Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.29 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАПАС СЕ ДЕЛИ ОД ВЛАДА/ДРЖАВА
Author Message
alexdgreat
Unregistered

 
#1

Имаат свој директор ќе му поклонат моќна компанија и да не повеќе на власт ќе имаат партиска фирма спонзор.

Има некој повеќе информации околу ова???
29-12-2010, 11:08 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#2

(29-12-2010, 11:08 PM)alexdgreat Wrote: Имаат свој директор ќе му поклонат моќна компанија и да не повеќе на власт ќе имаат партиска фирма спонзор.

Има некој повеќе информации околу ова???

Кој или што е МАПАС?
30-12-2010, 01:15 AM
Reply
alexdgreat
Unregistered

 
#3

(30-12-2010, 01:15 AM)Solenik Wrote:
(29-12-2010, 11:08 PM)alexdgreat Wrote: Имаат свој директор ќе му поклонат моќна компанија и да не повеќе на власт ќе имаат партиска фирма спонзор.

Има некој повеќе информации околу ова???

Кој или што е МАПАС?
Агенција за супервизија капитално финансиско пензиско осигурување Icon_razz што и да значи тоа.

http://mapas.gov.mk/
30-12-2010, 08:27 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#4

Предлагам темава да се префрли во Економија, не во политика...
31-12-2010, 12:36 AM
Reply
alexdgreat
Unregistered

 
#5

Tamu nema nikoj da ja cita, a e dlaboko povrzana so politikata.
A po se izgleda nikoj ne e zapoznaet so tematikata.
Pa normalno ja nema vo mediumi
31-12-2010, 05:25 PM
Reply
inmate1807 Offline
Junior Member
**

Posts: 28
Joined: Dec 2010
Reputation: 0
#6

мислам дека е подобро да биде одделена. да биде самостојна и да неможе да и се вршат никакви притисоци. сепак вршат ревизија на огромни суми пари, кој се на граѓаните и најдобро да неможат ништо да прават со нив Baeh
08-01-2011, 04:25 PM
Reply