Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#25

На 25.12.2012 година, го добив РЕШЕНИЕТО за запирање на кривичната постапка. Образложение, ЗАСТАРЕНОСТ на случајот. Истражниот судиа проценил дека за такво дело максимална казна е три години и застареноста насталила 2001 година.
[Image: Otfrlenatuzba_zpsb251c810.jpg]


[Image: Otfrlenatuzba-1_zps54d0cb62.jpg]
18-02-2013, 04:00 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВНОСЕН ЧУВАР НА ЕДНОУМИЕТО И ТОТАЛИТАРИЗМОТ - by ЈорданПетровски - 18-02-2013, 04:00 AM