Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 2.14 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
АВСТРАЛИЈА КЕ НЕ ПРИЗНАЕ ПОД УСТАВНО ИМЕ??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#41

(21-11-2011, 12:23 AM)acko Wrote:
(20-11-2011, 11:28 PM)toni_a Wrote: и национална + про-западна политика...

Само што таа анти ЕУ пропаганда што се прави кај нас, не е насочена против таа институција, туку против западниот свет. Евроскептицизмот не е едноличен, си има тој повеќе подгрупи. Под евроскептицизмот кој се форсира во Македонија се подразбира напад врз слободата, владеењето на правото, пазарна економија. Евроскептицизмот во Чешка и Британија подразбира борба за токму тие две работи кои што ги набројав. Тоа се диаметрално различни типови на евроскептицизам.BravoBravoBravoBravoBravoBravo
21-11-2011, 12:58 AM
Reply