Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Министрите на СДСМ од министерска фотеља право на предвојничка обука
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Техничките/дополнителни министри на СДСМ, дел од паралелната власт устоличена со Пржинскиот договор, поднесоа оставки на своите функции како дел од воведот во изборите во јуни. Направија шо направија беља додека министеруваа, барем на двапати се обидоа да испровоцираат сериозни инциденти кои би воделе до насилен конфликт, сега од Централата чекаат нови наредби  Pishtoldzija
До јуни има доволно време за солидна предвојничка обука, неколку боеви гаѓања, разглобување и чистење оружје (ако веќе не е распакувано) и кондиционо. 
На удба единствено и` остана ескалирање на насилство како опција за дограбување до власт. Ништо друго досега не упали.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
07-04-2016, 05:27 PM
Reply