Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#10

(04-01-2010, 11:15 PM)Mirza Wrote: E, jebiga,
kaj se najdovte vie da diskutirate dali Branko e sposoben na napise artikl za novina ili chasopis?!Da_ne_si_lud Pa chovekov e najmlad Premier i Precednik na Makedonija, a sigurno i mnogu poshiroko! I ako nekoj nekogo kopira to mora da e ljuBcho da go kopira Crvenkovski, zashto toj beshe premier prv! I da ne zborime dalje za intelektot na Branko, chovekov raboti so kompjuteri od vremeto koga vie VMR-Ovci ushte idevte u poljski nuzhnik!
Nego batali toa, naslovot na ovaa tema mnogu me isprovocira "Predavnikot Branko"?! Od koga toa chovekot koj ja vnese RM vo OON i tako dalje stanal predavnik? Pa ako e taka zashto onda grujo ne go sudi? A ustvari i ljubcho mozheshe da go sudi. Siguren sum deka oni dvajcata da mozhat ke go odavat u kapka voda!
Nego shto gluposti zboram, veliki chovek kako Branko u Veliki Okean ne se davi, a kamo li u kapka! Bravo

Мирза, ти дискутираш по методот ’на комшијата му смрдат нозете, а баба му има перут’... Очиглдно се работи до ’intelektot’ кој толку го споменуваш, таквите го подржувате Бранче. Icon_razz

-Напишав дека Бранко копира од Љубчо, затоа што во Пулс (’97 изгледа) Љубчо напиша колумна за да одговори на сите тие што го обвинуваат за ’врховизам’, ’бугараштво’ и сл. Не сум сретнал до сега Бранко да излегол со свој пишан став... Но, тоа и не беше кој знае колку битно, без врска си потрошил пола пост на тоа.

-Бранко во ООН не ја внесе како што си напишал РМ, туку БЈРМ, а тоа е голема разлика.

-А се сложувам со тебе дека Грујо (или порано Љубчо) не треба само да збори против него и да го обвинува, туку дека треба и да го осуди...

05-01-2010, 01:54 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ - by acko - 05-01-2010, 01:54 AM