Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 2.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СУПИ
Author Message
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#3

Крем супа од карфиол

Потребно:

* 700 г карфиол
* 800 мл вода
* 1 китка копар
* 3 лажици умебоши оцет
* 150 г тофу сирење
* 1 лажица масло од сусам

Приготвување: карфиолот измијте го, искинете го на цветчиња и варете го во малку солена вода додека не омекне. Пред крај на варењето додадете го тофу сирењето кое претходно сте го пропржиле во загреано масло. Сето тоа испасирајте го. Оставете ја смесата уште еднаш да зоврие, па во супата додадете ги ситно сечканиот копар и умебоши оцетот.


http://IZVOR
03-02-2010, 02:01 PM
Reply


Messages In This Thread
СУПИ - by mence - 05-01-2010, 01:56 PM
RE: СУПИ - by mence - 24-01-2010, 11:34 AM
RE: СУПИ - by mence - 03-02-2010, 02:01 PM
RE: СУПИ - by mence - 06-02-2010, 12:45 AM
RE: СУПИ - by mence - 06-02-2010, 12:48 AM
RE: СУПИ - by mence - 10-02-2010, 04:40 AM
RE: СУПИ - by mence - 16-07-2010, 01:35 PM
RE: СУПИ - by mence - 11-10-2010, 01:36 AM