Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ ЗАПОЧНА ПРОМОЦИЈАТА НА НАСЛЕДНИКОТ НА ГРУЈИЦА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Можеби темава ја отворам пред време ама неможев да одолеам кога го видов текстот и насловнава страна.

[Image: 25B9855D87656645A0FE5D559A5C1D7B.jpg]

Дали волкав простор кој го отстапува Латас на Керима е порака до Герујица????
Quote:Срѓан Керим: Кога работиме едни за други, а не едни против други, можеме да успееме


[Image: 6E2728DA55735D4BB72B494BD8986E3B.jpg]
Новата книга на д-р Срѓан Керим со наслов Обраќања на Н.Е. д-р Срѓан Керим, претседател на 62 Заседание на Генаралното собрание на ОН", ги содржи сите обраќања, говори и соопштенија меѓу мај 2007 и септември 2008 година на претседателот на 62 Генерално собрание на ОН, д-р Срѓан Керим. - Книгата Обраќања" е придобивка за дипломатската библиотека и за македонската јавност, рече министерот за надворешни работи на Република Македонија, Антонио Милошоски, кој е еден од промоторите на книгата. Во исцрпното обраќање министерот Милошоски истакна дека успехот со номинацијата и претседателствувањето на Н.Е. г. Срѓан Керим, како мултилатерален настан важен за македонската дипломатија, несомнено ги отвори перспективите за поголема ангажираност на македонската дипломатија, како што е актуелното претседавање на Р. Македонија со Советот на Европа, најстарата институција што го креира импулсот на општественото, социјалното и културно живеење на земјите на стариот континент.

За визионерските теми за кои се зафатил д-р Керим во периодот кога беше претседател на Генералното собрание на ОН на промоцијата говореа и Шелдон Јет, в.д. постојан координатор на ООН и бугарскиот амбасдор Раковски Лашев. Тие ги истакнаа глобалните теми за кои со зборувал д-р Керим во ОН, како климатските промени, финансирањето за целите на развој, борбата против тероризмот, положбата на децата, реформата во Советот за безбедност. Исто така, Јет истакна дека Керим е еден од најискусните дипломати во државата и лице кое вршело една од најпрестижните и најтешки функции во ОН - претседател на Генералното собрание на ООН.

Амбасадорот Раковски го заврши своето обраќањесо мислењето за кое тврди дека е споделено со многумина дипломати во Њујорк, дека претседателството на д-р Срѓан Керим на 62 Седница на Генералното собрание на ОН било едно од најуспешните претседателства во изминатата деценија.
За книгата "Обраќања" говореа и академикот Луан Старова и професорите Нано Ружин и Татјана Петрушевска. Академик Луан Старова во својот промотивен говор посочи на исклучителната кариера на д-р Керим, кој остварил примерен континуитет во дипломатската професија и успеал да го сплоти унителарното во служба на својата земја со мултилатералното во служба на ОН. Академик Луан Старова ја оцени книгата Обраќањаа како дневник на човештвото за една од неговите, како што, рече судбоносни години.

Професорката Петрушевска, која го подготви предговорот на книгата, поттикната од текстовите на д-р Керим, заклучува дека треба да веруваме во остварување на нашите цели, зашто човештвото си поставува само остварливи задачи.

Керим во својот говор го истакна тешкиот, но успешен пат на Македонија од потрошувач до производител на стабилноста и на мирот во регионот, односно во меѓународната заедница. Заблагодарувајќи им се на сите промотори, Срѓан Керим особено ја нагласи поддршката што ја имал од Министерството за надворешни работи за време на едногодишното претседателствување со Генералното собрание на ОН. Кога сме сплотени, кога работиме едни за други, а не едни против други, можеме да успееме", рече Керим.

