Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 10 Vote(s) - 3.7 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВАНЕ ЦВЕТАНОВ-НОВ ЈУНАК ОД МАКЕДОНИЈА
Author Message
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!
п.с Solenik де те молам не се спуштај на нивото на Nacionalist(ниво на партиски војник) бидејќи се кочи темата од неразумни- неаргументирани детски муабети!
(This post was last modified: 26-10-2010, 08:33 PM by Makedonec.)
26-10-2010, 08:28 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,208
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.
26-10-2010, 08:34 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(26-10-2010, 08:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.
Абе се е тоа убаво...ама нека направи партија...нека биде водач...инаку за кој да гласаат тие 50% ?????
26-10-2010, 08:36 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,208
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(26-10-2010, 08:36 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.


Абе се е тоа убаво...ама нека направи партија...нека биде водач...инаку за кој да гласаат тие 50% ?????Службата моли бога да направи партија. Така ке го контролираат 102,3%. Вака им е проблем. Ване со оваа како досега ја игра играва покажува дека е бајаги умен. Ја натера службата и Грујо да играат по негови ноти.
26-10-2010, 08:51 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(26-10-2010, 08:51 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:36 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.


Абе се е тоа убаво...ама нека направи партија...нека биде водач...инаку за кој да гласаат тие 50% ?????Службата моли бога да направи партија. Така ке го контролираат 102,3%. Вака им е проблем. Ване со оваа како досега ја игра играва покажува дека е бајаги умен. Ја натера службата и Грујо да играат по негови ноти.
Нека биде ти како што велиш,само свесен си дека и Ване има слаби точки...можат кога сакаат да го заќутат(на начинот на кој што работат службите нели)...само работата е што го оставаат самиот да се откаже...бидејќи ако ништо друго барем требаше да наиде на јавна подршка од одредени интелектуалци,за да продолжи појако(а јас до сега не приметив таков)!

п.с Јас немам цел за дискредитација на Ване и неговото залагање....туку сакам да те прашат тебе и луѓето кои што се сретнале со неправедниот систем,кој е начинот за да му се помогне на овој човек???(сигурно нема да ти биде мило да остане само на пишување на колумни)
(This post was last modified: 26-10-2010, 09:50 PM by Makedonec.)
26-10-2010, 09:47 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(26-10-2010, 09:47 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:51 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:36 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.


Абе се е тоа убаво...ама нека направи партија...нека биде водач...инаку за кој да гласаат тие 50% ?????Службата моли бога да направи партија. Така ке го контролираат 102,3%. Вака им е проблем. Ване со оваа како досега ја игра играва покажува дека е бајаги умен. Ја натера службата и Грујо да играат по негови ноти.
Нека биде ти како што велиш,само свесен си дека и Ване има слаби точки...можат кога сакаат да го заќутат(на начинот на кој што работат службите нели)...само работата е што го оставаат самиот да се откаже...бидејќи ако ништо друго барем требаше да наиде на јавна подршка од одредени интелектуалци,за да продолжи појако(а јас до сега не приметив таков)!

п.с Јас немам цел за дискредитација на Ване и неговото залагање....туку сакам да те прашат тебе и луѓето кои што се сретнале со неправедниот систем,кој е начинот за да му се помогне на овој човек???(сигурно нема да ти биде мило да остане само на пишување на колумни)

Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lol
26-10-2010, 09:53 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lolTi ova ozbilno go velis ili se zaebavas???
26-10-2010, 10:01 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(26-10-2010, 10:01 PM)NACIONALIST Wrote:
(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lolTi ova ozbilno go velis ili se zaebavas???

За првото ме прашуваш...или за другото?
26-10-2010, 10:10 PM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8

(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote:
(26-10-2010, 09:47 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:51 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:36 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 08:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote:
(26-10-2010, 01:00 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 12:09 AM)Makedonec Wrote: Да ама во време на Тито никој јавно не се осмелил да го искритикува...а во случајов Ване од ден на ден се повеќе го вади нечистиот веш на виделина...така да или некој стои зад Ване,или Ване забегал со умот,па ќе оди сам против систем кој више е станат радиоактивен од што е трулSepotsmeva


Ване не забегал со умот. Така реагира секој чесен и храбар човек, човек кој верува во себеси. Што во Македонија тој критериум комунистиве го изложија на потсмев тоа незначи дека е Ваневата реакција е реакција на луд човек. И за мене го збореа и го зборуваат истото но биди сигурен секој ден се помалку луѓе. И зад Ване денеска и зад мене 1998 година кога тргнав во биткава стоеше САМО ВИСТИНАТА И МОЈАТА РЕШЕНОСТ ДА СИ ЈА ОДБРАНАМ ЧЕСТА.
Тоа е се убаво ама нема начин,модус како да се спроведе правдината...бидејќи на неговата мака можат само да се налепат опозиционерски паразити и да си собираат поени!!!

