Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт[-]
Forum Threads Posts Last Post
Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 21 116 МАКЕДОНСКОТО СУДСТВО РЕВН...
  01-10-2020, 02:22 PM
  by ЈорданПетровски
  Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  1,562 37,257 ШТО ИМАЛО ВО АВТОБУСОТ НА...
  Yesterday, 05:46 PM
  by vancevtodor
  МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  38 239 „МАКЕДОНСКИ“ КОНЗЕРВАТИВЦ...
  14-12-2020, 11:35 PM
  by ЈорданПетровски
  КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  76 146 ЗА ШТО КАПИТУЛИРАМЕ?
  03-12-2020, 01:25 AM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  204 779 ГЕРОСКИ ЗА ДА СИ ГИ СОКРИ...
  12-07-2021, 01:17 AM
  by vancevtodor
  Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  33 231 НАЈЛЕСНО Е ДА КУПИШ ИНТЕЛ...
  05-09-2019, 12:29 AM
  by ЈорданПетровски
  Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  221 1,054 Дипломатико критика на кр...
  27-11-2020, 01:09 AM
  by ЈорданПетровски
  Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  30 1,110 ЗАЕВ СЕКОЈ ДЕН СЕ ПОАРОГА...
  07-08-2020, 10:25 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  403 22,489 БУГАРИТЕ ПРОТИВ ОРУЖЕНА Б...
  01-04-2021, 01:46 AM
  by vancevtodor
  ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  121 415 ЖЕСТОКА ПРЕСМЕТКА НА ФРОС...
  25-06-2021, 01:04 AM
  by vancevtodor
  Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  68 268 Пророците Исус и Мухамед
  14-12-2020, 07:29 PM
  by Flok

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  13 39 АТАК ВРЗ ЛОГИКАТА И РАЗУМ...
  05-10-2017, 01:32 AM
  by ЈорданПетровски
  Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  98 392 СЛУЧАЈ ЕУРОСТАНДАРД БАНКА
  18-01-2021, 02:35 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Муабети за на маса
  96 620 еееј одма закани
  21-10-2020, 04:01 PM
  by Flok
  Спорт
  42 119 МАКЕДОНИЈА СЕ КВАЛИФИКУВА...
  15-11-2020, 04:14 PM
  by ЈорданПетровски
  Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  34 352 10 НАЈДОБРИ ОВОШТИЈА ЗА Д...
  19-02-2019, 03:25 AM
  by ЈорданПетровски
  Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 661 Anybody listening to anyt...
  20-07-2020, 10:10 PM
  by basilius_2

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015, 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015, 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 66,640 posts in 3,181 threads.
  We currently have 232 members registered.
  Please welcome our newest member, Alefftinako
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 11 years, 11 months and 8 days.
  | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked