Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонските медии за България
Author Message
Топорчо Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,000
Joined: Jul 2011
Reputation: 9

[undefined=undefined]Бугарите тврдат немале ништо со фашизмот, само фашизмот владеел со нив[/undefined]

Пред промоцијата на филмот Трето полувреме" бугарските политичари и историчари тврдеа дека филмот е тенденциозен и измислува дека тие биле окупатори и фашисти. Сепак, документите издадени од бугарската држава за македонските граѓани во времето на бугарската окупација 1941-1944 сосема прецизно покажуваат дека бугарската држава била фашистичка, била окупаторска и издавала документи кои го потврдуваат токму тоа.

Наш читател од Центар ни достави документ - легитимација за граѓанинот Витомир Георгиев од Скопје, на која е напишано дека е Бугарин и му ставиле фашистички печат во фашистичката легитимација.

Што ќе кажат на овој доказ нашите источни соседи? Или за нив и натаму тази фашизам не е фашизам".

http://vecer.com.mk/?ItemID=BDD37589D952...91C10EC4E6

Това на мен барем ми прилича повече на някакъв кайгански коментар от форум патриот отколкото на статия от "сериозен вестник" . За вас не знам
Без Ботев няма България
20-10-2012, 05:38 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонските медии за България - by Топорчо - 20-10-2012, 05:38 AM