Обраќања" е во издание на "Матица македонска" и е издадена на македонски и англиски јазик.
22-09-2010, 03:13 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#2

DA NE GO TOKMITE TURCINOV DA GO ZAMENI GRUEVSKI HA HA HA HA HA HA HA
24-09-2010, 12:39 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(24-09-2010, 12:39 AM)NACIONALIST Wrote: DA NE GO TOKMITE TURCINOV DA GO ZAMENI GRUEVSKI HA HA HA HA HA HA HA


Наци, ние сигурно не го токмиме. "Чудно" е што Латас почна да го токми. ShokShokShok
24-09-2010, 02:56 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#4

(24-09-2010, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(24-09-2010, 12:39 AM)NACIONALIST Wrote: DA NE GO TOKMITE TURCINOV DA GO ZAMENI GRUEVSKI HA HA HA HA HA HA HA


Наци, ние сигурно не го токмиме. "Чудно" е што Латас почна да го токми. ShokShokShok

A sto pocna latas da tokmi, ili i latas sega vi e neprijatel zatoa sto e prijatel so VMRO DPMNE, A????
24-09-2010, 03:04 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(24-09-2010, 03:04 AM)NACIONALIST Wrote:
(24-09-2010, 02:56 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(24-09-2010, 12:39 AM)NACIONALIST Wrote: DA NE GO TOKMITE TURCINOV DA GO ZAMENI GRUEVSKI HA HA HA HA HA HA HA


Наци, ние сигурно не го токмиме. "Чудно" е што Латас почна да го токми. ShokShokShok

A sto pocna latas da tokmi, ili i latas sega vi e neprijatel zatoa sto e prijatel so VMRO DPMNE, A????


Наци на Латаса, Керим му беше непријател до вчера бр.1, сега одеднаш Керим на прва страна, толкав пофален текст ......ако тоа за тебе нормално на непријателот на Грујо, Срѓан Керим да му се отстапува толкв простор и да се истурат толку пофалби јас нема коментар ама за мене нешто не е вред.
24-09-2010, 03:43 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:Кревање рацеИгор Чавески


Образложението од кабинетот на премиерот Груевски зошто решил да не отпатува за Њујорк е, во најмала рака, наивно. Зар некој во оваа држава се уште верува дека претседателот Иванов има доволно политички кредибилитет или моќ за да ја преземе државничката улога и да замине по белиот свет за да го реши прашањето за името?
Или, пак, дека Папандреу бил толку остар во својата изјава за името, што Груевски не видел причина зошто да помине толкав пат само за да се види со Гркот или со посредникот Нимиц, а да ја чуе истата работа?
Ниту Иванов има моќ да го реши спорот, ниту, пак, Папандреу кажа нешто ново.
Очигледно е дека причината што Груевски место за Њујорк замина за Штип да отвори фудбалско игралиште е многу подлабока и посериозна и импликациите, сакале или не, не засегаат сите.
Македонскиот премиер не тргнал на пат кон ветената земја бидејќи, според сите информации, не успеал да договори ниту една средба со високи претставници на американската администрација, кои, нели, се наши главни сојузници.
Залудни биле напорите на македонската дипломатија да обезбеди барем неформална средба, на скали или низ ходниците на светската организација со државната секретарка Хилари Клинтон или, пак, со потпретседателот Џо Бајден. За средба, пак, со Барак Обама и да не говориме.
Поради наводна „презафатеност“ на Клинтон и на Бајден, на Груевски како утешна награда му бил понуден помошникот на Клинтон, Џејмс Стајнберг.
Нашиот премиер, наводно, ја одбил средбата бидејќи не прилегало македонски премиер да се среќава со заменици, а Грците со највлијателните луѓе во САД, но и на светската организација.
Но, вистинската причина е многу подлабока. Стајнберг е дипломат што на директни средби нема толку влакна на јазикот и од него може само да се очекува го искара премиерот и да порача дека пред што било да бара мора да седне на маса и сериозно да се потруди да го реши спорот за името. Слично како што направија претставниците на Европската унија при неодамнешната посета на македонската делегација во Брисел.
Повеќе од јасно е дека меѓународната заедница веќе крена раце од оваа Влада и ги избегнуваат сите разговори со Груевски. Светските лидери немаат веќе нерви и време да се убедуваат со нашиот премиер, така што го праќаат кај своите пониски ешалони, кои без многу заобиколување ја пренесуваат пораката. Тоа не значи дека нашите сојузници во Америка или во Европската унија кренале раце од Македонија, како што се обидува тоа да го претстави владејачката структура, туку тие само кренале раце од оваа Влада.
24-09-2010, 12:58 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#7

