Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ ДОН МИЛО КЕ ПАДНЕ ОД ВЛАСТ??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Knežević: Vrijeme je da se sazna puna istina o svemu. Posebno o njemu

"Sve što sam iznio i što ću tek saopštiti je puna i dokaziva istina. Njome ne želim da vam se dopadnem ili da mi aplaudirate. Želim da čujete ono što ste već naslućivali i da vidite ono što ste vjerovatno pretpostavljali"
28187 pregleda 104 komentar(a)

[Image: 20190213150240_904b5c69-2748-4596-ad13-b...2ea7b.jpeg] Duško Knežević (Foto: Filip Roganović)
 Vijesti online 13. februar 2019
Predsjednik Atlas grupe Duško Knežević obratio se građanima Crne Gore otvorenim pismom u kojem je naveo da nije "ni mesija, ni oslobodilac, niti politički vođa", te da je njegovo da podsjeti "da nije normalno da jedan kontroliše narod, a ne narod njega i da nije zdravo da zakon nije iznad svih, nego da jedan iznad svega".
Pismo Kneževića prenosimo integralno
"Poslednjih mjeseci o meni ste čuli mnogo toga. Od toga za šta me optužuju, traže i izmišljaju do toga da umjesto Ridžens ulicom prolazim Crvenim trgom. Sve može ljudski um da izmisli, pogotovo da slaže u muci, da zaboravi sve što je bilo i kako je bilo samo da bi sačuvao sebe, svoje privilegije i utolio halapljivu želju za moću. Sve to rade u našoj i njihovoj zemlji njih nekolicina koji su umislili da je Crna Gora samo njihova, privatni posjed Prvoga i njegove familije.
Na tom njihovom posjedu oni sebi daju za pravo sve, pa i to da organizuju hajke i političke progone svojih protivnika i neistomišljnike, da u taj progon uključe svoje medije servirajući laži i poluitine, ali i da mafiju pozovu u pomoć da me vreba na ulicama Londona.
Dugo sam živio u zabludi da tako možda mora. Crna Gora je oduvijek voljela gospodare, da im služi i kliče sve dok je ne napuste i ostave same sve svoje podanike od kojih su skrivali tajne, imovinu, bogastvo i planove. I danas je tako. Pokazalo se da se ništa nije promijenilo ni sa "demokratskim gospodarom" Crne Gore o čijim tajnama, dvostrukom životu i skrivenom bogatstvu ovih dana svjedočim. Ne bez rizika po moju sigurnost, ali bez straha. Ne smeta mi što mi je život ugrožen i što sada živim pod posebnim uslovima, jer je došlo vrijeme da se sazna puna istina o svemu. Posebno o njemu.
Zašto sam u sve ovo krenuo? Neko kaže iz straha jer su nam oduzeli sve, a onda sam i ja došao na red. Ne, jer su u današnjoj Crnoj Gori sigurniji su oni koji ćute nego oni koji govore. Jednostavno je, odlučio sam da se suprotstavim. Hoću da se oduprem besprizornom političkom progonu koji je pokrenut da bi mi lakše oteli ono što sam stvarao 30 godina. Borim se jer sam, iako sam dugo boravio u inostranstvu, svo znanje, međunarodne kontakte i kapaciete, uložio u Crnu Goru.
Odbio sam njihove ponude da pregovaramo. Ja nijesam bez odgovornosti jer sam bio u njihovom društvu. Baš kao i oni u mom, iako bi to oni sada najrađe izbrisali. Zato sam odlučio da me istina vodi i da je podijelim sa Vama. Ne izmišljena i sebična istina već jedina prava, dokumentovana istina. Istina koja oslobađa od straha i zavisnosti sve nas i zarobljenu Crnu Goru, od jedne familije i njene svemoći. Crnoj Gori je potrebno da njome upravljaju zakoni, a ne samovolja pojedinaca i njegovi poslušnici.
Sve što sam iznio i što ću tek saopštiti je puna i dokaziva istina. Njome ne želim da vam se dopadnem ili da mi aplaudirate. Želim da čujete ono što ste već naslućivali i da vidite ono što ste vjerovatno pretpostavljali.
Njima su svi krivi osim njih, koji imaju sve. To što posjeduje prva familija u Crnoj Gori nema niko ni približno. Nijedan premijer ili predsjednik ni u jednoj zemlji bogate EU. Ali to ima predsjednik u siromašnoj Crnoj Gori, koji iza leđa svojih građana i daleko od zakona gomila bogatstvo. Znaće se za svu njegovu imovinu, pa i onu koju za njegov račun drže prolazni "investitori" iz raznih krajeva svijeta.
Pod njihovom kontrolom su i turistički rizorti, ogromni zemljišni posjedi na primorju, rudnici, hidrocentrale, banke, zavodi za planiranje prostora… Njemu su odgovorni i mnoge sudije i tužilac za specijalne potrebe, tajna društva, agencije, advokatske kancelarije za sve strane investicije, privatizacije, provizije za Telekom I A2A, pa i klanovi koji operišu s druge strane zakona. Sve je njihovo. I naša sudbina i naše pravo na istinu, naše pravo da slobodno živimo. Sve je bilo i ostalo tako.
Zato ih danas plaši glas onoga koji je bio svjedok svemu što žele da sakriju od vaših očiju. Da bi je zamaskirali počeli su da žrtvuju ljude koji su im bili odani vojnici. Neće da se zna da su uzimali donacije za sebe, putovali po najskupljim svjetskim destinacijama, odmarali se u kraljevskim apartmanima i to od mojih para. Nijesu htjeli da znate da sam baš njemu, zahvaljujući svom znanju, pomagao da dođe do prvih miliona, koje je on već imao u sivoj zoni.
Da li sam ja bio prijatelj ili neprijatelj Prvoga, koji sada kaže da nijesam bio dostojan njegovog prijateljstva? Kako god, valjale su mu moje kartice, moj novac, moja finansijska podrška, moja kuća za zabave i veselja. Istina je da se razlikujemo, jer moj sin ne ide u Las Vegas da kocka. Svakome se samo kaže i svako vidi ko govori istinu, a ko je skriva, izvrće i hoće da je zaključa.
Nijesam ni mesija, ni oslobodilac, niti politički vođa. Moje je da podsjetim da nije normalno da jedan kontroliše narod, a ne narod njega i da nije zdravo da zakon nije iznad svih, nego da jedan iznad svega. Bolesno je da jedan ima više nego svi zajedno.
Takva države je zarobljena. Ona traži slobodu, koja je u vašim rukama. Traži da, umjesto nametnute monahrije jedne porodice, Crna Gora uistinu bude demokratska država koja je članica NATO i buduća članica EU porodice, da se afirmišu stvarne vrijednosti modernih društava, da svako u njoj bude jednak u pravima i ravnopravan pred zakonima. Za takvu Crnu Goru se ima smisla boriti. Čak i više, to je naše pravo i dužnost". zaključuje se u otvorenom pismu Kneževića.
13-02-2019, 11:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Brajović vratio dug koji je krio od Agencije

