Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 14 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ
Author Message
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#31

Moj "drugar", LazgoLazgoLazgo Vladimir ilich Lenjin e kazaja : "POVTORUVANJETO E MAJKA NA ZNAENJETO" zatoj da povtorimo nekoi rabote za Branchetra srbomancheta + narkomancheta . Ne za drugo poshto ima po razni budzaci,Shok vodeniceShokShokShok i tako dalje, zaostanati i retardirani ljudi koi ne pamtiv shto bilo pred pet minuta a kamoli da pamtiv shto e kazaja njin voljen i poshtovan Branko Crvenkovski. Pa naslednici na crveni kmeri IZOLTE GA, samo za vas:


Quote:Црвенковски бара споменик на Тито во Скопје Коментари (0)


08.05.2005 00:00
Претседателот Бранко Црвенковски во чест на јубилејот предлага во центарот на Скопје да се крене споменик на Јосип Броз Тито.

Иницијативата претседателот ја достави денеска до владата, сојузот на борците и градоначалникот Костовски.

Јосип Броз Тито е еден од неспорните лидери во борбата против фашизмот во Втората Светска Војна и историска личност што даде исклучителен придонес за македонското национално прашање и градење на македонската државност, ја образложува Црвенковски својата иницијатива.

Премиерот Бучковски овој пат се согласи со претседателот, Јосип Броз има позитивна улога и придонес за независна Македонија, изјави денеска Бучковски. И градоначалникот Костовски во основа се согласува со иницијативата, и додава - тоа би требало да покрене научна дебата за да му се даде соодветен третман на Јосип Броз и неговата улога во македонската историја.
08-02-2010, 02:02 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: ПРЕДАВНИКOT БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ЗБОРУВА ЗА ПАТРИОТИЗАМ - by mara-popara - 08-02-2010, 02:02 AM