Значи потенцирав дека не е финтата дали е во право или не туку дека нема начин против овој систем!!!Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!Начинот на борба е тој и е измислен многу пред нас. А веке дава сериозни резултати. Погледни ги анкетиве. Преку 50% се против власта и постоечката опозиција.
Досега Ване недозволи да биде злоупотребен од никој а сигурно имал понуди од скоро сите опозиционери.


Абе се е тоа убаво...ама нека направи партија...нека биде водач...инаку за кој да гласаат тие 50% ?????Службата моли бога да направи партија. Така ке го контролираат 102,3%. Вака им е проблем. Ване со оваа како досега ја игра играва покажува дека е бајаги умен. Ја натера службата и Грујо да играат по негови ноти.
Нека биде ти како што велиш,само свесен си дека и Ване има слаби точки...можат кога сакаат да го заќутат(на начинот на кој што работат службите нели)...само работата е што го оставаат самиот да се откаже...бидејќи ако ништо друго барем требаше да наиде на јавна подршка од одредени интелектуалци,за да продолжи појако(а јас до сега не приметив таков)!

п.с Јас немам цел за дискредитација на Ване и неговото залагање....туку сакам да те прашат тебе и луѓето кои што се сретнале со неправедниот систем,кој е начинот за да му се помогне на овој човек???(сигурно нема да ти биде мило да остане само на пишување на колумни)

Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lol
Значи ќе се тешиме во наредните 10 години дека луѓето како Ване не се сами,туку дека народот е со нив...ццц што се нема да прочитам...

Епа ајде тогаш народот нека биде со него штом решил да води борба преку колумни во неделници со 5000 тираж...

п.с Јас сум со него...еве овака преку форуми ќе го подржувам и ќе се восхитувам на неговата гордост и ќе си спијам мирно бидејќи за мене ќе гине Ване!!!

п.п.с И дај да му најдеме на Ване човек што ќе му донира пенкалца за колуминте,бидејќи моментално вие велите дека ние можеме само да посматраме и да си уживаме!!!

п.п.п.с За потсетување во Франција се штрајкува со недели и на улиците е хаос дневно по 400милиони штета...епа јас мислам дека грешка се требало колумни да пишуваат а???
(This post was last modified: 26-10-2010, 10:18 PM by Makedonec.)
26-10-2010, 10:13 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11

(26-10-2010, 10:10 PM)hristo Wrote:
(26-10-2010, 10:01 PM)NACIONALIST Wrote:
(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lolTi ova ozbilno go velis ili se zaebavas???

За првото ме прашуваш...или за другото?
Za vtoroto tr prasuvam dali se zaebavas ili ozbilen si
26-10-2010, 10:25 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(26-10-2010, 10:13 PM)Makedonec Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lol
Значи ќе се тешиме во наредните 10 години дека луѓето како Ване не се сами,туку дека народот е со нив...ццц што се нема да прочитам...

Епа ајде тогаш народот нека биде со него штом решил да води борба преку колумни во неделници со 5000 тираж...

п.с Јас сум со него...еве овака преку форуми ќе го подржувам и ќе се восхитувам на неговата гордост и ќе си спијам мирно бидејќи за мене ќе гине Ване!!!

п.п.с И дај да му најдеме на Ване човек што ќе му донира пенкалца за колуминте,бидејќи моментално вие велите дека ние можеме само да посматраме и да си уживаме!!!

п.п.п.с За потсетување во Франција се штрајкува со недели и на улиците е хаос дневно по 400милиони штета...епа јас мислам дека грешка се требало колумни да пишуваат а???
[/quote]

- не се секирај...ке биде пократко од 10 години. ГарантIcon_cool
- весникот се дели од рака до рака...а го има и на КОТЛЕYea
- нема Ване да гине...Ване уште многу ке поработи за МКJeee
- уште малку Ване ке има брдо пенкала ...донирани од македонскиот народ, со кои пенкала Ване и тие околу него ке ја испишат иднината на МК
- МК нема инфраструктура за рушењеIcon_lol
26-10-2010, 10:36 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(26-10-2010, 10:25 PM)NACIONALIST Wrote:
(26-10-2010, 10:10 PM)hristo Wrote:
(26-10-2010, 10:01 PM)NACIONALIST Wrote:
(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lolTi ova ozbilno go velis ili se zaebavas???