Još od 2013. godine prema Atlas banci nemam nikakvih dugovanja”, saopštio predsjednik Skupštine. U njegovim imovinskim kartonima od 2005. do 2013. nisu prijavljene obaveze banci Duška Kneževića

13885 pregleda 25 komentar(a)

[Image: 2019021207028_cfd60ea7-c9e3-475d-a017-0e24f6088c26.png]
Ivan Brajović (Foto: Boris Pejović)
 Mila Radulović 12. februar 2019, 07:16 h
Predsjednik Skupštine Ivan Brajović (SD) saopštio je da od 2013. godine nema obaveza prema Atlas banci Duška Kneževića i da je dugovanje na kartici izmirio prodajom dijela naslijeđene zemlje.
Vlasnik Atlas grupe Duško Knežević prozvao je Brajovića da objasni kako je zatvorio obaveze kod Atlas banke po osnovu “višegodišnjih dugovanja na karticama koje nije vraćao” i otvorio sumnju u vezi sa prodajom zemljišta u Danilovgradu.

[Image: 057bdefd4e385d27b3f89ed2c86859ef33ee2b14...f3c0d7.png]Duško Knežević

U imovinskim kartonima Brajovića objavljenim na sajtu Agencija za sprečavanje korupcije (ASK) nije evidentirano da je do te godine ima kredit kod Atlas banke, niti minuse na kreditnoj kartici kod banke koja je sada pod privremenom upravom.
U imovinskim kartonima Brajovića navode se dugovanja po godinama, a nigdje zvanično ih nema prema Atlasu. Ni njegova supruga Dragana Brajović od 2005. do 2015. godine, prema podacima ASK-a, nema zaduženja kod Atlas banke.
Brajović je kreditni dug prijavio kod CKB i Hipo alpe adria banke i to 2010. godine u ukupnom iznosu od 90.000 eura.
On je, međutim, sinoć saopštio da je obaveze prema Atlas banci, ne navodeći koliko se one bile, namirio prodajom dijela nasljeđa.
„Još od 2013. godine prema Atlas banci nemam nikakvih dugovanja. Na novinarsko interesovanje sam već 24. januara odgovorio da sam dugovanje na kartici izmirio prodajom dijela naslijeđene zemlje. O tome postoji dokumentacija kod svih nadležnih organa, kojima sam ovu transakciju blagovremeno prijavio. Zemlju sam prodao zainteresovanom pravnom licu o čemu je sačinjen notarski akt. I o tome posjedujem urednu dokumentaciju”, saopštio je Brajović.
Prema zvaničnim podacima iz njegovih imovinskih kartona, vidi se razlika u površini zemljišta koje Brajović posjeduje pa se između 2012. i 2013, gubi oko 4.470 kvadrata zemljišta u Kosiću kod Danilovgrada.
“Ja sam mom vozaču dao pare da ta zemlja završi na njegovo ime”, izjavio je Knežević. Vlasnik Atlasa je pozvao predsjednika Skupštine da “objasni kako je njegova zemlja u Bjelopavlićima završila u rukama jednog od naših uhapšenih vozača, koji je ni kriv ni dužan držan u pritvoru, dok su pokušavali da ga lažno optuže da je učestvovao u pranju novca za DF”.
“Preko njega i mojih drugih zaposlenih, htjeli su da mene kasnije lažno optuže da sam učestvovao u državnom udaru. Ja sam mom vozaču dao pare da ta zemlja završi na njegovo ime”, dodao je Knežević.
On tvrdi da je Specijalno državno tužilaštvo već izuzelo kao dokaz Brajovićev “dosije kartica i računa iz Atlas banke, kao i podatke o prodaji zemlje koja mu je, kako on reče, porodično nasljeđe”, tvrdeći da je zbog toga navodno ucijenjen od predsjednika države i DPS-a Mila Đukanovića.
Brajović juče nije odgovorio na pitanja “Vijesti” da li ga je Đukanović ucijenio.
Demokratski front juče je pozvao Brajovića da saopšti “da li mu je višegodišnja dugovanja na kreditnim karticama pokrivao Duško Knežević i od čijih sredstava”.
“Za koliki je iznos Knežević kupio zemlju u Bjelopavlićima na molbu Ivana Brajovića i kako je ta zemlja prepisana Kneževićevom vozaču koji se trenutno nalazi u pritvoru jer je odbio da lažno svjedoči protiv DF-a,” navodi se u saopštenju DF-a.

