Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 4.43 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тајни од историјата на Бугарите
Author Message
Taridin Offline
Posting Freak

Нема да чекам одговор и ја покажувам следната тајна.
Видете ја книгата „Землеописание за обучение на болгарското младенчество“ од 1835 г.
http://www.wdl.org/en/item/277/?ql=eng&l...pe=gallery

Во книгата се раскажува за многу земји и за народите кои живеат таму.

Точно страниците во кои е опишана Македонија ги нема.
Зошто?

Одговорот е јасен -

Самите Бугари во 1835 г. си пишувале по книгите дека во Македонија живеат Македонци, а не Бугари.

Toa e tajna br. 3.
04-11-2010, 07:41 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Поентата сам си ја покажал.

(04-11-2010, 07:36 AM)jingiby Wrote: Легендарният характер на статията в "Северная пчела" кара много изследователи да се съмняват в нейната достоверност и да считат събитията в Търново за „красива легенда”, обслужваща политическите интереси на Русия през 19 век.

Rusite fabrikuvale "DOKUMENTI" vo 19 vek so jasna cel.
04-11-2010, 07:44 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол

(04-11-2010, 07:44 AM)Taridin Wrote: Поентата сам си ја покажал.

(04-11-2010, 07:36 AM)jingiby Wrote: Легендарният характер на статията в "Северная пчела" кара много изследователи да се съмняват в нейната достоверност и да считат събитията в Търново за „красива легенда”, обслужваща политическите интереси на Русия през 19 век.

Rusite fabrikuvale "DOKUMENTI" vo 19 vek so jasna cel.
Добре,де!Нали ти показах учебника ,в който черно на бяло си е написано "Много от съвременните изследователи с основание се съмняват в достоверността на информацията за това въстание.".Каква е тази толкова ясна цел-явно е ясна само на тебе,но не искаш да ни просветиш!От цялата далавера е намазал единствено самопровъзгласилият се "княз"-аризали са му некакво село!Хората са ти написали,че това е информация от родовите му хроники-какво общо има Русия и нейните интереси?!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 04-11-2010, 08:19 AM by TATAP.)
04-11-2010, 08:18 AM
Website Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Таридин, още в края на 19-ти век има много спомени от първа ръка за В. Левски и делото му.
Част от тях влизат по-късно като твърди извори в негови животописи-напр. историята за убийството е публикувана многократно в 20-ти век-ако се не лъжа с най-големи подробности в култовия краеведски сборник "Ловеч и Ловчанско" /в 7 тома - на библиотеката ми е в другата стая/ през 1930-те години.
Ако те интересува, Таридин, мога да ти дам детайли.
Но явно не те интересува исторически, а искаш просто до вдигаш шум тук-че Левски бил убил "дете". Айде стиг с тея деца бре, май детското в цялата история са само методите с които си служите?
Естествено, че ще убие при нужда, той е бил революционер, не е тракал по цел ден по тастатурата бидейки безсънна форумна мишка като тебе.
Дай сега да изкараме "убийци" и Ботев, и Даме, и Яворов, и Чернопеят, и Гоце Делчев...?
Това ли искаш-аз не виждам смисъл-както ти казах в предния си пост, твоите писания са изключително примитивни и безвкусни и не събуждат никаква нормална дискусия.
Накратко което помня: отиват в къщата на Денчо Халача в Ловеч Левски с още един човек от местния Таен Комитет, през нощта да вземат някакви пари за Делото /ако искаш-изкарай ги и крадци, малко ме вълнува/, на излизане от къщата в двора чиракът му ги усеща, отива отвън и почва силно да крещи, те се сблъскват на портата с момчето, казват му няколко думи, предупреждават го да млъкне, но чирекът още повече почва да крещи че има обир и нападение и тогава Левски вади камата си и го ликвидира на момента с удар в тялото-смърт, която самият той разглежда като трагична случайност по-късно и за което изказва съжаление.
Не виждам защо си сметнал че някой го е крил това, този случай наред с много други подробности за живота на Апостола на Свободата е ШИРОКО известен, може би се опитваш да изкараш че българите са глупави че не го знаят или че са лъжливи ако не го казват, нито ми е ясно защо смяташ че в учебниците по история трябва да се пише всичко-те не са биографии, съдържат само най-главните факти, не могат да изброяват поименно кой какво с кого е направил, нито пък трябва да ти дават на тебе отчет какво да се учи българските училища и акво не се учи.
Във всеки случай, Таридин, това е поредният ти жалък опит да провокираш и да шириш пропаганда със задни мисли срещу нашия народ-като всичките ти предишни опити и той е смешен и неуспешен автогол в собствената ти про-югославска врата.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
(This post was last modified: 04-11-2010, 08:50 AM by Il Schismatico.)
04-11-2010, 08:49 AM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

