Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БОЈКОТИРАМ КЕ НАСТАПИ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ВИСТИНА ИЛИ УДБА СЕ ЈАВИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,059
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Бојкотирам прераснува во политичи субјект кој ќе настапи на следните избори?

[Image: Bojkotiram-transparent.jpg?resize=1024%2C577]
 
Бојкотирам прераснува во политичи субјект кој ќе настапи на следните избори?
Слободен свет стигна до информација во која се вели дека во четвртокот во Скопје  се одржала средба на која е одлучено движењето Бојкотирам да прерасне во субјект кој ќе настапи на следните избори.
На средбата на која присуствувале неколку преставници од неколку движења и помали иницијативи за политички партии како и преставници на дијаспората по претходни направени анализи одлучено е да се отпочне со подготовка за политичко канализирање на граѓаните и субјектите кои беа активни во движењето Бојкотирам.
Иницијативата наскоро ќе биде објавена во јавност вели изворот кој за сега не сака да ги соопшти имињата на учесниците и иницијаторите на овој проект.

СЛОБОДЕН СВЕТ
09-06-2019, 09:29 PM
Reply