ASK za “koverat” DPS-u napisao prekršajnu

ASK je juče objavilo da je Demokratska partija socijalista prekršila Zakon o finansiranju političkih subjekata i izbornih kampanja tokom predizborne kampanje za parlamentarne izbore 2016. i da će zbog toga biti prekršajno kažnjena.
Istovremeno, MANS je Specijalnom državnom tužilaštvu podnio krivičnu prijavu protiv DPS-a i Mila Đukanovića, odgovornih u toj partiji, kao i protiv više NN lica - aktivista DPS-a zbog sumnje u pranje novca, falsifikovanje službene isprave i povreda slobode opredjeljenja pri glasanju.
U javnosti je 12. januara ove godine objavljen snimak na kome se vidi kako Duško Knežević u svojoj kući u Zeti funkcioneru DPS-a Slavoljubu Stijepoviću predaje koverat za koji kaže da se u njemu nalazi 97,5 hiljada eura, navodeći da je prethodno zamijenio 100 hiljada dolara, nakon čega Stijepović odlazi na predizborni skup DPS-a u Zeti.
SDT je desetak dana nakon objavljivanja snimka saslušalo Stijepovića i aktiviste DPS-a, ali nije objavilo da li otvara pretkrivični postupak.
Nakon što je Knežević zatim potvrdio da je finansirao DPS, Đukanović je javno priznao da se to desilo ali ne u iznosima koje je vlasnik Atlas grupe pominjao.
ASK je juče objavio da je “utvrđeno da DPS sredstva iz privatnih izvora od 47,5 hiljada eura, koja su se odnosila na izborne aktivnosti na području Golubovaca, DPS nije prikupio u skladu sa Zakonom o finansiranju političkih subjektata i izbornih kampanja”.
“Zbog utvrđenih nepravilnosti u izbornom procesu, Agencija je protiv DPS-a pokrenula postupak za izricanje maksimalno zakonom predviđene sankcije, do 20 hiljada eura i zatražila povraćaj sredstava u budžet Crne Gore, u visini od 47,5 hiljada”, saopšteno je iz ASK-a.
Aktivista DPS-a Milenko Maraš ranije je u izjavi medijima potvrdio da je Stijepović za potrebe izborne kampanje 47,5 hiljada eura podijelio štabovima Zeti“, podsjetio je juče MANS koji je ranije, kao i dio opozicije, upozorio da će epilog afere “koverta” biti samo prekršajna kazna za DPS.

Orlandić: Od avgusta ACG nema depozite u Atlas banci

Direktor Aerodroma Crne Gore Danilo Orlandić rekao je “VIjestima” da to preduzeće više nema oročena sredstva kod Atlas banke.
“Ugovor o oročenju depozita koji je bio zaključen sa Atlas bankom je istekao 11. 08. 2018. godine i nije produžavan”, navodi se u odgovoru Orlandića.

[Image: 534abeea45c9679b283745ed99bca0ca0d957a3d...bf63e1.png]Danilo Orlandić

Duško Knežević je juče pozvao Brajovića da objasni kako je “godinama držao depozite Javnog preduzeća Aerodromi Crne Gore u Atlas banci i koji je aranžman povodom toga imao”: I zašto je ušao u sukob sa svojim partijskim drugom, direktorom Aerodroma CG Danilo Orlandićem oko depozita u Atlas banci”.
Orlandić je rekao da “Odluku o oročavanju sredstava kod neke od banaka donosi privredno društvo Aerodromi Crne Gore AD u skladu sa zakonskim propisima i svojom poslovnom politikom” i da je “ Vlada kao osnivač upoznata gdje su alocirana sredstva kojima Aerodromi Crne Gore raspolažu”.
Komentarišući navode o depozitima Aerodroma Brajović je u saopštenju naveo da je to nadležnosti tog preduzeća. “Odbijam da budem uvučen u navodne spektakularne finansijske malverzacije, kao i da branim i tumačim uredno izmirivanje svojih obaveza”, objasnio je Brajović.
Han stiže u jeku afera, “Atlas” i “Koverta” će biti u izvještaju EU
Šef delegacije Evropske unije u Podgorici Aivo Orav rekao je da evropski komesar za proširenje Johanes Han iduće sedmice dolazi u službenu posjetu Crnoj Gori.
“Mogu da kažem da je tačno da pripremamo program za njegovu posjetu naredne sedmice - dolazi na regionalnu ministarsku konferenciju, a ima i pripremljen bilateralni program”, rekao je Orav.
Han u posjetu stiže u jeku afere ‘’Atlas’’ i ‘’Koverta’’. Sredinom januara Evropska komisija je saopštila da prati situaciju i da očekuje da institucije djeluju brzo i efikasno, a početkom februara Orav je kazao da će EU u proljećnom izvještaju za Crnu Goru objaviti detaljnu i sistematičnu analizu u vezi sa ova dva slučaja. Danas je konkretizovao čiji rad posebno prate.
“I naravno, veoma smo zainteresovani kako demokratske državne institucije u zemlji koja je predvodnik funkcionišu: kako političke partije funkcionišu, kako parlament odgovara na ovu situaciju, kako Centralna banka radi svoj dio posla, a kako Agencija za sprečavanje korupcije i ostali”, istakao je Orav.
Delegacija EU u Crnoj Gori osvrnuće se u redovnom izvještaju i na to da je stopiran rad Odbora za reformu izbornog zakonodavstva.
13-02-2019, 11:42 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Knežević: Koliko je Brajović dobio novca na ruke da zatvori dug?

