Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.29 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#41(This post was last modified: 21-12-2013, 12:03 AM by ЈорданПетровски.)
20-12-2013, 11:59 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4225-01-2015, 02:43 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#43

Груевски со лекции за ракометарите

25-01-2015, 01:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4401-02-2015, 11:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4503-02-2015, 03:57 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#46ЕВЕ ДОКАЗ ДЕКА НЕ РЗГОВАРА СО НИКОЈ, ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ДИСПЛЕЈОТ

[Image: grujoteleff819.jpg]
20-06-2015, 02:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4702-10-2015, 05:32 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4811-10-2015, 11:02 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4926-10-2015, 11:23 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5008-07-2016, 11:30 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5108-07-2016, 11:38 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#52Новинар на Сител го праша помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Хојт Брајан Ји дали американскиот претседател Доналд Трамп знае и ја одобрил неговата посета во Скопје, на што тој, заедно со Бејли се изнасмеа и одговори:

Quote:„Јас сум Хојт Ји, заменик помошник на државниот секретар и работам за Владата на САД и Владата на САД е сериозна организација и секој што прави во владата е со претходно знаење и дозвола од нашите надредени и нашите шефови. Во нашата влада нема анархија“.
01-05-2017, 09:36 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5319-09-2017, 12:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5425-09-2018, 01:43 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#55

Quote:Милчин: Ако (ни) го сменат името, јас ќе појдам в планина и ќе се борам со герилата!


[Image: milcin-674x320.jpg]
January 30, 2018 DigitalNews милчин

IF THEY CHANGE THE NAME, I WILL GO TO THE MOUNTAINS AND FIGHT WITH THE GUERILLAS!
“If they change the name, I will go to the mountains and fight with the guerillas!” или на македонски: Ако (ни) го сменат името, јас ќе појдам в планина и ќе се борам со герилата! Ова беше одговорoт на Владимир Милчин на прашањето на американската новинарка Кони Брук што ќе направи Владимир Милчин доколку го сменат името на државата. Новинарката за време на грчкото ембарго деведесеттите години престојуваше во Грција и Македонија и потоа објави жестока статија против Сорос во угледниот неделник Newyorker поради неговата поддршка на Република Македонија. Во статијата е цитиран и мојот одговор.
За љубопитните и неверните Томчиња, ако им треба проверка, новинарката се вика Connie Bruck, а статијата има наслов “The World According To Soros”.
Новинарката не ги извртела моите зборови, ги цитирала речиси апсолутно прецизно, но подлажала каде се случило тоа. Напишала дека тоа се случило во канцеларијата на премиерот Црвенковски каде што тој и јас, така вели таа, сме инсистирале дека за името не се преговара. Да, таа беше кај Црвенковски и тој веројатно го кажал тоа, но мојата реченица јас ја изговорив во присуство на д-р Иван Тулевски, во ресторанот “Прљаво казалиште” во кој разговаравме со новинарката како луѓе од граѓанското општество.
Така зборував јас пред 24 години. И не за по дома. Тогаш во нашето соседство имаше само една земја членка на НАТО и ЕУ. Тоа беше Грција. Денес има четири земји членки на НАТО (Грција, Бугарија, Црна Гора и Албанија), две земји членки на ЕУ (Грција и Бугарија), а има и една нова држава – Косово.
П.С. Сорос не ме отпушти поради изјавата, како што очекуваа мнозина. Кога се видовме (го имаше неделникот в рака) ми рече: И јас би го рекол истото!
20-01-2019, 02:08 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5605-04-2019, 10:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#57Изјава на Заев дадена на 28 јуни 2018 во Топ Тема на Телма ТВ:

- Добивме чист датум за почеток на преговорите, и да нема повеќе дилеми, да ги затвориме тие дебати, втората половина на јули тоа е буквално од утре го почнуваме скринингот со посета на комесарот Хан. Тоа само по себе е доказ дека почнуваат сите процедури за преговарачкиот процес. Верувам дека Македонија навремено ќе ги изоди сите овие чекори. Јас сум среќен со датумот. Нашето очекување е комплетно и целосно, рече премиерот Заев во Топ Тема на Телма ТВ.08-06-2019, 02:08 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#58(This post was last modified: 26-10-2019, 09:29 PM by ЈорданПетровски.)
26-10-2019, 05:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,143
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5915-02-2020, 12:31 AM
Reply