Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#21

(04-01-2010, 06:36 PM)mara-popara Wrote: Кој е патриот, а кој предавник?


ЗА „ПАТРИОТИТЕ” И „ПРЕДАВНИЦИТЕ”


Македонскиот народ денес е изложен на разни делби, како ретко кога во својата понова историја. Притисоците за такво нешто не доаѓаат однадвор, туку однатре, и не од кого било, туку токму од најповиканите да градат национално единство - од самата власт.

Mozebiti, Branche srbomanche, poteglija malko pogolemu dozu KOKU pa e zabravija na Bata Denka, Chika Kiru....zatoj malko vremeplov:
Eve izjava na "najdobriot minister", 1991, 92,93...togash zboruval vaka :

[Image: scan0010.jpg]


Sega vaka:


(This post was last modified: 07-01-2010, 07:49 PM by Пеницилин.)
06-01-2010, 01:22 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ - by mara-popara - 06-01-2010, 01:22 AM