"Da li će g. Brajović upoznati javnost sa visinom duga, dati izvode sa svog računa, saopštiti koliko je kasnio sa plaćanjem i detaljno objasniti način na koji je izmiren dug?"

20123 pregleda 51 komentar(a)

[Image: 20190212120252_e4420e76-479f-4171-8fa1-4...7ae19.jpeg]
Duško Knežević (Foto: Filip Roganović)

Vijesti online 12. februar 2019
Predsjednik Atlas grupe, Duško Knežević pozvao je predsjednika Skupštine, Ivana Brajovića da upozna građane Crne Gore sa donacijama njegovoj partiji.
On je reagovao na saopštenje predsjednika Skupštine, Ivana Brajovića, koji je rekao da od 2013. godine prema Atlas banci nema nikakvih dugovanja.
Saopštenje Kneževića prenosimo integralno:
“Predsjednik Skupštine Crne Gore je priznao da je imao dug prema Atlas banci i da je taj dug zatvorio prodajem naslijeđenog zemljišta. Oko depozita JP Aerodromi CG u Atlas banci i njegovog aranžmana tim povodom neće još da govori. Pošto izbjegava da javnosti kaže punu istinu, postaviću mu još nekoliko pitanja.
Da li želi da upozna javost sa sadržinom našeg razgovora 21. avgusta 2018. u restoranu Elit u Atlas centru u Podgorici? Sastali smo se u 13:07 sati i započeli naš dogovor. Da ga unaprijed obavijestim da ja imam precizan dokaz o sadržini tog razgovora.
Ko je pravno lice koje pominje u aranžmanu za prodaju zemlje? Ko mu je omogućio ugovor sa tim pravnim licem i kako su kontaktirali? Kako je njegova zemlja u Bjelopavlićima završila u rukama jednog od naših uhapšenih vozača, koji je ni kriv ni dužan držan u pritvoru? Koliko je ta zemlja plaćena i kolika joj je bila stvarna cijena?
Koliko je dobio novca na ruke da, uz prodaju zemlje, zatvori dugovanja nastala zato što su članovi njegove porodice lake ruke na karticama i zato što je imao problem da ih zaustavi u trošenju?
Da li će g. Brajović upoznati javnost sa visinom duga, dati izvode sa svog računa, saopštiti koliko je kasnio sa plaćanjem i detaljno objasniti način na koji je izmiren dug? On je predsjednik parlamenta i tako visoka funkcija valjda podrazumijeva da svaki građanin Crne Gore zna šta mu je radio predsjednik.
Pozivam g. Brajovića da upozna građane Crne Gore sa donacijama njegovoj partiji. Možda bi bilo dobro i da prethodno konsultuje Vujicu Lazovića i Damira Šehovića, ako uopšte komunicira sa njima kao ranije.
Što se tiče depozita JP Aerodromi CG, ima još priliku da kaže šta se dešavalo i zašto je tim povodom u sukobu sa članom svoje partije i direktorom Aerodroma Danilom Orlandićem.
G. Brajoviću, znam šta ste govorili tokom svog boravka u Americi i kako ste se pravdali. Nijeste govorili istinu".
13-02-2019, 11:43 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Agencija štiti Đukanovića: Što je bilo prije 2016. nije ni bilo

Agencija za sprečavanje korupcije odbacila zahtjev MANS-a da pokrene postupak protiv Mila Đukanovića i Branimira Gvozdenovića jer u izvještajima za 2010. nijesu prijavili poklon putovanje od Duška Kneževića u Dubai, vrijedno skoro 30.000 eura

[Image: 20190214130244_c9355426-fd7b-4e9d-a593-9...cc0fc.jpeg] Zajedno uživali u čarima Dubaija: Gvozdenović i Đukanovići (Foto: Filip Roganović)

Tina Popović 14. februar 2019, 13:48 h
Predsjednik države Milo Đukanović i potpredsjednik Skupštine Branimir Gvozdenović neće odgovarati pred Agencijom za sprečavanje korupcije zbog toga što u svojim izvještajima o imovini i prihodima za 2010. nijesu prijavili poklon putovanje u Dubai, vrijedno skoro 30.000 eura.
Direktor Agencije Sreten Radonjić i njegovi saradnici obrazložili su to činjenicom da je to tijelo sa radom počelo 1. januara 2016, te da ne mogu retroaktivno pokretati postupke za prekršaje iz nekadašnjeg Zakona o sprečavanju sukoba interesa.
I prema tom propisu, koji je važio do 1. januara 2016, ovi funkcioneri su takođe bili dužni da dostave potpune podatke o prihodima i izvorima prihoda, uključujući i poklon putovanje, a koje je platio predsjednik Atlas grupe Duško Knežević.
Ovo je odgovor Radonjića i Agencije na zahtjev Mreže za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) da se utvrdi da li su Đukanović i Gvozdenović tada prekršili Zakon o sprečavanju sukoba interesa, jer nijesu prijavili putovanje koje je koštalo 29.500 eura, a koje je platio Knežević.
Ponovo u kratkom roku odbranio Đukanovića
Zanimljivo je da je MANS zahtjev poslao 7. februara, a da je Agencija ekspresno, samo četiri dana kasnije, donijela odluku kojom odbija kontrolu ovih visokih zvaničnika.
Zbog toga je advokat MANS-a Veselin Radulović protiv ove odluke podnio tužbu Upravnom sudu.

