Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3.07 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#17

Stvche sigurno denovive ke promovira svoja vojska , zname i grb na sao KAO-komunistichkata avtonomna oblast .... imeto treba da go smenat. I dvaicata Karposhovci bile za Samostojan Makedonija. Edniot Karposh go ubile Turci, drugiot Karposh go ubija srbokuministite-Cheda iz Matejche, kolonist.

Quote:Јакимовски го спречи поставувањето на државното знаме во Карпош
20.01.2010 -

Градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски успеа да го спречи поставувањето на државното знаме на Република Македонија во Општината, за што е обезбедена документација од град Скопје, информира на денешната прес - конференција портпаролот на ВМРО - ДПМНЕ, Александар Бичиклиски.- Во една прилика Јакимовски изјави „сакаат да го постават нивниот јарбол и знаме”. Г-дине Стевчо Јакимовски Ве прашуваме, а кое е Вашето знаме, кое Вие го почитувате?, праша Бичиклиски
(This post was last modified: 20-01-2010, 03:32 PM by mara-popara.)
20-01-2010, 03:31 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ - by mara-popara - 20-01-2010, 03:31 PM