Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 9 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БУДУЋА ПРЕСЕДНИЦА ИЗАГРАНИЧНОГ КОМИТЕТА УМРО ДПМНЕ-а
Author Message
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#21

Ааааа нене, никако да се затвори. Оваа слика треба да ја видат сите оние кои некогаш имале некое ВМРО-вско самочувствие. Без разлика дали сега уште се доследни или не на таа идеја. Жената на еден македонски крвник и мафијаш е сликана пред знамето на партијата која имаше за цел да го подигне македонското самочувствие во 90-тите години. Тоа не е ни шала ни случајност. Ако некој ми каже дека Цеца немала никаков поим за тоа што правел и зборувал нејзиниот маж за Македонија или дека не го поддржувала е приказна за мали деца.
14-12-2010, 09:20 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

(14-12-2010, 09:20 PM)Nikola Wrote: Ааааа нене, никако да се затвори. Оваа слика треба да ја видат сите оние кои некогаш имале некое ВМРО-вско самочувствие. Без разлика дали сега уште се доследни или не на таа идеја. Жената на еден македонски крвник и мафијаш е сликана пред знамето на партијата која имаше за цел да го подигне македонското самочувствие во 90-тите години. Тоа не е ни шала ни случајност. Ако некој ми каже дека Цеца немала никаков поим за тоа што правел и зборувал нејзиниот маж за Македонија или дека не го поддржувала е приказна за мали деца.


Што е заедничко на овие слики:


[Image: 163480_126251324106116_100001637477727_1...0934_n.jpg]


[Image: 5461co.jpg]

[Image: 23iwg76.jpg]
(This post was last modified: 14-12-2010, 09:35 PM by ЈорданПетровски.)
14-12-2010, 09:32 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#23

И Љубета забега...Абе нека се гонат сите веќе...
14-12-2010, 10:09 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

(14-12-2010, 10:09 PM)Nikola Wrote: И Љубета забега...Абе нека се гонат сите веќе...


Љубе е одамна забеган ама сега тоа можат да го видат сите.
14-12-2010, 10:43 PM
Reply
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#25

Абе вие не разбрахте ли най-после, че албанците са най-голямата заплаха за Македония? Нема да има и 10 години и Македония ще бъде албанска. Сърбия, Гърция и България могат да ви бъдат само съюзници в борбата срещу тази албанска заплаха. Вие съвсем сте изперкали бе, Турция ви била най-големия приятел. Да ви чуе Гоце Делчев гръцмуните, ке ви отреже.
15-12-2010, 12:08 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#26

Е, дечкото стана славна фаца... За Цеца немаше да настрада, но што се фалел со сликите на Љубе? Веќе нема да може да се слика во просториите на ДПМНЕ... Icon_razz

А, кој сакал да ја ’очара’ Цеца, па ја однел во просториите на ДПМНЕ? Марјан Ристески? Ова најверојатно е сликано после пивофест...

15-12-2010, 12:12 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#27

(15-12-2010, 12:08 AM)veritas Wrote: Абе вие не разбрахте ли най-после, че албанците са най-голямата заплаха за Македония? Нема да има и 10 години и Македония ще бъде албанска. Сърбия, Гърция и България могат да ви бъдат само съюзници в борбата срещу тази албанска заплаха. Вие съвсем сте изперкали бе, Турция ви била най-големия приятел. Да ви чуе Гоце Делчев гръцмуните, ке ви отреже.

хахаха

А, МАНУ и Коминтерната? Icon_razz Icon_razz

Е, од кај се избаци... да ни делиш лекции... Icon_razz

Оставине со непријателите, сега си тераме сеир за друго... Icon_razz

15-12-2010, 12:14 AM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#28

Хахахаха дада, за Цеца ќе ги добие сите пофалби, ама за Љубе нема да му опростат...Зошто нели он се слика со предавникот Icon_razz
15-12-2010, 02:56 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#29

Jordane ova e sramota sto go pravis, nekoi ovde odvaj cekaat na vakvo nesto od nisto da napravat nesto, jas izgleda ke go preispitam moeto ucestvo ovde na forumov.
Thanks
15-12-2010, 07:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#30

(15-12-2010, 07:51 PM)NACIONALIST Wrote: Jordane ova e sramota sto go pravis, nekoi ovde odvaj cekaat na vakvo nesto od nisto da napravat nesto, jas izgleda ke go preispitam moeto ucestvo ovde na forumov.
ThanksНаци што не е вистина што постирав. Нека дадат од штабот на Грујовото србомаско ДПМНЕ доказ дека ова не е точно. Гледаш ли кои игри се играат. Ти го плукаше Ванета Цветанов а гледаш денеска дека го доставил извештајот до МВР за Керима за тоа што бил фатен негов возач со кеш пари. Сега ке кажеш Ване лош. Наци ГРУЈО е ПРОБЛЕМОТ ептен ср соголи сам.