Agencija nastavlja odbranu Đukanovića

Odbjegli bankar i predsjednik Atlas grupe Duško Knežević dostavio je medijima prošle sedmice račune prema kojima je plaćao račune za luksuzni boravak šefa države i DPS-a Mila Đukanovića i njegove supruge Lidije, ali i aktuelnog potpredsjednika parlamenta Branimira Gvozdenovića u Dubaiju.
Direktor Istraživačkog centra MANS-a Dejan Milovac poručuje da Agencija “nastavlja odbranu šefa DPS-a i njegovih bliskih saradnika i pored očiglednih dokaza da se zakon u kontinuitetu krši, bilo da se radi o finansiraju DPS-a ili obavezi da istinito prijavljujeju svoje prihode i imovinu”.
“Ovog puta, Agencija se odlučila na odbranu koja podrazumijeva stav da prije 2016. godine kada je ona osnovana, nije ni postojalo zakona i propisa koji regulišu ovu oblast, što je potpuna besmislica. Nažalost, ovo je još jedan dokaz da je za Agenciju nemogući scenario u kojoj šef DPS-a za bilo šta može da odgovara, bilo prekršajno, bilo krivično. Čak i kada se zbog pritiska javnosti morala kazniti DPS kao partija, to je urađeno na način da to ni u kom slučaju ne dotiče njenog šefa”, poručio je Milovac.
Knežević je ranije saopštio da su ga avionske karte za Đukanovića i Gvozdenovića koštale 6.500 eura, te da su letjeli avionima ekskluzivne kompanije Emirejts. Smještaj za njih troje u hotelu “Van and onli rojal Miraž” predsjednik Atlas grupe je platio 23.000 eura.

Krivična prijava protiv DPS-a, predsjednika partije i više NN lica

MANS je prije dva dana podnio krivičnu prijavu protiv DPS-a, predsjednika te partije Đukanovića, te odgovornih u toj partiji, kao i protiv više NN lica - aktivista DPS-a, zbog sumnje u pranje novca, falsifikovanje službene isprave i povreda slobode opredjeljenja pri glasanju.
“U krivičnoj prijavi koja je podnijeta specijalnom tužiocu za suzbijanje organizovanog kriminala, korupcije, terorizma i ratnih zločina, navedeno je da su prijavljeni obavili konverziju 100 hiljada dolara u eure, čije porijeklo su prikrili znajući da se radi o novcu pribavljenom krivičnim djelom, sačinili službene isprave - finansijske izvještaje i izvještaje o finansiranju izbornih kampanja sa neistinitim podacima u kojima nijesu navedene donacije koje je DPS primao. Uz to su taj novac preko aktivista koristili za uticaj na slobodu opredjeljenja pri glasanju, odnosno kupovinu glasova na izborima u Zeti”, pojasnili su ranije iz MANS-a.
U medijima je 12. januara objavljen snimak na kome se vidi kako Duško Knežević u svojoj kući u Zeti funkcioneru DPS-a Slavoljubu Stijepoviću predaje koverat za koji navodi da se u njemu nalazi 97.500 eura, navodeći da je prethodno zamijenio 100.000. Nakon preuzimanja koverte, Stijepović odlazi na predizborni skup DPS-a u Zeti.
"Duško Knežević je više puta javno saopštio da se o predaji ovog novca u iznosu od 97.500 eura Slavoljubu Stijepoviću, prethodno dogovorio sa predsjednikom DPS-a Milom Đukanovićem”, stoji u prijavi MANS-a. MANS je krivičnu prijavu protiv Đukanovića i DPS-a podnio nakon što je Agencija za sprečavanje korupcije saopštila da će ih prekršajno sankcionisati 20.000 eura zbog neprijavljivanja donacije Kneževića, u skladu sa Zakonom o finansiranju političkih partija. Specijalno državno tužilaštvo je početkom februara saopštilo da je bivši gradonačelnik Podgorice i aktuelni Đukanovićev generalni sekretar optužen za pranje novca putem pomaganja.

Krivična prijava protiv Radonjića i zbog platne kartice i duga od 16,7 hiljada eura

MANS je 23. januara podnio zahtjev za pokretanje postupka u kojem će ASK utvrditi da li je Đukanović prekršio zakon jer postoji sumnja da nije prijavio prihod od Atlas banke u iznosu od najmanje 16.741,24 eura, koliko je iznosio njegov dug na platnoj kartici, koji je platio Knežević.
ASK je i taj zahtjev odbio, nakon čega je MANS podnio krivičnu prijavu protiv Radonjića zbog sumnje da je zloupotrijebio službeni položaj.
Đukanović je, nakon što ga je Knežević opomnenuo u vezi sa dugom, saopštio da je novac vratio Atlas banci.
ASK nikada nije odgovorila “Vijestima” da li je provjerila od kojeg novca je to predsjednik otplatio, s obzirom na to da nema prijavljenu ušteđevinu.
(This post was last modified: 15-02-2019, 02:01 AM by ЈорданПетровски.)
15-02-2019, 02:00 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Đukanović: Nisam nikad imao firmu vani; Đukanović minut kasnije: Ta firma nije radila

