Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.13 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Посмртните останки на Татарчев закопани во Софија
Author Message
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#1

23-10-2010, 10:41 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#224-10-2010, 10:01 PM
Reply
Paradigm Offline
Senior Member
****

Posts: 499
Joined: Feb 2010
Reputation: 12
#3

Гледам коментарите на македонци на А1 и си мисля как така ем им е мака затоа що останките на Татарчев беха погребани в България, а не в Македония, ем никой досега в Македония не кренал инициатива да кръсти една улица или едно училище в Македония на негово име като благодарност за делото и живота на Татарчев...
24-10-2010, 10:30 PM
Reply