(24-09-2010, 12:58 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote:Кревање рацеИгор Чавески


Образложението од кабинетот на премиерот Груевски зошто решил да не отпатува за Њујорк е, во најмала рака, наивно. Зар некој во оваа држава се уште верува дека претседателот Иванов има доволно политички кредибилитет или моќ за да ја преземе државничката улога и да замине по белиот свет за да го реши прашањето за името?
Или, пак, дека Папандреу бил толку остар во својата изјава за името, што Груевски не видел причина зошто да помине толкав пат само за да се види со Гркот или со посредникот Нимиц, а да ја чуе истата работа?
Ниту Иванов има моќ да го реши спорот, ниту, пак, Папандреу кажа нешто ново.
Очигледно е дека причината што Груевски место за Њујорк замина за Штип да отвори фудбалско игралиште е многу подлабока и посериозна и импликациите, сакале или не, не засегаат сите.
Македонскиот премиер не тргнал на пат кон ветената земја бидејќи, според сите информации, не успеал да договори ниту една средба со високи претставници на американската администрација, кои, нели, се наши главни сојузници.
Залудни биле напорите на македонската дипломатија да обезбеди барем неформална средба, на скали или низ ходниците на светската организација со државната секретарка Хилари Клинтон или, пак, со потпретседателот Џо Бајден. За средба, пак, со Барак Обама и да не говориме.
Поради наводна „презафатеност“ на Клинтон и на Бајден, на Груевски како утешна награда му бил понуден помошникот на Клинтон, Џејмс Стајнберг.
Нашиот премиер, наводно, ја одбил средбата бидејќи не прилегало македонски премиер да се среќава со заменици, а Грците со највлијателните луѓе во САД, но и на светската организација.
Но, вистинската причина е многу подлабока. Стајнберг е дипломат што на директни средби нема толку влакна на јазикот и од него може само да се очекува го искара премиерот и да порача дека пред што било да бара мора да седне на маса и сериозно да се потруди да го реши спорот за името. Слично како што направија претставниците на Европската унија при неодамнешната посета на македонската делегација во Брисел.
Повеќе од јасно е дека меѓународната заедница веќе крена раце од оваа Влада и ги избегнуваат сите разговори со Груевски. Светските лидери немаат веќе нерви и време да се убедуваат со нашиот премиер, така што го праќаат кај своите пониски ешалони, кои без многу заобиколување ја пренесуваат пораката. Тоа не значи дека нашите сојузници во Америка или во Европската унија кренале раце од Македонија, како што се обидува тоа да го претстави владејачката структура, туку тие само кренале раце од оваа Влада.

Е, така е тоа во животот. Седење на две столици може на краток временски период. Континуитетот на помагање на српската кауза, кој го продолжи и Груевски, не помина незабележено од очите на САД и ЕУ. Ова што го гледаме сега е , само, консеквенца од таа политика. За жал, мене лично не ми е важна политичката кариера на Груевски, туку, украденото време од негова страна, за промоција и реализација на македонската кауза.
24-09-2010, 02:36 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#8

Газдата на А1, преку својот медиум ги напаѓа сите кои се цел на неговите финансиски и политички интереси


Велија за премиер!