"Formirao sam firmu koja nije živjela nijedan dan", naveo je Đukanović

[Image: 2019021421024_1dd92498-3ffb-435f-8186-af297e05d9e3.jpeg]
Milo Đukanović (Foto: Boris Pejović)

Vijesti online 14. februar 2019, 20:29 h

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović je kazao da nema kompanije i račune koji nisu poznati javnosti.
Urednik "Dana" Nikola Marković je potom pitao da li je osnovao ofšor firmu na Kipru 2006. godine, a Đukanović je odgovorio da je osnovao firmu, ali da preko te firme nije prometovan niti jedan cent i da ta firma suštinski ne postoji.
"Formirao sam firmu koja nije živjela nijedan dan", naveo je Đukanović.
Marković je pitao zašto je prvo rekao da nije osnovao firmu, a Đukanović je rekao da jeste firmu osnovao, ali da se nije bavio biznisom preko nje i da firma nije obnavljana.
"Pitate me nevjerovatne gluposti", poručio je Đukanović.
Marković je uputio Đukanovića da je morao da prijavi firmu iako nije bio na funkciji, jer je to morao i godinu dana nakon napuštanja funkcije.
"Firme preko kojih sam radio su prijavljene. Nisam je prijavio jer nisam ni pomišljao da se bavim biznisom preko nje", dodaje Đukanović.
On kaže da je irelevantno što nije prijavio osnivanje firme i da je zaboravio potpuno da je tu firmu osnovao i da je htio da se biznisom da se pravi preko nje.

"Ne dam ostavku"

Đukanović kaže da nije smatrao nužnim da unižava funkciju predsjednika da bi svakodnevno odgovarao na „konstrukcije bjegunca od pravde“.
Nikada nisam pobjegao niti iz jednog dijaloga, poručio je Đukanović u emisiji Ukrštene riječi.
On je Kneževića ocijenio „nedostojnim protivnikom“ i optužio da ga pokušava da prebaci priču na politički teren, nazvavši ga odbjeglim tajkunom.
Dva su cilja afere, ocijenio je Đukanović - jedan da se Knežević zaštiti od optužbi na njegov račun, a drugi da se stvori vaninstitucionalni pritisak.
Predsjednik Crne Gore tvrdi da je Knežević tražio pomoć od njega i dobio odgovor da mu se ne može pomoći.
Đukanović je kazao da se već dvije decenije proizvode afere u Crnoj Gori, da se uznemiri javnost i smijeni vlast van izbora, odnosno vaninstitucionalnim pritiskom.
On je poručio da nema namjeru da podnese ostavku, ne zato što je vlastoljubiv, već da se radi o kontinuitetu borbe za vrijednosti, a da je ono što se dešava - udar na tekovine.
Đukanović navodi da je DPS već platio prekršajnu kaznu koju je propisala Agencija za sprečavanje korupcije.
On je poručio da Demokratska partija socijalista ne može biti neodgovornija od drugih i da oni postavljaju standarde.
Đukanović je naveo da je 20 godina trebalo da se dobije satisfakcija od duvanske afere i upitao ko će im to nadoknaditi.

"Ne sjećam se kolika je bila kamata"

Na pitanje „Dana“ je kazao da je njegova poslovna odluka da kredit od Pireus banke zatraži na način na koji je to urađeno i da tada nije bio na državnoj funkciji.
On je objasnio da je vratio kredit za godinu dana, ali da se ne sjeća koliko je platio kamate i šta je bila ugovorna klauzula.
Marković je otkrio da po podacima firme Capital invest plaćeno 100 hiljada eura kamate i pitao koliko ima novca ako se ne sjeća tolike kamate.
Đukanović navodi da je kreditom uradio ono za šta je kredit i uzeo, a to je trgovina na berzi.
On kaže da ne misli da je tačna informacija o iznosu kamate i da je odluku donio zbog toga što nije dodatnu pažnju javnosti - "ovakva kakva je".
Đukanović je poručio da ne želi da objašnjava javnosti svoje poslove kada nije na državnoj funkciji.

Tužio Kneževića i banke

On je naveo da je podnio dvije tužbe protiv Kneževića i njegovih banaka, kao i krivičnu prijavu.
“Izmirio sam navodni dug koji sam imao prema Atlas banci i podnio tužbu zbog nezakonitog postupanja u tom slučaju”, pojasnio je Đukanović.
Kaže da sumnja da je taj dug iklada postojao.
Poručio je da je Knežević lažov i prevarant i da nikada nije plaćao njegove puteve.
Navodi da je u Dubai išao da bi pomogao ljude i njihove poslove kada je to bilo od koristi za Crnu Goru, te da je plaćao onaj koji ga je zvao.
"Nikada niko nije plaćao moje račune, nikada niko nije plaćao moje odmore... Ja plaćam svoje račune. Ovo je apsolutna izmišljotina jednog očajnika", tvrdi Đukanović.
On tvrdi da ne postoji snimak na kom mu Knežević daje novac i da niti jedan biznismen na svijetu nije došao u tu poziciju.
Kneževića je nazvao spodobom i naveo da njihov razlaz nije bio komplikovan jer nisu bili bliski, a da je Kneževića posebno pogodilo što je rekao da nisu prijatelji.
15-02-2019, 02:02 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

(This post was last modified: 18-02-2019, 11:10 PM by ЈорданПетровски.)
18-02-2019, 09:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Opet obmanjuje, njegova firma prihodovala 360.000

