Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
НОВОТО КОПИЛЕ НА УДБА -Д.Д!! ДАЛИ КЕ БИДЕ МРТВОРОДЕНО????
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#81

(06-05-2011, 01:49 PM)Solenik Wrote:
(06-05-2011, 01:47 PM)acko Wrote: А велат дека истиот преминал најпрвин од ДПМНЕ во НП, па од таму во ОМ, потоа во ДД, за сега повторно да се врати во ДПМНЕ!

Се' во склад со антиквизацијата, Ацко. Човеков ти бил Одисеј.

Pos Pos Pos


Тогаш Груевски е Пенелопа... Гледаш дека на крај само тој останал верен на идеалите на ВМРО и затоа Одисеј се вратил кај неа т.е. него... Icon_razz)))

06-05-2011, 02:01 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#82

(06-05-2011, 02:01 PM)acko Wrote:
(06-05-2011, 01:49 PM)Solenik Wrote:
(06-05-2011, 01:47 PM)acko Wrote: А велат дека истиот преминал најпрвин од ДПМНЕ во НП, па од таму во ОМ, потоа во ДД, за сега повторно да се врати во ДПМНЕ!

Се' во склад со антиквизацијата, Ацко. Човеков ти бил Одисеј.

Pos Pos Pos


Тогаш Груевски е Пенелопа... Гледаш дека на крај само тој останал верен на идеалите на ВМРО и затоа Одисеј се вратил кај неа т.е. него... Icon_razz)))

PossPossBravoBravo
06-05-2011, 02:04 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#83

Quote:С Р А М О Т А ! ! !

(Заклучок)

Политичарите:

Љубчо Георгиевски сѐ уште го паметам кога гостуваше, заедно со Б. Змејковски и сопругите во нашиот дом во 1991. година. Тогаш Љубчо и Снежана не живееја во светот на бајките: не се облекуваа во фракови и балски костуми, ама вистински веруваа во онаа што тогаш го зборуваа. 1998 година облекоа фрак и балски костум и згора Љупчo го качија на Калето, го искачија високо за да заборави во што веруваше и за што зборуваше 1991 година. И така бидна во четиригодишното владеење немаше ни Д од демократијата, слободата ... Поминаа десетина години е еве го Љупжо ќе ја враќал демократијата во Македонија. Се прашувам која тоа демократија ќе враќа? Многумина зборуваат за времето на Владата на Георгиевски како економски најдобриот период на Република Македонија. Јас лично не се согласувам со таа констататција: бидејќи економскиот пораст пред сѐ беше резултат на присуството на НАТО силите во регионот кои вработуваа локално население и кои трошеа пари во локалните претпријатија. Другата главна причина за привидниот економски раст во тоа време е фактот што менувањето на власта овозможи во редовите на крадците на општествениот капитал да се замешаат свежи лица.

Целиот текст на линкот: http://www.kotle.ca/index.php/80-hot-top...1-20-14-07
Quote:[Image: 195408_1107491321_4446487_q.jpg] Борче Ѓеоргиевски

само магаре не ги менува своите ставови....и слепо верува на сите. Но секој човек не смее да дозволи некој да манипулира со него, да го омаловажува, да го уназадува...а сведоци сме на многу квалитетни кадри кои биле уназадени само затоа што размилсувале со своја глава и се спротивставиле на " водачите" ( во врска со коментарот за менувањето на ставовите на Филип Петровски)Quote:Jordan Petrovski


Филип и размислувањето со своја глава. Хумор или ЛАГА СО ОПАШКА.
Филип беше потписник на барањето за смена на Доста Димовска, може да се рече еден од носителите на акцијата на КСИО испоставата на КОС во ВМРО ДПМНЕ, "Чакам те да дојдеш" беше дело на српските инсталации на Филип и групата околу него.

На фотографијата; http://www.forum.kotle.ca/showthread.php...5#pid21335 која ја приложив во една моја колумна во Фокус јасно се гледа дека Филип и бил штитеник на Димовска, за во 1997 година за време на т.н. раскол во ВМРО-ДПМНЕ и стана измислен противник, а по т.н. раскол повторно миленик. Се прашувам, како може човек да лавира од тврдокорен БУГАРОФИЛ, до тврдокорен МАКЕДОНИСТ и пак тврдокорен БУГАРОФИЛ!? Кај нормалните луѓе тоа не е нормално, па, затоа треба да го прашате Филипа дали има ментални проблеми или ова го работи по налог на некоја служба?
(This post was last modified: 02-06-2011, 02:18 PM by ЈорданПетровски.)
02-06-2011, 02:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#84

(17-01-2011, 06:26 PM)ЈорданПетровски Wrote: Груевски сака да ги собере сите отпадници од ВМРО назад во коалицијата. Но ако вие не покажувате радикална борба против власта, значи ли тоа дека сте печени да ве земе и вас?


