Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3.07 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#15

Жителите на Карпош сакат цвеќе не јарбол

16.01.2010 - 20:01 | Македонија
Темјанушките повторно вратени на местото каде треба да се постави јарбол. Жителите на скопски Карпош денеска во акција, не сакаат да се раскопуваат жардињерите со цвеќиња, велат тие се посадени со нивни пари.

[Image: 1601-vesnakarpos_4420.jpg]


Никој не ги консултирал дали на тоа место треба да стои јарбол.

Градоначалникот на Капрош Стевче Јакимовски вчера обвини дека дупката за јарбол била ископана без дозвола а општината воопшто не била консултирана.

Од Град Скопје велат дека поставувањето на столбови е во надлежност на владината служба за општи и заеднички работи.Градот издал дозвола за поставување на столбови за кои не е потребна градежна дозвола зошто истите се сметаат за урбана опрема согласно комуналниот ред додесен од Град Скопје во 2002-та.

Оттаму велат дека јарболите ќе бидат поставени на местото каде се планирани и покрај противењето на градоначалникот на Карпош Јакимовски, а цветната жардињера повторно ќе биде поставена откако ќе се среди локацијата за јарболите.


Весна ЌуксановиќStevche Jakimovski gi izvede svoite "borci" na jave SmajlitoSmajlito.

Sigurno deneshnava akcijava ke ja proglastat, ako dojdat povtorno na vlast, kako Den na vostanie ili poprecizno- :DOGADJANJE NARODA.... BaehBaehBaeh

Chujte go Stevcheta, tuka.
16-01-2010, 09:26 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Стевче Јакимовски пристапи во СДСМ - by mara-popara - 16-01-2010, 09:26 PM