[Image: vijestdana16022019.jpg]
18.02.2019
Kada bih se vraćao na državni posao, tu su prestajale sve aktivnosti i možete pogledati promete mojih kompanija koje su tokom obavljanja državnih funkcija prenošene drugim licima, ali u tim kompanija nije bilo nikakvih prometa i nikakvih poslova – tvrdi Đukanović MANS je utvrdio da je Đukanovićeva kompanija Kapital invest, nakon što je on izabran za premijera 29. februara 2008. godine, u toku te i 2009. godine imala 360.183 eura prihoda, od čega 225.140 eura u 2008, a 135,043 eura u 2009.godini
Milo Đukanović Opet obmanjuje, njegova firma prihodovala 360.000 Kada bih se vraćao na državni posao, tu su prestajale sve aktivnosti i možete pogledati promete mojih kompanija koje su tokom obavljanja državnih funkcija prenošene drugim licima, ali u tim kompanija nije bilo nikakvih prometa i nikakvih poslova – tvrdi Đukanović MANS je utvrdio da je Đukanovićeva kompanija Kapital invest, nakon što je on izabran za premijera 29. februara 2008. godine, u toku te i 2009. godine imala 360.183 eura prihoda, od čega 225.140 eura u 2008, a 135,043 eura u 2009.godini -Šef države i DPS-a Milo Đukanović obmanuo je javnost kada je saopštio da u njegovim kompanijama koje su dok je on obavljao državne funkcije prenošene na druga lica nije bilo nikakvog prometa i nikakvih poslova. Kako je utvrdila Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS), Đukanovićeva kompanija Kapital invest, koju je osnovao 2007. godine, u dvije naredne godini prijavila je promet od 360.000 eura. Finansijski izvještaji te kompanije za 2008. i 2009.godinu pokazali su da je u tom periodu prihodovala 360.000 eura, što jasno demantuje gorenavedenu Đukanovićevu tvrdnju.

Predsjednik države i najveće vladajuće stranke je spornu tvrdnju izrekao u emisiji „Ukrštene riječi” koja je emitovana u četvrtak veče na TV Prva. Snimak emisije postavljen je na Jutjub, a Đukanovićev sporni komentar počinje na 2:28:51.

– Nema nijedne prikrivene nekretnine Mila Đukanovića. Dakle, ja sam 30 godina radio veoma odgovorno i veoma posvećeno, i to radim i danas, u državnom interesu. Nikada nijesam sebi dozvolio da negdje miješam državni i privatni inters. Izlazio sam sa državnih poslova da bih se bavio privatnim poslovima jer mi je to bila želja. I zato što mi je to predstavljalo inspiraciju i želio sam da budem uspješan i u tom poslu. Kada bih se vraćao na državni posao, tu su prestajale sve aktivnosti i možete pogledati promete mojih kompanija, koje su tokom obavljanja državnih funkcija prenošene drugim licima, ali u tim kompanija nije bilo nikakvih prometa i nikakvih poslova. Dakle, hoću da vam kažem da je za razumnu javnost ovo više nego dovoljno kao potvrda ozbiljnosti, odgovornosti i posvećenosti nacionalnim interesima – izjavio je Đukanović, čiji se komentar na tu temu završava na 22956, što se može lako naći na Jutjubu.

Iz MANS-a su juče saopštili da je Milo Đukanović prilikom gostovanja u emisiji „Ukrštene riječi“ kazao da u njegovim kompanijama nije bilo prometa i nikakvih poslova dok je on bio državni funkcioner.

– Milo Đukanović je postao premijer 29. februara 2008. godine. U toku 2008. i 2009. godine njegova kompanija Kapital invest imala je 360.183 eura prihoda. U toku 2008. godine kompanija je imala 225.140 eura prihoda, što pokazuje bilans uspjeha za tu godinu. Od toga je imala 162.624 eura gotovinskih primanja iz poslovnih aktivnosti, što se navodi u bilansu novčanih tokova kompanije za tu godinu. U 2009. godini kompanija je imala prihod od 135.043 eura, što je navedeno u bilansu uspjeha, dok se u statističkom aneksu za tu godinu navodi da je riječ o prihodima od prodaje robe – saopštili su iz MANS-a.

Iz finansijskih izvještaja se vidi i da je u 2008.godini za troškove zaposlenih u toj kompanije izdvojeno oko 20.000 eura.

M.V.

Značajni troškovi za osnivanje kiparske firme
Kako su podsjetili iz MANS-a, Đukanović je u emisiji „Ukrštene riječi” više puta rekao da su troškovi osnivanja firme Vagor investments limited na Kipru iznosili oko dva eura.

– Đukanović je platio tu kompaniju 1.000 kiparskih funti, što pokazuje ugovor o kupovini akcija koji je potpisao. Pored toga, on je potpisao i ugovor sa fiktivnim vlasnikom njegovih akcija u kome se navodi da ta osoba pristaje da za određenu naknadu upiše akcije kompanije na svoje ima iako one pripadaju Đukanoviću. Pored fiktivnog vlasnika akcija, Đukanovićeva firma je imala i direktora i sekretara, koji su podnijeli ostavke tek 2017. godine. Prema podacima sa internet prezentacija više kiparskih kompanija specijalizovanih za pružanje usluga iznajmljivanja fiktivnih vlasnika akcija, direktora i sekretara, ti troškovi iznose najmanje 1.200 godišnje, a u nekim slučajevima i znatno više. Na primjer, cijena iznajmljenog direktora je oko 400 eura godišnje za kompanije sa najmanjim obrtom, ali ako se traži državljanin Kipra onda je cijena dvostruko veća – pojašnjavaju iz MANS-a.

