Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,672
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#27

На 14.02.2013 година, се случуваат неколку ИЗНЕНАДУВАЊА во постапката со мојот случај.

-Првото изненадување: Апалациониот суд со "брзина на светлината" ја решава мојата жалба. Имено жалбата е пратена на 28.12 2012 по пошта. Во Македонија се празнува од 31.12 па до 08.01 значи Апелацијата донела решение за петнаесетина дена од денот на приемот, решението е донесено на 22.01.2013 година. Прашав неколкумина адвокати дали е вообичаена ваква практика, сите до еден беа зачудени со брзината со која судот донел ослука. Никој од нив незнаеше за таков случај.

-Второто изненадување: Жалбата е прифатена.[Image: Apelacijaodgovor1_1_zpsc577d082.jpg]пс. од оправдани причини засега не го ставам целиот одгов на апелацијата.
18-02-2013, 04:52 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ - by ЈорданПетровски - 18-02-2013, 04:52 PM