Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДОСИЕ ЦРНИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


Одамна се подготвувам да објавам повеке делови од досието и да направам некаква хронологија на моите написи, интервјуа.

Првата службена белешка која датира од 09.10.1992 година, тоа е веднаш по донесувањето на ПРАВИЛНИКОТ за работа на СДБ 10/92 :
[Image: 2h3c1fr.jpg]


[Image: 28195cw.jpg]
01-10-2011, 02:36 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2[Image: 330vhvd.jpg]


[Image: wukxmd.jpg]
-Што е интересно, гледано од мој агол:


"Јордан ИМА МОЖНОСТ да воспостави контакти со лица ..... од Р. Бугарија".

Прашање кое се наметнува дали на сите кои соработуваа со Бугарски фирми им се отворени досиеа. Јас на "исток" тргнав затоа што ги изгубив пазарите, се прекинаа врските со Хрватска, Словенија , Германија Барав пласман на моите производи. 1990 година има 96 вработени.

"Врз основа на изврешените проверки и добиените сознаниа и податоци цениме дека Јордан поради СВОЈАТА АКТИВНОСТ (истиот стои на ВМР-овски идеолошко-политички позиции, моја забелешка),неговото потекло (бугарско-четничко м.з), средината во која се движи (Бојан син на Страхил Георгиев м.з) ... ТРЕБА ДА ПРЕДСТАВУВА ИНТЕРС НА СДБ. "01-10-2011, 04:03 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(01-10-2011, 04:03 AM)ЈорданПетровски Wrote: "Врз основа на изврешените проверки и добиените сознаниа и податоци цениме дека Јордан поради СВОЈАТА АКТИВНОСТ (истиот стои на ВМР-овски идеолошко-политички позиции, моја забелешка),неговото потекло (бугарско-четничко м.з), средината во која се движи (Бојан син на Страхил Георгиев м.з) .....ТРЕБА ДА ПРЕДСТАВУВА ИНТЕРС НА СДБ. "[Image: opt1317486862r.jpg]

Др. Страхил Георгиев е кумановец, бевме добри пријатели. Членувал во ВМРО ПРАВДА, заради што бил и осуден на затворска казна и сигурно заради тоа бил одбележан како ЕКСТРЕМИСТ. Кога го видов него и Димитар Галев на списокот ми потекоа солзи од смеа. На Димитар Галев исто мој добар пријател, ЕКСТРЕМНО делување му беше магистерскиот труд кој го преточи во книгата "БЕЛИОТ ТЕРОР". Книга, во чие печатење 1990 година, помогнав и јас а која документирано зборува за СРПСКИОТ ТЕРОР за време на СРПСКАТА ОКУПАЦИЈА 1913-1941 година. Но од 2000 илјади примероци само стотина го видоа светлото на денот. Ниедна книжарница не сакаше да ја продава.


Еве дел од списокот со кого се ставени Др. Страхил и Мр. Галев:

[Image: rgh1317487037w.jpg]

01-10-2011, 05:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

[Image: 2zya448.jpg]


[Image: ebblsg.jpg]
01-10-2011, 06:29 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

[Image: Photograph-220.jpg]
[Image: zvz9jo.jpg]Какви големи ѕверки доаѓале. Министер за трговија на Русија и секретар во министерство за внатрешни работи на Русија. Инспекторот можел да провери кои се. Луѓето поминале граница а со тоа и пасошка контрола, спиеле во хотел и таму ги дале пасошите на увид.... Ама треба да ме "закитат" дека сум преголема ѕверка. Со министер на трговија на Русија сум кукен пријател, доаѓа инкогнито во Македонија ....Da_ne_si_ludDa_ne_si_ludDa_ne_si_lud
Сега можам да се фалам, дека јас му реков на Јелцин да ја признае Македонија ... ShokShok

Шест месеци веке трае Оперативната Обработката а ниту има СУДСКИ НАЛОГ ниту ништо. Се повикуваат луѓе на информативни разговори на "црни очи".
01-10-2011, 09:30 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6


[Image: 11malqg.jpg]


[Image: nxiqh.jpg][Image: 1x0so.jpg]
04-10-2011, 02:46 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*******

Posts: 17,674
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Луѓето кои работеле на оформување на моето досие:[Image: 59ykhx.jpg]
21-11-2011, 09:49 PM
Reply