Политичките амбиции на Велија се познати. Не успеа да стане пратеник, не успеа да стане министер, но најверојатно ќе успее да стане премиер кај Бранко Црвенковски. Во подготовка за тој ден, Велија со неговата А1 тргна во нова политичка хајка со цел да се спаси од млекарите, на кои Велија преку Сведмилк им должи над 1 милион евра


Велија Рамковски повеќе пати јавно изјавува дека има политички амбиции, а воедно дека е газда на А1 телевизија и дека таму работат како што тој ќе им каже. Преку својот медиум, Велија ги напаѓа сите кои се цел на неговите финансиски и политички интереси.
Го нападна Градот Скопје откако му се најави судска наплата на околу 700.000 евра кои му ги должи на Градот, поточно на граѓаните на Скопје.

Ја нападна Владата кога му беше најавена пријава заради неплаќање даноци и инспекција за утврдување на сметководството во неговите бизниси.
Го нападна Телеком затоа што не му дале реклама за 1 милион евра.
Ја нападна Комерцијална банка кога му почна постапка за хипотека поради долг од половина милион евра.

Ги нападна Бојо Андрески и Дневник затоа што на печатниците на Цетис и ВАЦ им должи околу 400.000 евра за печатење на весникот Време...

Согласно тој принцип, сега го напаѓа и Министерството за земјоделие и Социјалистичката партија затоа што поранешниот министер Ацо Спасеновски не му дал да го купи Сведмилк за 700.000 евра. Спасеновски неколку пати му кажал дека Сведмилк е приватна фирма со која Владата, односно Министерството нема ништо. Сведмилк е под банкарска хипотека, и банките заедно со доверителите меѓу кои се и млекарите, одлучуваат за понатамошната судбина на Сведмилк.
Велија, според изјави на претставници на Сведмилк, на таа фирма и должи 1 милион евра, а тоа се пари од кои треба да се плати на млекарите. Ако Велија го плати својот долг и млекарите ќе имаат за наплата. Вака тој им должи на млекарите, но вешто ги подбуцнува со своите медиуми против Владата. Јасно е дека нападот врз СПМ и Министерството за земјоделие е напад врз фактите, а во полза на финансиските и политички интереси на Велија. А, политичките амбиции на Велија се познати. Не успеа да стане пратеник, не успеа да стане министер, но најверојатно ќе успее да стане премиер кај Бранко Црвенковски.

Од СПМ вчера уште еднаш повторија дека хидросистемот Злетовица е успешно завршен проект, којшто е верифициран од Јапонскиот инвеститор. Тие најавија и можна тужба против Велија Рамковски и неговата А1 телевизија за клеветите за наводен корупциски скандал.
Контранападите на ТВ А1 и опозициската СДСМ, портпаролот на СПМ Малиша Станковиќ вчера праша каде требаше да завршат 10 милиони евра, понуда на турската фирма која ја одбра претходната Влада за овој проект.
- Дали тие пари требаше да завршат на сметката на тогашните моќници или на фирмите на газдата на А1 за да си купи нови копани или да си ги покрие финансиските долгови. Ноторен факт е дека овој проект е започнат и успешно завршен во време на оваа Влада, за разлика од претходните влади, а преку А1 телевизија се уште се лиферуваат слики од пред пет години, иако имаат архива за ХС Злетовица од јули годинава кога присуствуваше на свеченото затворање на вентилите на браната кога таа започна да се полни, изјави Станковиќ. Според него, со нападите од ТВ А1 постојано се врши притисок и се дискредитира работата на Антикорупциската комисија за политичките цели на Велија Рамковски.


#Статијата е прочитана 531 пати.

