Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТЕЛЕКОМ, КОЈ ЗЕДЕ ПОВЕКЕ ПАРИ, ПРОДАВАЧИТЕ ИЛИ ДРЖАВАТА МАКЕДОНИЈА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,339
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3Да ја вратиме темава:Quote:Рашомон во „Телеком“

Се' додека полицијата, Обвинителството и судот молчат, или се прават недоветни, ние ќе ги слушаме политичарите и ќе гледаме македонски рашомон. Мито има по американски закони. По македонски нема. Па сега вие пресудете, сакате според вашиот ум и поглед на нештата, сакате според вашата партиска или деловна припадност, сакате како ограбен граѓанин. Друг начин нема во држава во која не важат законите и не функционираат институциите на системот. Како ќе судат судовите ако политичките функцинери по еден месец молк почнаа јавно да судат.

24-01-2012, 05:05 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: КОЈ ЗЕДЕ ПОВЕКЕ ПАРИ, ПРОДАВАЧИТЕ ИЛИ ДРЖАВАТА МАКЕДОНИЈА? - by ЈорданПетровски - 24-01-2012, 05:05 AM