Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Poll: Какво е било значението на поимот Македонец во началото на 20-ти век?
This poll is closed.
Антички македоноид
0%
0 0%
Македонски Бугарин
0%
0 0%
Гръкоманин
0%
0 0%
Югословен
0%
0 0%
Прост селянин
0%
0 0%
Татаро-монгол
0%
0 0%
Местен селjaк
0%
0 0%
Словоносборуващ ристиенин
0%
0 0%
Дебелоглав простак
0%
0 0%
Неписмен Бугараш
0%
0 0%
Total 0 vote(s) 0%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 4.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Значението на поимот Македонец во 20-ти век
Author Message
jingiby Offline
Posting Freak
*****

Posts: 994
Joined: Aug 2010
Reputation: 15
#1

Какво е било значението на поимот Македонец во началото на 20-ти век?

1. Антички македоноид;
2. Югославянин;
3. Македонски българин;
4. Татаро-монголоид;
5. Гръкоманин;
6. Сърбо-македонец;
7. Местен селянин;
8. Славяноговорещ християнин;
9. Дебелоглав простак;
10. Неписмен бугараш.


АДМИНИСТРАЦИЈАТА НА ФОРУМОТ Е МАКСИМАЛНО ДЕМОКРАТСКА И ДОЗВОЛУВА ИЗНЕСУВАЊЕ НА МИСЛЕЊА НО НАВРЕДИ ОД ВАКОВ ТИП НЕМА ДА ТОЛЕРИРАМЕ.
КЕ БИДЕШ БАНИРАН ЕДЕН ДЕН. УСЛОВ БАНОТ ДА БИДЕ САМО ЕДНОДНЕВЕН Е ДА СЕ ИЗВИНИШ ЗА АНКЕТАВА ВО КОЈА НЕМАШ ДЕКА ПОИМОТ МАКЕДОНЕЦ ПОДРАЗБИРА И МАКЕДОНЕЦ.


ИЗВИНУВАЊЕТО МОЖЕШ ДА ГО УПАТИШ НА ЕМАИЛОТ НА АДМИНИСТРАЦИЈАТА. akotle2000@gmail.com
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
25-12-2010, 03:54 PM