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?
Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:

Коментар:

*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator
gore
A za zingo da pisevte nesto ...
24.09.2010 23:51 | Like (1)
Pionir
Covekot krshi eden kup zakoni i povtorno e na sloboda. Sto go napadjate veke? Da go stavevte vo zatvor pa da veruvame deka Gruevski e nekorumpiran i cist. Inaku vaka so Velija reketarot na sloboda i so eden kup direktori na SDS na funkcii premierot deluva neseriozno. Majtap e rabotava, feljton moze da se napishe za direktori sdsovci koi gi postavi ovaa vlada. Ili Gruevski pojma nema kako mu ja rasturaat partijata ili saka da bide pogolem sdsovec od Brane.
24.09.2010 23:46 | Like (1)
citatel
Definitivno Ramkovski treba da se zatvori zaedno so negovata A1 televizija koja raboti ne samo protiv vladata tuku i protiv celata nasa drzava ,kako sto trgnal idrizovo ne mu bega tamu sigurno ce gi vrati dolgovite
24.09.2010 23:26 | Like (1)
Iskren
Uh ovoj V.Ramk.i B.C. da napravat vlada no najdobro im e na Sicilija ili Kalabrija a ne vo R.M.
24.09.2010 23:05 | Like (1)
commanddevil
SAMO SE PRASUVAM...ako ima torbesh tv facava tolku grevovi kako seuste izmamuva,manipulira vo makedonija, so tolkav kriminal vreme e da bide zad resetki 100 godini, no sekako toj ne e ,,obicen,, gragjanin koj za eden ukraden leb ke lezi zandana. toj e veliki torbes tv veliu.sramota za vlasta sto ne se spravi so vakvite razbojnici kako sto bi se spravile sekade vo normalen svet!
24.09.2010 23:05 | Like (1)ILI MOZEBI OVOJ GO TOKMITE DA GO NASLEDI GRUEVSKI!!!! NEMOJ BE JORDE NEMOJ STO E MNOGU MNOGU E!!!!!
24-09-2010, 11:51 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

(24-09-2010, 11:51 PM)NACIONALIST Wrote: Газдата на А1, преку својот медиум ги напаѓа сите кои се цел на неговите финансиски и политички интереси


Велија за премиер!

Политичките амбиции на Велија се познати. Не успеа да стане пратеник, не успеа да стане министер, но најверојатно ќе успее да стане премиер кај Бранко Црвенковски. Во подготовка за тој ден, Велија со неговата А1 тргна во нова политичка хајка со цел да се спаси од млекарите, на кои Велија преку Сведмилк им должи над 1 милион евра


Велија Рамковски повеќе пати јавно изјавува дека има политички амбиции, а воедно дека е газда на А1 телевизија и дека таму работат како што тој ќе им каже. Преку својот медиум, Велија ги напаѓа сите кои се цел на неговите финансиски и политички интереси.
Го нападна Градот Скопје откако му се најави судска наплата на околу 700.000 евра кои му ги должи на Градот, поточно на граѓаните на Скопје.

Ја нападна Владата кога му беше најавена пријава заради неплаќање даноци и инспекција за утврдување на сметководството во неговите бизниси.
Го нападна Телеком затоа што не му дале реклама за 1 милион евра.
Ја нападна Комерцијална банка кога му почна постапка за хипотека поради долг од половина милион евра.

Ги нападна Бојо Андрески и Дневник затоа што на печатниците на Цетис и ВАЦ им должи околу 400.000 евра за печатење на весникот Време...

Согласно тој принцип, сега го напаѓа и Министерството за земјоделие и Социјалистичката партија затоа што поранешниот министер Ацо Спасеновски не му дал да го купи Сведмилк за 700.000 евра. Спасеновски неколку пати му кажал дека Сведмилк е приватна фирма со која Владата, односно Министерството нема ништо. Сведмилк е под банкарска хипотека, и банките заедно со доверителите меѓу кои се и млекарите, одлучуваат за понатамошната судбина на Сведмилк.
Велија, според изјави на претставници на Сведмилк, на таа фирма и должи 1 милион евра, а тоа се пари од кои треба да се плати на млекарите. Ако Велија го плати својот долг и млекарите ќе имаат за наплата. Вака тој им должи на млекарите, но вешто ги подбуцнува со своите медиуми против Владата. Јасно е дека нападот врз СПМ и Министерството за земјоделие е напад врз фактите, а во полза на финансиските и политички интереси на Велија. А, политичките амбиции на Велија се познати. Не успеа да стане пратеник, не успеа да стане министер, но најверојатно ќе успее да стане премиер кај Бранко Црвенковски.