Наци овој сајт и форум секогаш ке ги става МАКЕДОНИЈА и МАКЕДОНСКИТЕ ИНТЕРЕСИ НА ПРВО МЕСТО.
15-12-2010, 08:19 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#31

Наци, размисли добро околу твоето учество на форумот.
Ако твоето учество на форумот придонесе да се ослободиш од некои заблуди, тоа ќе е во твоја корист, било да се откажеш или останеш на форумот.
Верувај ми, секој паѓа и пак станува, грев е да не се подигнеш и продолжиш.
Илузиите кои сите ние ги негуваме, штом се ослободиме од нив сме послободни.
Размисли со своја глава, не дозволувај да бидеш воден и влечен од водачи и управители биди управител на својата душа.
А за тоа дека некои работи ни се непријатни, непријатни ни се се додека нашата верба и нашата добробит им ја предаваме во управување на други луѓе, а не самите да се управуваме.
Допрва ќе излегува прљавиот веш на сите што се влезени во политика во Македонија.
Имај малку повеќе верба во себе а помалку во Грујо, Љубе, и остала компанија.
An inch today is tomorrow’s mile.
15-12-2010, 08:37 PM
Reply
Nikola Offline
Senior Member
****

Posts: 512
Joined: Dec 2010
Reputation: 12
#32

Националист, ти како член и симпатизер на таа партија треба да се запрашаш што се случува и зошто никој од врвот на ДПМНЕ не излезе да се огради од овој член и неговата слика. Пази, тоа не е Србинка која му е можеби роднина и дојдена на гости, па да се слика пред знамето на таа партија, која во 90-тите години работеше за подигање на македонската свест. Тоа е жена на воен профитер, и убиец на многу наши луѓе кои работеле за нашата кауза ширум светот. Ако ми докажеш дека Цеца не знаела ништо за тоа, се оградила, или денес не живее со истите крвави пари добиени за злосторствата врз македонски дејци, јас прв ќе кажам-нема проблем, тоа е само обична српска пејачка дојдена на гости. И тоа, јас не сум бил никогаш член ниту посебен симпатизер на ВМРО. Ама некои работи, едноставно сите не тангираат. А како би им било на тие што загинале за таа идеја? Како им е на семејствата чии луѓе пострадале токму од рацете на тој крвник? Да извиниш, ама највисокото раководство му должи едно оградување и извинување на Македонецот за овие слики. Ама тоа тешко да се случи. А зошто? Тоа ти треба да размислиш.
15-12-2010, 09:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,962
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#33

[Image: 163480_126251324106116_100001637477727_1...0934_n.jpg]


[Image: 5461co.jpg]

[Image: 23iwg76.jpg]
[/quote]Конечно можеме да ве известиме кој е на сликата со Цеца и со Љубе. Тоа е Тони Атанасовски промотор за трошење пари на Грујо во Индија значи УМРО ДПМНЕ

Значи на ШЕБЕКА синче, КОМУЊАРИШТЕ од прадеду и пранану. Внук на Саша Кузмановски бивш градоначалник на Карпош од редовите на СДСМ ама од онаа крило чуварите на ликот и делото на Тито. И Љубе собирал само вистински ВМРО-вци ....Љууууубеееееееееееееееееееее
29-12-2010, 08:52 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#34

(14-12-2010, 02:01 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: [Image: 163480_126251324106116_100001637477727_1...0934_n.jpg]Идната председателка на задграничниот комитет на Унутрашње Македонске Револуционарне Организације у Београду веке ја уредила канцеларијата. Се очекува само датум кога Груица ке биде слободен за да сече лента и свечено да ја отвори. ShokShokPosPosPosPosPosPosVozbudVozbudVozbudVozbud

Нацииииии, кај сиииии Tuktuk0niTuktuk0ni
Не ми е јасно што овие двајцава на сликата, слават Halloween? Демек Гомез и Мортиција Адамс? Така некако личи дечкото на сликата, целиот изострен...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-12-2010, 07:10 AM
Reply