Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ
Author Message
vancevtodor Offline
Member
***

Posts: 194
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#32

(08-02-2010, 02:02 AM)mara-popara Wrote: Moj "drugar", LazgoLazgoLazgo Vladimir ilich Lenjin e kazaja : "POVTORUVANJETO E MAJKA NA ZNAENJETO" zatoj da povtorimo nekoi rabote za Branchetra srbomancheta + narkomancheta . Ne za drugo poshto ima po razni budzaci,Shok vodeniceShokShokShok i tako dalje, zaostanati i retardirani ljudi koi ne pamtiv shto bilo pred pet minuta a kamoli da pamtiv shto e kazaja njin voljen i poshtovan Branko Crvenkovski. Pa naslednici na crveni kmeri IZVOLTE GA, samo za vas:


Quote:Црвенковски бара споменик на Тито во Скопје Коментари (0)


08.05.2005 00:00
Претседателот Бранко Црвенковски во чест на јубилејот предлага во центарот на Скопје да се крене споменик на Јосип Броз Тито.

Иницијативата претседателот ја достави денеска до владата, сојузот на борците и градоначалникот Костовски.

Јосип Броз Тито е еден од неспорните лидери во борбата против фашизмот во Втората Светска Војна и историска личност што даде исклучителен придонес за македонското национално прашање и градење на македонската државност, ја образложува Црвенковски својата иницијатива.

Премиерот Бучковски овој пат се согласи со претседателот, Јосип Броз има позитивна улога и придонес за независна Македонија, изјави денеска Бучковски. И градоначалникот Костовски во основа се согласува со иницијативата, и додава - тоа би требало да покрене научна дебата за да му се даде соодветен третман на Јосип Броз и неговата улога во македонската историја.


Ajde Branko pokazi se. Eve ti shansa da pokazesh kolku rejting imash:


Quote:Бранко, биди маж, собери потписи

Со оглед на хистеријата што е создадена во врска со проектот „Скопје 2014“ и фактот што Црвенковски борбата против градбите ја постави на ниво на борба за македонскиот идентитет, за него не би требало да има посериозен проблем да ги собере тие 10 илјади потписи за референдум со кои, според неговата визура, би ја спасил Македонија од пропаста
Celiot tekst: Nova Makedonija
08-02-2010, 02:57 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ - by vancevtodor - 08-02-2010, 02:57 PM