Од СПМ вчера уште еднаш повторија дека хидросистемот Злетовица е успешно завршен проект, којшто е верифициран од Јапонскиот инвеститор. Тие најавија и можна тужба против Велија Рамковски и неговата А1 телевизија за клеветите за наводен корупциски скандал.
Контранападите на ТВ А1 и опозициската СДСМ, портпаролот на СПМ Малиша Станковиќ вчера праша каде требаше да завршат 10 милиони евра, понуда на турската фирма која ја одбра претходната Влада за овој проект.
- Дали тие пари требаше да завршат на сметката на тогашните моќници или на фирмите на газдата на А1 за да си купи нови копани или да си ги покрие финансиските долгови. Ноторен факт е дека овој проект е започнат и успешно завршен во време на оваа Влада, за разлика од претходните влади, а преку А1 телевизија се уште се лиферуваат слики од пред пет години, иако имаат архива за ХС Злетовица од јули годинава кога присуствуваше на свеченото затворање на вентилите на браната кога таа започна да се полни, изјави Станковиќ. Според него, со нападите од ТВ А1 постојано се врши притисок и се дискредитира работата на Антикорупциската комисија за политичките цели на Велија Рамковски.


#Статијата е прочитана 531 пати.

Зошто мојот коментар не излегува на Web страницатa?
Оставете коментар за објавената вест
Сите полиња се задолжителни!

Од кого:

Коментар:

*Ве молиме впишете ја шифрата и притиснете испрати
ASP CAPTCHA Generator
gore
A za zingo da pisevte nesto ...
24.09.2010 23:51 | Like (1)
Pionir
Covekot krshi eden kup zakoni i povtorno e na sloboda. Sto go napadjate veke? Da go stavevte vo zatvor pa da veruvame deka Gruevski e nekorumpiran i cist. Inaku vaka so Velija reketarot na sloboda i so eden kup direktori na SDS na funkcii premierot deluva neseriozno. Majtap e rabotava, feljton moze da se napishe za direktori sdsovci koi gi postavi ovaa vlada. Ili Gruevski pojma nema kako mu ja rasturaat partijata ili saka da bide pogolem sdsovec od Brane.
24.09.2010 23:46 | Like (1)
citatel
Definitivno Ramkovski treba da se zatvori zaedno so negovata A1 televizija koja raboti ne samo protiv vladata tuku i protiv celata nasa drzava ,kako sto trgnal idrizovo ne mu bega tamu sigurno ce gi vrati dolgovite
24.09.2010 23:26 | Like (1)
Iskren
Uh ovoj V.Ramk.i B.C. da napravat vlada no najdobro im e na Sicilija ili Kalabrija a ne vo R.M.
24.09.2010 23:05 | Like (1)
commanddevil
SAMO SE PRASUVAM...ako ima torbesh tv facava tolku grevovi kako seuste izmamuva,manipulira vo makedonija, so tolkav kriminal vreme e da bide zad resetki 100 godini, no sekako toj ne e ,,obicen,, gragjanin koj za eden ukraden leb ke lezi zandana. toj e veliki torbes tv veliu.sramota za vlasta sto ne se spravi so vakvite razbojnici kako sto bi se spravile sekade vo normalen svet!
24.09.2010 23:05 | Like (1)ILI MOZEBI OVOJ GO TOKMITE DA GO NASLEDI GRUEVSKI!!!! NEMOJ BE JORDE NEMOJ STO E MNOGU MNOGU E!!!!!


