Добредојдовте
 • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
 • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
 • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

ДенPlusInfoДенешенZuluМакфаксМИА NetPressДневникУтрински ВесникВечерНова МакедонијаКапиталГлобус

Фокус-BGVecernji-HRBlic-SRVijesti-CGDnevniavaz-BiHAlbaniannews-ALKoha-KOCIACIA MacedoniaTribuneМакедонски Спорт[-]
Forum Threads Posts Last Post
Дискусиja
ВИРТУЕЛНА ТРКАЛЕЗНА МАСА ЗА РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛУСТРАЦИЈА

 • Учесници во дискусијата : Боцевски Ивица, Дамовски Александар, Петровски Јордан, Поповски Дане, Трајановски Жарко
 • 21 114 РЕЗОЛУЦИИ ЗА ОСУДА НА КОМ...
  20-09-2019, 08:16 PM
  by ЈорданПетровски
  Политика
  Дневни политички вести и настани во и околу Македонија
  Moderated By: acko, Boris Lazarov
  1,407 35,802 ЗА КОГО СЕ ГЛАСАЧИТЕ ВО М...
  6 hours ago
  by montehristo
  МАКЕДОНСКО ДНО: ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ И НОВИНАРИ ДИРИГРАНИ ОД ....
  Политички партии и новинарски текстови кои по оценка на дискутантите треба да останат одбележени
  34 230 ВИСТИНОМЕР ИЛИ ШИРАЧ НА Л...
  18-10-2019, 09:27 PM
  by ЈорданПетровски
  КОЛУМНИ
  Колумни од наши колумнисти
  71 137 1004 ЛУЃЕ САМО
  16-10-2019, 03:57 PM
  by ЈорданПетровски
  ПОЛЕМИКИ
  Место каде што ке постираме и дискутираме за интерсни поелмики. Полемики помеѓу политичари, новинари, интелектуалци ...
  Moderated By: hristo
  180 706 ГРУЕВСКИ-БОГОЈОСКИ
  24-09-2019, 02:44 PM
  by ЈорданПетровски
  Диjаспора
  За Македонците надвор од Македонија.
  Moderated By: poprushev
  33 231 НАЈЛЕСНО Е ДА КУПИШ ИНТЕЛ...
  05-09-2019, 12:29 AM
  by ЈорданПетровски
  Вести од светот
  Настани од Балкан, Европа и светот
  Moderated By: hristo, poprushev
  217 1,046 ТРАМП ГИ ПОВИКУВА НАЦИИТЕ...
  24-09-2019, 08:34 PM
  by ЈорданПетровски
  Mедиуми
  Печатени и електронски медиуми
  Moderated By: hristo, poprushev
  28 1,088 ШТО Е ПРИЧИНАТА ЗА ВОЈНАТ...
  01-11-2018, 01:23 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Историjа
  Дискусии околу македонската и светската историја.
  Moderated By: acko, Пеницилин, Gnoj
  387 22,421 РЕШЕНА ЕНИГМАТА ЗОШТО БУГ...
  13-10-2019, 03:51 AM
  by Црн Душко
  ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКО ПОДЗЕМЈЕ
  улогата и учеството на СДБ во политичкиот живот на Македонија
  Moderated By: acko, Пеницилин
  100 315 ПОЛИЦИСКО ПОЛИТИЧКОТО ПОД...
  02-10-2019, 09:35 PM
  by ЈорданПетровски
  Религиjа
  Православие, други религии
  Moderated By: acko, Пеницилин
  65 262 СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВ...
  03-03-2019, 10:25 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Mises
  Сѐ врзано со Австриската Економска Школа
  13 39 АТАК ВРЗ ЛОГИКАТА И РАЗУМ...
  05-10-2017, 01:32 AM
  by ЈорданПетровски
  Економија и Финансии
  Економијата во Македонија, инвестиции, идеи за бизнис, пари, профит и благосостојба. Како да го постигнеме тоа.
  96 388 ДАВАЙ ГАЗ МАКЕДОНИЈО
  01-07-2019, 01:49 PM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Муабети за на маса
  92 608 ЧОВЕКОТ САКА ДА БИДЕ ЛАЖА...
  01-02-2019, 02:49 AM
  by ЈорданПетровски
  Спорт
  41 111 МАКЕДОНИЈА ГИ ЗАБОРАВИ СТ...
  21-08-2016, 09:50 AM
  by ЈорданПетровски
  Здравjе, Храна, Вино

  Moderated By: mence
  34 352 10 НАЈДОБРИ ОВОШТИЈА ЗА Д...
  19-02-2019, 03:25 AM
  by ЈорданПетровски
  Музика, Филм, Литература

  Moderated By: basilius_2, hristo
  77 659 ГОЛИ ОТОК-ОСТРОВ НА СМРТТ...
  08-02-2019, 02:08 AM
  by ЈорданПетровски

  [-]
  Forum Threads Posts Last Post
  Известувања од Администраторот 12 41 УСЛОВИ ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ НА КО...
  22-04-2015, 12:30 PM
  by ЈорданПетровски
  Прашања до Администраторот 17 273 Това е форумът на ЈорданП...
  02-02-2015, 04:07 AM
  by Администратор

  [-]
  Board Statistics
  Board Statistics
  Our members have made a total of 64,862 posts in 2,940 threads.
  We currently have 217 members registered.
  Please welcome our newest member, Войвода
  The most users online at one time was 6,568 on 22-06-2013 at 03:40 AM
  Board started on 12-28-2009 and existed for 9 years, 9 months and 29 days.
  | Forum Team | Forum Statistics

  Forum Contains New Posts
  Forum Contains New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum Contains No New Posts
  Forum is Locked
  Forum is Locked