А, освен това, Таридин /за да не остане и сянка на съмнение в манипулационните ти и изключително плитки способи за писане/-ще те разочаровам, но чиракът му в никой случай не е бил "дете" на 5 или 10 години.
Не е бил и младеж на 20-25 години обаче сигурно.
Не помня да пише възрастта му, но от контекста личи да е най-вероятно бил момък на 15-16 години.
По онова време на такава възраст някои хора са се женели вече.
Така че не изкарвай Левски убиец на бебета, моля те.

(This post was last modified: 04-11-2010, 09:06 AM by Il Schismatico.)
04-11-2010, 09:05 AM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Добро, двете тајни веќе не се тајни. Секој знае дека Левски вршел и други работи, секој знае дека за второ трновско востание се знае од извор, кој го нема никаде, дека е руски фалсификат.

Дај да ја видиме и оваа тајна.

(04-11-2010, 07:41 AM)Taridin Wrote: Нема да чекам одговор и ја покажувам следната тајна.
Видете ја книгата „Землеописание за обучение на болгарското младенчество“ од 1835 г.
http://www.wdl.org/en/item/277/?ql=eng&l...pe=gallery

Во книгата се раскажува за многу земји и за народите кои живеат таму.

Точно страниците во кои е опишана Македонија ги нема.
Зошто?

Одговорот е јасен -

Самите Бугари во 1835 г. си пишувале по книгите дека во Македонија живеат Македонци, а не Бугари.

Toa e tajna br. 3.
04-11-2010, 03:28 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Мале, Таридине-страшен си: първата ти "тайна" сички я знаят откак се помнят, втората ти тайна е че понеже за дадено исторически събитие има сведения от само един източник-то вероятно може и да не се е състояло /? ебаси умозаключението-може, ама може и да не може, би казал па некой друг.../, а третата тайна-че понеже нѣкой скъсал страници от книга, дигитализирана в чуждия Интернет, значи имало македонци в България според самите българи преди почти 200 години :-)
Душицо златна, само това ли измисли за цѣл ден?
Ако искаш да се обсъжда нешто конкретно, намери страниците от книгата и ги постни-другото е губи-време, празни приказки.
Ама то луд се не изморява, само се изпотява...

04-11-2010, 03:36 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Како да ги најдам, кога ги нема. Праша се зошто ги нема. Одговорот е јасен - пишува работи кои се против бугарската пропаганда.

Дека сум во право го потврдува и Вазов

Тук мяркат се пред твоя взор
и се кръстосват безразбор:
и мюслиманин добродушен,
и грък фудулин и лукав,
и българинът малодушен,
и македонец честен, прав,

и работливият арменец,
и образованият френец,
и анадолец груб и прост,
и мръсний, лошав арнаутин,
и спекулантинът чифутин,
и чер арап със сплескан нос
04-11-2010, 03:58 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak

[Image: cooool.JPG]

Логиката ти е железна, като на тия от вестника!Yea
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
04-11-2010, 04:01 PM
Reply
Han Solo Offline
Senior Member

