Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Board Statistics
Totals Averages
Posts: 66,550
Threads: 3,128
Members: 230
Posts per day: 15.53
Threads per day: 0.73
Members per day: 0.05
Posts per member: 289.35
Threads per member: 13.6
Replies per thread: 20.28
General
Newest Member: jenzshtolzea981
Members who have posted: 76.52%
Today's top poster: Nobody (0 posts)
Most popular forum: Политика (37,195 posts, 1,525 threads)
Top referrer: Вовата (2 referrals)

Most Popular...
Most Replied To Threads Most Viewed Threads
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,380 replies)
Хайде тука за историята на езиците! (1,181 replies)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,092 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,068 replies)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,039 replies)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (932 replies)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (883 replies)
Македонските медии за България (858 replies)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (660 replies)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (606 replies)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (527 replies)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (517 replies)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (459 replies)
А1 затворена!!!!!!!!! (444 replies)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (424 replies)
РАСКОЛОТ ВО ВМРО ДПМНЕ ВИСТИНСКИ ИЛИ ДЕЛО НА СДБ-УДБе (1,243,256 views)
Билатерални односи: Македонија - Бугарија (1,223,970 views)
Србизмите во македонскиот литературен јазик (1,072,444 views)
Л У С Т Р А Ц И Ј А ! ! ! (1,061,029 views)
Хайде тука за историята на езиците! (1,002,424 views)
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство? (897,858 views)
ОПШТИ ИСТОРИСКИ МУАБЕТИ (668,339 views)
ОД ВМРО преку ВМРО СДРМА -ПРАВДА до ВМРО ДПМНЕ (637,662 views)
Може ли да има нешто обшто между МК и БГ? (634,986 views)
Македонските медии за България (589,452 views)
Македонска-Бугарска врска од Самоил до преродбата. (588,930 views)
Енциклопедија на МАНУ - аргументи и факти (562,010 views)
МАКЕДОНСКИ МЕДИУМИ ? (557,397 views)
Виктор Цветаноски Македонско-бугарски историски контроверзии (489,958 views)
В Македония не са живеле антични македонци, а пайноци (473,038 views)