .

Нашата Редакција :
За крај Господине Смрдосав како последно прашање каде ја гледате иднината на Македонија .?

Господинот Смрдосав :
Али ето сад Другаро Путин обнавља Саветсќио Савез и ја мислим дека Маќедонија да биде саставни дел од Саветсќио Савез .И ондак они ќе си бидет Другаре а ја па ќе си останем Господин .


01-05-2014, 07:33 PM
Reply


Messages In This Thread
Интервју со Господинот Смрдосав Крмакович Ѕинго - by Flok - 01-05-2014, 07:33 PM