За првото ме прашуваш...или за другото?
Za vtoroto tr prasuvam dali se zaebavas ili ozbilen si

За иднината на МК...никогаш не се “ заебавам“Icon_cool
26-10-2010, 10:38 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21

(26-10-2010, 10:13 PM)Makedonec Wrote: Значи ќе се тешиме во наредните 10 години дека луѓето како Ване не се сами,туку дека народот е со нив...ццц што се нема да прочитам...

Епа ајде тогаш народот нека биде со него штом решил да води борба преку колумни во неделници со 5000 тираж...

п.с Јас сум со него...еве овака преку форуми ќе го подржувам и ќе се восхитувам на неговата гордост и ќе си спијам мирно бидејќи за мене ќе гине Ване!!!

п.п.с И дај да му најдеме на Ване човек што ќе му донира пенкалца за колуминте,бидејќи моментално вие велите дека ние можеме само да посматраме и да си уживаме!!!

п.п.п.с За потсетување во Франција се штрајкува со недели и на улиците е хаос дневно по 400милиони штета...епа јас мислам дека грешка се требало колумни да пишуваат а???

Што предлагаш ти, да кренеме револуција? Icon_razz

Доколку сега направи партија ќе биде само еден од многуте (посебно во очите на народот). А од ДПМНЕ ќе го обвинат дека се договорил со Бранко да ја руши партијата и сл.

Во општество кое не е слободно, а нашето е такво, тешко се стигнува до јавноста (ако ние воопшто имаме јавност), а пишаниот збор е добар начин за да се прати порака, а оставаш и трага.

Доколку мислиш преку протест (народ на улица) да се прати порака може и така. Но, не како Французите, а не и за исти цели. Но било каков протест од тој тип, кај нас сега би бил неуспешен.

26-10-2010, 10:45 PM
Reply
montehristo Offline
Неверен Тома
*****

Posts: 1,425
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(26-10-2010, 10:01 PM)NACIONALIST Wrote:
(26-10-2010, 09:53 PM)hristo Wrote: Силен збор “ убива“ повеќе од некое огнено оружје. Icon_lol А, Ване не е е сам. Со него е македонскит народ...без службитеIcon_lolTi ova ozbilno go velis ili se zaebavas???

Biblijata veli: Na pocetokot bese ZBOR.

Za sekoj pocetok e dovolen ZBOR koj se radja so i vo vistinata.

Dokolku e Vistinit ZBOROT to a e dovolno za nov pocetok.

Dokolku e laga se vrakjame vo zacaraniot krug na dvorski igri bez granici.
26-10-2010, 10:57 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12

(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote: ...
Бидејќи може да им направи услуга само на опозиционерски паразити!!!
....

тоа е тоа кое со години го верглам.

практиката во системот (наш) е да важи: силен СДС-слабо ВМРО, силно ВМРО - слабо СДС.
„волшебниот круг“ во кој Македонија веќе 2 децении безизлезно се врти. крајно време е тоа да се промени!

Ване, прво и основно треба јавно,гласно и јасно (кое веќе делумно го направи во интервјуто) да се дистанцира од тие паразити кои ги споменуваш. воопшто не треба да чека на некакво умилкување од СДС & компанија - за да реско пресече , туку уште од старт да расчисти пред јавноста те. електоратот!

убаво спомна Соленик за 50% неодлучни,
и би било катастрофално ако дел од тие 50% направат погрешни изводи и бидат (ненамерно) грешно насочени.

друг проблем е со одлучните гласачи те. оние кои редовно завземаат став и сакаат да променат нешто, без разлика дали на личен или национален план. партиските хард-кор слепци ги исклучувам...

најважното во целава работа е соодносот на сили меѓу партиите,гледано како процент од валидни гласови,без НЕгласачите и/или НЕодлучните.
мада, токму оваа категорија претставува огромен потенцијал во било која смисла. како во позитивна,така и во негативна.
истата засега е маса мазохисти. маса која дава одобрение и простор за било каков „секс“ од другите!

како и да е, во овој момент несмее да се дозволи нарушување на соодносот (%) меѓу СДС и ВМРО во полза на СДС.
не зборам за номинални,туку процентуални вредности...
(This post was last modified: 26-10-2010, 11:04 PM by toni_a.)
26-10-2010, 11:02 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,208
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(26-10-2010, 08:05 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(26-10-2010, 07:18 PM)NACIONALIST Wrote: Dali vredi poveke da se komentira za toj mrsulot vane, ubavo nekoj pogore rece, toj trgnal sam protiv sebe, i da vidime do kade ke stigne, jas mislam deka ke stigne do demir hisar i tamu ke mu bide posledno, zatoa sto ovoj skroz zabegal so pametot i nikoj poveke ne go svaka seriozno sto ke kaze,Наци си се запрашал ли ти каде ке стигне Груица мали а со него и Македонија ???? Тоа е многу поважно. Ване не е битен.

