Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт[-]
Forum Threads Posts Last Post
Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 21 116 МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВН...
  01-10-2020, 02:22 PM
  by ЈорданПетровски
  Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  1,562 37,257 ШТО ИМАЛО ВО АВТОБУСОТ НА...
  28-11-2021, 05:46 PM
  by vancevtodor
  МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  38 239 „МАКЕДОНСКИ“ КОНЗЕРВАТИВЦ...
  14-12-2020, 11:35 PM
  by ЈорданПетровски
  КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  76 146 ЗА ШТО КАПИТУЛИРАМЕ?
  03-12-2020, 01:25 AM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  204 779 ГЕРОСКИ ЗА ДА СИ ГИ СОКРИ...
  12-07-2021, 01:17 AM
  by vancevtodor
  Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  33 231 НАЈЛЕСНО Е ДА КУПИШ ИНТЕЛ...
  05-09-2019, 12:29 AM
  by ЈорданПетровски
  Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  221 1,054 Дипломатико критика на кр...
  27-11-2020, 01:09 AM
  by ЈорданПетровски
  Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  30 1,110 ЗАЕВ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПОАРОГА...
  07-08-2020, 10:25 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  403 22,489 БУГАРИТЕ ПРОТИВ ОРУЖЕНА Б...
  01-04-2021, 01:46 AM
  by vancevtodor
  ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  121 415 ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА НА ФРОС...
  25-06-2021, 01:04 AM
  by vancevtodor
  Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  68 268 Пророците Исус и Мухамед
  14-12-2020, 07:29 PM
  by Flok

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  13 39 АТАК ВРЗ ЛОГИКАТА И РАЗУМ...
  05-10-2017, 01:32 AM
  by ЈорданПетровски
  Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  98 392 СЛУЧАЈ ЕУРОСТАНДАРД БАНКА
  18-01-2021, 02:35 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Муабети за на маса
  96 620 еееј одма закани
  21-10-2020, 04:01 PM
  by Flok
  Спорт
  42 119 МАКЕДОНИЈА СЕ КВАЛИФИКУВА...
  15-11-2020, 04:14 PM
  by ЈорданПетровски
  Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  34 352 10 НАЈДОБРИ ОВОШТИЈА ЗА Д...
  19-02-2019, 03:25 AM
  by ЈорданПетровски
  Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 661 Anybody listening to anyt...
  20-07-2020, 10:10 PM
  by basilius_2

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015, 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015, 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 66,640 posts in 3,181 threads.
  We currently have 233 members registered.
  Please welcome our newest member, Lonly Wolf
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 11 years, 11 months and 12 days.
  | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked