Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.29 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БИСЕРИ НА И ЗА НАШИТЕ "ВИДНИ" ЛИЧНОСТИ
Author Message
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#1

15-12-2010, 01:15 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#220-12-2010, 05:17 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#3

Јас не би поставил некој клип, ама можам некои да спомнам.
-Љубчо Георгиевски со неговиот најголем бисер во кариерата- Никола Груевски и неговото поставување прво за министер за финансии, а после и препуштањето на лидерското место од стана на Љубчо на Груевски. Врв на бисерите- Никола Груевски премиер 2006 година.
-Киро Глигоров со неговата политичка педофилија, користејќи ги децата Бранко, Фрчко и останати да си играат држава и видовме што направија со неа.
-Бројните штетни приватизации на СДСМ (Бранко).
-Хари Костов -вториот бисер по Никола Груевски на политичката сцена изминатата деценија. Овој бисер му се припишува на Бранко Црвенковски. Арогантен, алчен и анти-бранителски настроен, главен прогонувач на македонските бранители од 2001 и креатор на монтираните случаи кои се водеа против нив(Раштански лозја,Љуботен).
-Повторно Љубчо Георгиевски, со препуштањето на огромна моќ во рацете на Доста Димовска во полицијата-катастрофален потег на Љубчо и штетен за Македонија. Како некои од бисерите на Љубчо би ги спомнал уште и Павле Трајанов (чија омилена девиза е-"Абе јас сакав тоа да го направам, се знаев, ама ме спречија...") човек-катаклизма,медиокритетски профил, потоа сончогледот Слободан Чашуле, Љубен Пауновски, Драган Даравелски и шверцот на цигари итн.
-Бранко Црвенковски, кој освен што е бисер сам по себе, околу себе има(ше) купишта бисери околу него. Да одиме со ред. Радмила Шеќеринска(немам коментар), Димитар Бузлевски, кој со својата алчност и лукративност уништи еден куп семејства, учесник во бројни финансиски афери 1994-1998 (ТАТ), ја уништи и "Агроплод"-Рецен, како нејзин сопственик
-Никола Груевски и целокупната негова влада, со ретки исклучоци ( не ми текнува, ама еве со резерва ), како и коалиционите партнери кои се се само не добро за државата (Стоиљковиќ,Ѕинго,Бајрам ), како и епохалното србизирање на македонската политика, кадровски комуњаризирање,србизирање на целокупниот медиумски простор, торбофолкот и неговото покривање на музичкиот простор (Цеца, Карлеуша, Северина, Матиќ се чести гости во МК), целокупно србизирање на Македонецот.
Сигурно има уште многу , ама еве овие вака ми дојдоа на памет, па додадете или поправете...
21-12-2010, 02:29 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#4

А како ли можев да го заборавам бисерот на Бранко-коалиција со терористите кои ја нападнаа Македонија-Али Ахмети.
6 години подоцна, во коалиција со Али Ахмети влегува и патриотот Никола Груевски...
21-12-2010, 04:27 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#5

Овие нашиве се ај и некако, ама нивниве диригенти се Бог да чува... ќе дојдат од Брисел да критикуваат како не ни го бивало образованието а после на вести од светот гледаме како имало педофилски ланци низ ЕУ школите. Или ќе ломотат како низ Македонија била раширена корупцијата а после (пак на вести) ќе узнаеме како Берлускони на пример безброј пати го ослободувале од обвинувањата за корупција.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
25-12-2010, 07:22 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#6

Иииииииииии тадааааааааааааааам! Еве го чувам најголемиот бисер за сите вас. Љубчо Георгиевски не бил основач на ВМРО-ДПМНЕ. Но, овој епохален бисер, не доаѓа од некој кој не ги знаел работите во ДПМНЕ на почетокот. Туку, овој бисер доаѓа директно од Борис Змејковски и Ѓорќи Наумов, поранешни блиски соработници на Љубчо. Наумов беше министер за правда токму во владата на Љубчо 1998-2002, и окезен ракоплескаше на настапите на Љубчо пред толпите. Тогаш заедно со Никола Груевски и Бошкоски му го дудлаше на Георгиевски, но еве го сега, 20 години по основањето на партијата, тој заедно со Борис кој не добил азил за Германија 1990 поради големиот притисок од СФРЈ, решија да не просветлат со ова бомбастично откритие. Погледнето го на следниов линк.

