Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Французите на цивилните службеници им плаќале 25 години ништо да не работат
Author Message
montehristo Offline
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#1

French civil servants paid millions to do NOTHING for 25 years – report

Оваа приказна од Тулон на југ од Франција не е ништо ново за нашиот етно-шкипетарскиот-социјализам врз грбот на Македонецот.

После се, човек во Македонија може да се чувствува како да живее во Алисоната земја на чудата.
Изгледа дека нашата администрација има уште што да поднаучи од Европа.
An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 02-07-2019, 03:53 AM by montehristo.)
02-07-2019, 03:52 AM
Reply