Наци,ние не штитоме криминалци и антимакедонци тоа го прави Груица. Да не одиме подалеку, треба да прашаш зошто Груица не му прати инспекции на Газда Велија по снимката што ја објавив јас на КОТЛЕ. Во снимката газда Велија признава криминал кој го правел тој , криминал кој го правел Керим.
ЕДе тука можеш да прочиташ и да се присетиш кој ги штити газда Велија и газада Керима...

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=390

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=348
25-09-2010, 12:09 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#10

(25-09-2010, 12:09 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци,ние не штитоме криминалци и антимакедонци тоа го прави Груица. Да не одиме подалеку, треба да прашаш зошто Груица не му прати инспекции на Газда Велија по снимката што ја објавив јас на КОТЛЕ. Во снимката газда Велија признава криминал кој го правел тој , криминал кој го правел Керим.
ЕДе тука можеш да прочиташ и да се присетиш кој ги штити газда Велија и газада Керима...

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=390

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=348
NA SITE KE IM DOJDE KRAJOT SAMO IMAJTE TRPENIE, EVE GAZDA DARAVELSKI KE SI GO NAJDE MESTOTO VO IDRIZOVO, SAMO PRVO KE KAZE OD KADE MU SE MILIONSKI SUMI NA PARI I GOLEM KAPITAL, PA POSLE SITE SO RED.
25-09-2010, 02:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

(25-09-2010, 02:12 AM)NACIONALIST Wrote:
(25-09-2010, 12:09 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци,ние не штитоме криминалци и антимакедонци тоа го прави Груица. Да не одиме подалеку, треба да прашаш зошто Груица не му прати инспекции на Газда Велија по снимката што ја објавив јас на КОТЛЕ. Во снимката газда Велија признава криминал кој го правел тој , криминал кој го правел Керим.
ЕДе тука можеш да прочиташ и да се присетиш кој ги штити газда Велија и газада Керима...

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=390

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=348
NA SITE KE IM DOJDE KRAJOT SAMO IMAJTE TRPENIE, EVE GAZDA DARAVELSKI KE SI GO NAJDE MESTOTO VO IDRIZOVO, SAMO PRVO KE KAZE OD KADE MU SE MILIONSKI SUMI NA PARI I GOLEM KAPITAL, PA POSLE SITE SO RED.


Наци бре забораваш под чие министерство била царината и кој бил Министер на тоа министерство. Ако пропее Далаверски отиде Груица ЈАБАНА.
25-09-2010, 02:24 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#12

(25-09-2010, 02:24 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(25-09-2010, 02:12 AM)NACIONALIST Wrote:
(25-09-2010, 12:09 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Наци,ние не штитоме криминалци и антимакедонци тоа го прави Груица. Да не одиме подалеку, треба да прашаш зошто Груица не му прати инспекции на Газда Велија по снимката што ја објавив јас на КОТЛЕ. Во снимката газда Велија признава криминал кој го правел тој , криминал кој го правел Керим.
ЕДе тука можеш да прочиташ и да се присетиш кој ги штити газда Велија и газада Керима...

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=390

http://www.forum.kotle.ca/showthread.php?tid=348
NA SITE KE IM DOJDE KRAJOT SAMO IMAJTE TRPENIE, EVE GAZDA DARAVELSKI KE SI GO NAJDE MESTOTO VO IDRIZOVO, SAMO PRVO KE KAZE OD KADE MU SE MILIONSKI SUMI NA PARI I GOLEM KAPITAL, PA POSLE SITE SO RED.


Наци бре забораваш под чие министерство била царината и кој бил Министер на тоа министерство. Ако пропее Далаверски отиде Груица ЈАБАНА.

Pa eve sega mu e sansata da propee, i aj da vidime, veke tatkomu otisol da go moli Gruevski, ama zakonot za site ke bidi ist.
25-09-2010, 02:27 AM
Reply