Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зошто Македонецот се пишувал бугарин?
Author Message
Misla
Unregistered

 
#61

(19-01-2011, 11:56 AM)Stefan Wrote:
(19-01-2011, 11:36 AM)Misla Wrote: I koja e forata so chili restaurantot???

Jas licno poznavam Kinezi koi vodat francuski i Italijanski restauranti, i ako gi prasas od kade si? ke ti kazat deka se od Francija, bidejki tamu se rodile i od tamu emigrirale..

Виж сега, Мисла, пише си, че бащата Атанас Караджиев бил българин, роден в Македония. Нищо особено не се е случило, че да се косиш толкова и да се опитваш нескопосано да реплицираш. Примерът ти с китайци, родени незнам-къде-си изобщо не се връзва.

Што се чудиш толку?? Shok Па нели има турци и цигани во Бугарија, па така и тој можело да биде и Бугарин од Македонија, Da_ne_si_lud на крај краишта и денес во Македонија има околу 1500 бугари, Shok можда е некој од нив. Party3Зошто сега да се надмудруваш, човекот си има бизнис и баш го боли што мислиш ти, или ти утре ке имаш леб да јадеш...
19-01-2011, 02:33 PM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#62

(19-01-2011, 02:33 PM)Misla Wrote: ... на крај краишта и денес во Македонија има околу 1500 бугари, Shok можда е некој од нив. Party3

Точно толкова! На месец!Party3
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
19-01-2011, 02:43 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#63

Значи уште некоја година и ваши сме.Супер кажете каде ќе ги стрелата македонците за да се подготвиме ,да викниме гробари да не закопаат.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
19-01-2011, 02:59 PM
Reply