Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Novite varvari
Author Message
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#1

Send this to UE,USA and all newspapers and organisations!!!!!!!

FYRO Macedonian authorities destroyed the Bulgarian military cemeteries. One of the graves is the glorious VMRO leader Hristo Chernopeev.

БЮР Македония власти унищожиха Български военни гробища. Един от гробовете е на славния войвода Христо Чернопеев.

http://vmro.bg/index.php?option=com_cont...latestnews


Srbskio varvarizam na Mk politichari i istorichari ne e od vchera vo Makedonija. So takva politika vo EU i NATO ne se odi!!!!!!
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html18-11-2010, 06:40 PM
Website Reply
aivanv69
Unregistered

 
#2

Ова малку ми се чини чудно. Не ми се верува да го направиле. Ќе биде голем резил а и Христо Чернопеев Tuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni
18-11-2010, 10:33 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#3

(18-11-2010, 10:33 PM)aivanv69 Wrote: Ова малку ми се чини чудно. Не ми се верува да го направиле. Ќе биде голем резил а и Христо Чернопеев Tuktuk0niTuktuk0niTuktuk0ni


http://vihren.blog.mk/2010/11/18/balgars...makedonia/

http://paper.standartnews.com/bg/article...cle=347908

http://www.cross.bg/balgariya/88-novini-...makedoniya


http://frognews.bg/news_10474/Plamna_nov...akedoniia/


http://news.myvidin.com/about-51873.html


http://svetoven.pogled.info/news/16713/B...Makedoniya
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html18-11-2010, 11:11 PM
Website Reply
aivanv69
Unregistered

 
#4

Ако ова е вистина ќе има многу големи проблеми помеѓу Бугарија и Македонија
18-11-2010, 11:31 PM
Reply
aivanv69
Unregistered

 
#5

Христо Чернопеев бил учесник во македонското револуционерно движење, член и војвода на Македонската револуционерна организација, еден од по истакнатите нејзини дејци

СПОМЕНИ НА ЯНЕ САНДАНСКИ, ХРИСТО ЧЕРНОПЕЕВ И САВА МИХАЙЛОВ
http://www.promacedonia.org/bugarash/stone/ms5.html
18-11-2010, 11:41 PM
Reply