Но не ми одговори за погоре постираното, поврзано со Тоше Проевски за улогата на Ване Цветанов и обвинителот Илиевски. Кој е прав бре Наци.


Дај бре Наци престраши се одговори на оваа прашање или знаеш дека во штабот на Груица мали КОТЛЕ се следи 24/7 па водиш сметка што ке кажеш. JeeeJeeeJeeeJeeeJeee
27-10-2010, 01:50 AM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12

Наци има една мана...дечкото е супер, но треба да покаже уште поцврст карактер!

покажал карактер и патриотизам кога на времето избрал, но треба да научи да продолжи во тој дух!
секогаш да ја бара подобрата ,не партијска, туку МАКЕДОНСКА опција!

тоа е одлика на цврст став и карактер, а не фаќање „како слепец за стап“.
(This post was last modified: 27-10-2010, 02:38 AM by toni_a.)
27-10-2010, 02:37 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,208
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(27-10-2010, 02:37 AM)toni_a Wrote: Наци има една мана...дечкото е супер, но треба да покаже уште поцврст карактер!

покажал карактер и патриотизам кога на времето избрал, но треба да научи да продолжи во тој дух!
секогаш да ја бара подобрата ,не партијска, туку МАКЕДОНСКА опција!

тоа е одлика на цврст став и карактер, а не фаќање „како слепец за стап“.
BravoBravoBravoSe_klanjamSe_klanjam
27-10-2010, 02:40 AM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12

ајде уште малку филозофија:

треба, НИЕ Македонците да ги доведеме политичките партии во меѓусебна конкуренција за се’ поголеми проНАЦИОНАЛНИ ставови и дела!
треба партиите да се доведат во ситуација да се ориентираат спрема желбите,потребите и чувствата на народот.

партиите треба да понудат,а пред се’ докажат! никако обратно, што е практика овие неколку децении...

личната определба треба секогаш и исклучиво да гласи: ЈАС сум за Македонија!

Партија? Што беше тоа политичка партија???
(This post was last modified: 27-10-2010, 03:02 AM by toni_a.)
27-10-2010, 02:59 AM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(26-10-2010, 08:28 PM)Makedonec Wrote: п.с Solenik де те молам не се спуштај на нивото на Nacionalist(ниво на партиски војник) бидејќи се кочи темата од неразумни- неаргументирани детски муабети!

Не знам каде си видел од моја старна писанија на "партиски војник"? Можеби не сум ти се разјаснил што ми е целта:

Груевски се докажува како лош избор за Македонија. Тоа мора да го покажеме, докажеме и забиеме во главите на Македонците. Зошто? Зашто и покрај 50% неопределени, поголема е верјоатноста дека тие нема воопшто да се вклучат во изборниот процес. Но, и да се вклучат, која е гаранцијата дека тие сепак нема да гласаат за стандардниот блок СДСМ-ДПМНЕ?
Значи, прво и основно е да го исчистиме патот од лажните спасители како СДСМ и ДПМНЕ, како и сите останати испрдоци кои се поврзани со нив: Љубе БоШкоски, Срѓан Керим, Филип Петровски, Љубчо Георгиевски и слично.

Ване Цветанов доколку денес влезе во партија или формира своја, до следните избори ќе биде сведен на ниво на анонимус. Неговата работа до тогаш е да го образува народот за грешките на Груевски. Тоа му е специјалноста - тоа нека го работи. Ние од Групацијата се вклучивме во Претседателските избори 2009 дејствувајќи против Бошкоски и Фрчолина. Иако Иванов се покажа бајаги килав, сепак ја увидовме моќта на интеренетот, како и медиумите воопшто. Влегуваме во полемики со сателити испрдоци како Тодор Петров и Лоповската Партија на Андов, со што полека и нив ги соголуваме.

Така што, полека но сигурно, гледаме ефект преку образувањето и информирањето на луѓето. Револуцијата си ги јаде децата. Нам ни треба луѓе кои благодарение на својот интелект, преку добро измерени одлуки демократски ќе изберат власт која ќе е одговорна и демократска.
27-10-2010, 02:46 PM
Reply