- Ние сме радикални во борбата, но не сме радикални во реториката. Реториката треба да биде смирена, зашто народот ќе почне по улици да се тепа меѓу себе. Такво нешто не сакаме, а нашите размислувања се радикални. По прашање на политичкиот спектар во Македонија, можеби прв, пред повеќе од една година во Македонија, кажав дека наредните избори ќе дадат разрешување на тоа кој го има приматот во десницата. Мислам дека левицата е депласирана, таа влече сериозен багаж од претходниот систем кој успеа пред 90-та година да се трансформира привидно и да направи уште поголем товар во изминатите 15 години. Сега веќе тоа е толку гнило внатре што самото од себе се распаѓа. Знам дека Бранко Црвенковски не сака многу да седи во СДСМ, но тој е свесен, дека доколку замине, тогаш ќе се растури партијата, најмалку на две структури. Левицата е сосема депласирана и таа не може да ја промени оваа политичка слика во Македонија.Но, Груевски успеа многу припадници на т.н. десница, како што се Марјан Ѓорчев, Доста Димовска... политички да ги растури и да ги врати во структурите на ВМРО-ДПМНЕ.

- Успеа, со атомизирање. Мора да му се признае дека знае како да ги подели луѓето. Некои ги фрлаше, потоа ги враќаше, го тестираше нивниот праг на издржливост. За жал, многумина не издржаа, многумина се помирија со трошка, или со парче леб, само да не бидат отфрлени, но голем дел се сосема маргинализирани и се чувствуваат политички нереализирани односно невтемелени во структура која што не ја одразува нивната идеолошка определба.Quote:„Демократска десница“ премина во ВМРО-ДПМНЕ


[Image: vmro-desnica-500.jpg]

Демократска десница денес одлучи да се спои со ВМРО-ДПМНЕ. Ова го соопшти лидерот на партијата, Филип Петровски.


Тој рече дека целокупното членство на Демократска десница преминува во ВМРО-ДПМНЕ и дека ја прифаќа идејата за обединување на десницата.

Како што нагласи Петровски, од страна на ВМРО-ДПМНЕ биле прифатени некои нивни идеји и дека во глобала идеологиите на двете партии се совпаѓаат.

-Мислиме дека овој тренд, кој што извесно време се случува, е во правилна насока и ќе овозможи на ВМРО-ДПМНЕ како носечка партија на власта во Република Македонија, да продолжи да ја спроведува својата програма, да има што поголема и поширока поддршка на политички план и да доведе до посериозни реформи кои што се зацртани во нивната програма, посочи Петровски.

Претопувањето на Демократска десница во ВМРО-ДПМНЕ доаѓа откако пред десетина дена целокупното членство на ВМРО-НП предводено од претседателот Марјан Додовски се врати во матичната ВМРО-ДПМНЕ.
12-02-2012, 03:14 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#85

За колку ќе се исценкаме ние со ДПМНЕ доколку направиме партија? Pos23

Секоја чест за Додовски и Филип, но тие за разлика до нас не се никаква опасност. Smajlito

12-02-2012, 05:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#86[Image: miloshoskitvit.JPG]
12-02-2012, 09:12 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#87

(12-02-2012, 09:12 PM)ЈорданПетровски Wrote: [Image: miloshoskitvit.JPG]

Shok

Ги примија назад за да ги зафркаваат? Icon_razz Или Антонио си ја продолжува старата борба со Филип? Кај ќе му биде крајот на ДПМНЕ со такви експерти за надворешна политка како Филип и Антонио?! Icon_razz

12-02-2012, 09:36 PM
Reply
fetak Offline
Senior Member
****

Posts: 320
Joined: Oct 2010
Reputation: 0
#88

(12-02-2012, 09:36 PM)acko Wrote:
(12-02-2012, 09:12 PM)ЈорданПетровски Wrote: [Image: miloshoskitvit.JPG]

Shok

Ги примија назад за да ги зафркаваат? Icon_razz Или Антонио си ја продолжува старата борба со Филип? Кај ќе му биде крајот на ДПМНЕ со такви експерти за надворешна политка како Филип и Антонио?! Icon_razzSurrenderSurrenderSe_klanjamSe_klanjamSe_klanjamBravoBravoBravo
12-02-2012, 10:14 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#89

(12-02-2012, 09:12 PM)ЈорданПетровски Wrote: [Image: miloshoskitvit.JPG]

Ама, што всушност това сака да каже Ен-тоу-ниоу?! То јест, јели се момиве бежалици xр'бетници или БЕЗxр'бетници?
12-02-2012, 11:31 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#90


[Image: fokusbroj73golema.jpg]
14-02-2012, 12:58 AM
Reply
Makedonec Offline
Senior Member
****

Posts: 406
Joined: May 2010
Reputation: 8
#91

Лелеееее.....сеа можам да замислам како изгледа Филипчо кога мине низ ходниците во штабот.....гарант му маваат ластици,и му зимаат заушки,а може и го праќаат по бурек.Salutingsmiley


Pos
(This post was last modified: 14-02-2012, 03:42 AM by Makedonec.)
14-02-2012, 03:41 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#92

15-02-2012, 02:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,943
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#93

21-02-2012, 03:13 AM
Reply