Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРОТЕСТИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВОВЕД ВО ДЕМОКРАТИЈА ИЛИ ВОВЕД ВО ХАОС!!!???
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#41

Quote:Со тепање и влечење опозицијата исфрлена од Собранието

[Image: Screenshot_43-604x272.jpg]
Тепање, влечње, солзи. Обезбедувањето на ваков начин ги исфрли од собраниската сала пратениците од опозицијата.

Бремена пратеничка од опозицијата беше брутално исфрлена, нападната беше и пратеничката Радмила Шеќеринска и еден од поранешните претседатели на Собранието, Тито Петковски.

Ова е фашизам, ова е невидено, извикуваа револтираните пратеници кон обезбедувањето.

Откако беше избркана опозицијата беше внесен претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, кој ја започна седницата на која според најавите треба да се донесе и буџетот.
24-12-2012, 02:08 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПРОТЕСТИТЕ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВОВЕД ВО ДЕМОКРАТИЈА ИЛИ ВОВЕД ВО ХАОС!!!??? - by ЈорданПетровски - 24-12-2012, 02:08 PM