Е, недейте така да го разочаровате Таридин, няма да може си изпълни задачките за деня.
Сега гледам, че за 5 минути успя да оспами само 4 теми.
Та Тиридине не знам какви са тези страшни български тайни, които ги има в Интернет?
Цитираш български източници, български книги от Интернет...
Кой крие тайните си в леснодостъпни страници в Интернет?
Всеки народ си има своите исторически идеализации и митове, това да го знаеш от мен!
Не става въпрос за фалшфикации и тайни, а за преувеличаване на някой исторически моменти и личности.
Лошото е когато се стигне до открити лъжи, както в случая с някой македонски и гръцки историци.
Някой ден мога да ти разкажа за някои български национални митове, ако съм на кеф. Icon_wink
(This post was last modified: 04-11-2010, 04:04 PM by Han Solo.)
04-11-2010, 04:02 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Виж сега, Таридине, татарско мое братленце-като ходя в нашата Национална Библиотека, която се вика "Св. Св. Кирил и Методий" и е на 5 метра от университета "Св. Климент Охридски", ще потърся тая книга там и ще ти кажа какво пише вътре, ама няма да е скоро-тия дни, че съм малко болен.
Да се успокоиш и ти за уикенда...а бе, вие големи глупости пишете във вашите вестници бре, и то знаете истината, ама само джабала да дигате-ебати смешното...просто сте неспасяеми топки, честно!

(This post was last modified: 04-11-2010, 04:10 PM by Il Schismatico.)
04-11-2010, 04:09 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Види и за списанието ЛОЗА.
Зошто ги криете?
Има покажано само една статија, која не се спротивставува на бугарската пропаганда.
04-11-2010, 04:11 PM
Reply
jingiby Offline
Posting Freak

(04-11-2010, 04:11 PM)Taridin Wrote: Види и за списанието ЛОЗА.
Зошто ги криете?
Има покажано само една статија, која не се спротивставува на бугарската пропаганда.

Защото ни е кеф!Party3
[Image: 03079b0284b1ec94.jpg]
04-11-2010, 04:14 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Да, обаче ти ни разгада-че много ни е кеф първо да издаваме списания, а после като ги изкупят хората, да ги скриваме по библиотеките, и да ви гледаме сеира как не можете да ги намерите в Интернет, щото сме им откъснали и страниците на сичкото отгоре...това го измислиха руските тайни служби още на времето...е-е-е-е-е, още преди да се родят бЛажетата...в зората на историята като наука и практика!

(This post was last modified: 04-11-2010, 04:19 PM by Il Schismatico.)
04-11-2010, 04:18 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak

Обаче, Таридине...аз ше видя сичките части на Неофит Бозвели-после като ти ги преразкажа да не се сърдиш ако не ти хареса нещо?

„Славеноболгарское детоводство“ е учебник, предназначен за българските училища и издаден през 1835 година от Неофит Бозвели с помощта и възможното съавторство на Емануил Васкидович.
„Славеноболгарское детоводство“ е най-значимата и единствената издадена приживе книга на Неофит Бозвели, един от най-водачите на българското национално просветно и църковно движение през 30-те и 40-те години на 19 век. Тя се състои от шест части, отпечатани като отделни книги: „Буквар“, „Разни поучения“, „Славеноболгарска граматика“, „Аритметическо ръководство“, „Кратко политическо землеописание“ и „Писмовник“, както и от една обособена притурка - „Кратка свещенна история и свещен катехизис“. Петата част, „Кратко политическо землеописание“, се смята за първият учебник по география на български език.[1]
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B...0%B2%D0%BE

04-11-2010, 04:25 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Тајна број 4.

Нема ниту еден цар на Бугарија кој бил „Славјанобугарин“.
Сите биле Туркобугари, Кумани, Власи, Татари, Германци, но немало Славјанобугарин
04-11-2010, 05:17 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak

(04-11-2010, 05:17 PM)Taridin Wrote: Тајна број 4.

Сите биле Туркобугари, Кумани, Власи, Татари, Германци, но немало Славјанобугарин

????? Да се обадим в психиятрията?
04-11-2010, 05:34 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Тоа се фактите. Нема!!!
04-11-2010, 05:40 PM
Reply
Stefan Offline
Senior Member

(04-11-2010, 05:17 PM)Taridin Wrote: Тајна број 4.

И колко славомакедонски царе има?
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
04-11-2010, 05:47 PM
Reply
Taridin Offline
Posting Freak

Остави ги славјаномакедонските. Зборувам јас за славјанобугарски.

Е? Имало или немало?
04-11-2010, 05:53 PM
Reply