http://sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/l...vmro-dpmne
27-12-2010, 03:48 AM
Reply
Тозовац Offline
Junior Member
**

Posts: 22
Joined: Jan 2011
Reputation: 3
#7

За мене човекот кој ужива најголем углед во оваа рубрика е КОЦЕ ТАТКОТО ЧАСОВНИЧАРОТ со неговото презентирање на дел од програмата за градоначалник на град Скопје во која беше застапено и поправање на часовникот на Музејот на град Скопје.!
Кога сме пак кај “идејните“ решенија на Грујовичиус би сакал само да напоменам за Маневски...човек кога е пред пензија треба да го стават на некоја функција каде мирно ќе си ја дочека пензијата не да се “резили“ јавно.Но во “облигационото“ право секогаш се односите inter partes и се состојат од сторување или несторување...Тука се работи за класично сторување во должничко-доверителски однос во кој улогата на должник ја толкува Грујовичуис , а пак улогата на доверител Маневски со special quest star Орце Камчев :-)
11-01-2011, 11:28 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#8

(11-01-2011, 11:28 PM)Тозовац Wrote: За мене човекот кој ужива најголем углед во оваа рубрика е КОЦЕ ТАТКОТО ЧАСОВНИЧАРОТ со неговото презентирање на дел од програмата за градоначалник на град Скопје во која беше застапено и поправање на часовникот на Музејот на град Скопје.!
Кога сме пак кај “идејните“ решенија на Грујовичиус би сакал само да напоменам за Маневски...човек кога е пред пензија треба да го стават на некоја функција каде мирно ќе си ја дочека пензијата не да се “резили“ јавно.Но во “облигационото“ право секогаш се односите inter partes и се состојат од сторување или несторување...Тука се работи за класично сторување во должничко-доверителски однос во кој улогата на должник ја толкува Грујовичуис , а пак улогата на доверител Маневски со special quest star Орце Камчев :-)

PosPosPosPosPosPosSmeshkoSmeshkoSmeshko
11-01-2011, 11:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

19-01-2011, 03:05 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#10

То мајсторе Icon_razz
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
20-01-2011, 08:11 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#11

Како е ѕвездосан младичов...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
21-01-2011, 06:18 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#12

Туѓман, Изетбеговиќ и Милошевиќ го урнаа комунизмот, и воведоа слободен пазар, повеќепартиски систем и слободен развој на медиумите и граѓанските општества. Но, дали некој денес ги памети по тоа?

Драган Павловић-Латас, 7 февруари 2011 година
15-02-2011, 09:26 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

17-02-2011, 11:01 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#14
Quote:Meto Koloski

[Image: 161506_568540926_6700635_n.jpg]

Живее во Washington, District of Columbia Зборува Ancient Macedonian, Macedonian, American English, French, Russian Од Garfield, New Jersey

Извор
18-02-2011, 09:26 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#15

(18-02-2011, 09:26 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Meto Koloski

[Image: 161506_568540926_6700635_n.jpg]

Живее во Washington, District of Columbia Зборува Ancient Macedonian, Macedonian, American English, French, Russian Од Garfield, New Jersey

Извор

PosPosPos
18-02-2011, 10:30 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#16

Quote:Датум: 25.02.2011, 15:39

Андреј Жерновски добил тупаници

Пратеникот Андреј Жерновски и поранешниот директор на Дирекцијата за нафтени резерви Марјан Јованов синоќа физички се пресметале во скопско кафуле, јавуваат електронските медиуми.

Според неофицијалните информации, тепачката почнала поради разлики во политичките ставови.

Жерновски е пратеник на ЛДП, Јованов, пак, беше кадар на владеачката ВМРО- ДПМНЕ.

Човекот се метнал на Лидерот, а?
(This post was last modified: 28-02-2011, 02:59 PM by Solenik.)
28-02-2011, 02:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#17

04-03-2011, 02:25 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#18
07-03-2011, 12:54 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#1901-04-2011, 11:12 AM
Reply
goran16ta Offline
локал патриот
***

Posts: 118
Joined: Oct 2010
Reputation: 8
#20

ejjj како бе нашиот бисер битолски го немате на форумот ви ја претставувам
one and only NATASA STRUMENIKOSKAPishtoldzija
03-04-2011, 02:59 PM
Reply