Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Таридин
Author Message
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#21

(19-11-2010, 10:22 PM)Taridin Wrote: Никој не ве прифаќа сериозно во светот.

Дай примери Icon_razz.
19-11-2010, 10:25 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,352
Joined: Aug 2010
Reputation: -2
#22

За?////////////////////////////
19-11-2010, 10:26 PM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#23

(19-11-2010, 10:22 PM)Taridin Wrote: Јок! Сите Славјани се Бугари за Грците. Житијата, ако се оригинални, се превод од грчки.

Мене се ми е јасно, ама изгледа ти си индоктриниран и не сакаш да видиш кое како е.

Како е возможно Гркот Теофилакт Охридски сам да пишува дека е Бугарин?

Сега ќе испадне дека не само сите Славјани, но Грците биле Бугари.

Ајде малку размислете.
Никој не ве прифаќа сериозно во светот.
Времето на националромантизмот е одминато.

Въпросът е: Къде по дяволите са македонците???
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
(This post was last modified: 19-11-2010, 10:40 PM by Stefan.)
19-11-2010, 10:37 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#24

(19-11-2010, 10:26 PM)Taridin Wrote: За?////////////////////////////

... това че никой не ни приемал за сериозно.

Знам, че във Вардарленд абсурдът ви е начин на живот, но не го експортирайте, моля. Няма shelf life и ******.
19-11-2010, 11:10 PM
Reply
ajax
Unregistered

 
#25

(19-11-2010, 11:10 PM)Вовата Wrote:
(19-11-2010, 10:26 PM)Taridin Wrote: За?////////////////////////////

... това че никой не ни приемал за сериозно.

Знам, че във Вардарленд абсурдът ви е начин на живот, но не го експортирайте, моля. Няма shelf life и смърди.

Ти смрди зошто немате вода да си го измиете ******** ********!
20-11-2010, 12:21 AM
Reply