Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ УШТЕ НЕКОЈ КЕ ВЕРУВА ДЕКА ОСВЕН УДБА СУДСТВО ДРУГО НЕ ПОСТОИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,068
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ЕКСКЛУЗИВНО: Разговор на Сафија Лаличиќ, судијка во судскиот процес за убиството на Никола Христовски - Кољо, со Сашо Мијалков.

Пишува Јован Кукузел.

Аудио снимката е добиена од Горан Стаменковски. Таа ја обелоденува ситуација околу судската одлука за 18 годишниот убиец А.Т, на Кољо и местенките во судството под директна наредба на Мијалков.
Се работи за корупција од десетици илјади евра, во која се вмешани и Македонци и Албанци, како и за уцени, омаловажувања и ред други нелегални методи за да контролираат судии, обвинители, правобранители, адвокати, сведоци, тужители, обвинети, дури и советници на Зоран Заев.
Полицијата исто така е имплицирана дека е вмешана и корумпирана.
Особено интересно е сознанието дека кај вовлечените Албанци, како Блерим Беџети, апсолутно ништо не поминува без наплата.
Од снимката се дознава дека Зоран Кичеец е максимално корумпиран, а бизнисменот Камчев дава пари да го покрие Мијалков но на крајот го добива подебелиот дел од стапот.
Веројатно најбитно е сознанието дека Мијалков има комплетна контрола врз судскиот систем и полицијата преку луѓе што ги контролира.

25-06-2020, 12:34 AM
Reply