Takođe, kako su dodali, kiparskom registru se godišnje plaća posebna naknada od 350 eura.

– Dakle godišnji troškovi postojanja kompanije na Kipru su najmanje 1.500 eura. Firma je osnovana u decembru 2006. godine, a direktor i sekretar su podnijeli ostavke tek 2017. godine. Dakle, ukupni troškovi koji su morali biti plaćeni u poslednjih deset godina kako Đukanovićeva firma ne bi bila izbrisana iz registra iznose najmanje 15.000 eura – saopštili su iz MANS-a.

Kompanija na Kipru je i dalje aktivna
Prema navodima iz MANS-a, Đukanović je u emisiji „Ukrštene riječi” naveo da firma Vagor Investments Limited više ne postoji.

- Podaci iz kiparskog registra pokazuju da je kompanija i dalje aktivna. Štaviše, podaci pokazuju da od 2007. godine, kada su registrovane promjene koje su nastale zbog Đukanovićeve kupovine te kompanije, pa do 2017. godine, nije bilo nikakvih promjena u registru. Tek prošle godine, sekretar i direktor kompanije su zvanično podnijeli ostavke i dostavili ih registru, ali je kompanija i dalje aktivna – kazali su iz MANS-a.

ДАН
18-02-2019, 10:07 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

18-02-2019, 10:13 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Katnić: Ne prihvatam priznanje Mađar telekoma

Specijalni tužilac je kazao da je bivši gradonačelnik Podgorice Slavoljub Stijepović osumnjičen da je pomogao pranje 47.500 eura

[Image: 20190218200212_3fdc1075-1c09-4629-9d92-c...c46a9.jpeg] Milivoje Katnić (Foto: Boris Pejović)
 Vijesti online 18. februar 2019,
Glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić je gostujući u emisiji "Ukrštene riječi" Prve televizije kazao da je pred parlamentarne izbore u oktobru 2016. nelegalno ušlo oko 15 miliona dolara.
Katnić je rekao da je danas uhapšen jedan interni revizor Atlas banke, koji je ustanovio nepravilnosti, ali je izvještaj koristio samo za internu upotrebu, jer da je bio javan, dokazao bi da su radili nezakonito.
Katnić je kazao da Specijalno državno tužilaštvo sumnjiči prvog čovjeka Atlas grupe Duška Kneževića za stvaranje više kriminalnih organizacija, preko kojih je, kako se sumnja, oprano više miliona eura novca, ali i utajeno više miliona eura poreza.
Ovim poslovima je, tvrdi on, izgubljeno oko 120 miliona eura, koje su morale biti uplaćene u budžet.
Specijalni tužilac je rekao da su IBM i Atlas banka korišćeni kao privredni subjekti za vršenje tih krivičnih djela i u tim poslovima, tvrdi on, Knežević ih je oštetio za oko 15 miliona eura, koje je dobio na ruke.
Katnić je kazao da je bivši gradonačelnik Podgorice Slavoljub Stijepović osumnjičen da je pomogao pranje 47.500 eura, a na pitanje voditeljke šta se desilo sa "preostalih 50.000", kazao da su one "stavljene u promet".
"Imamo osnovanu sumnju u pranje toliko novca, a ukoliko nađemo dokaze da je suma veća, proširićemo istragu", rekao je Katnić.
On je kazao i vila na Gorici nije povezana sa predsjednikom Crne Gore, Milom Đukanovićem.
Novinar Monitora, Zoran Radulović, pitao je da li je predsjednik DPS-a Milo Đukanović saslušan u vezi finansijskih malverzacija njegove partije.
"Nisam ga saslušao jer sam do činjenice došao iz drugih dokaza i nema potrebe da jednu činjenicu, koju sam već utvrdio, utvrđujem iz drugih dokaza", odgovorio je Katnić.
Radulović je pitao Katnića kako je SDT moglo doći do dokaza da se Knežević i Đukanović nisu dogovorili oko novca zbog kojeg je osumnjičen Stijepović.
"Postoje druga lica, drugi dokazi. ja vam sada ne mogu govoriti o njihovoj sadržini, ali ćete ih dobiti kad mi donesemo odluku", rekao je Katnić.
Radulović je podsjetio da su svojevremeno pretresane prostorije Demokratskog fronta i stan poslanika Nebojše Medojevića i pitao Katnića da su pretresani stanovi Stijepovića, Đukanovića ili sjedište DPS-a i izuzeta dokumentacija.
Katnić je potvrdio da je tužilaštvo izuzelo dokumentaciju samo iz sjedišta DPS-a u Zeti.
Glavni i odgovorni urednik lista "Dan" Nikola Marković, podsjetio je na pres konferenciju na kojoj je prikazana šema vezano za slučaj Telekom, kada je govoreno o četiri sklopljena ugovora, od kojih se jedan ugovor tiče firme Sigma, preko koje je isplaćivana Đukanovićeva sestra Ana Kolarević za navodne konsultantske usluge Telekomu.
"Rekli ste da ste to ispitali i da je sve urađeno po zakonu. Na osnovu čega", pitao je Marković, a Katnić kazao da su sve obaveze su ispoštovane nije bilo elemenata krivičnog djela.
Marković je pokazao dokument, sporazum između Mađar telekoma i američkih institucija gdje se, kako je rekao, kaže sasvim drugačije od onoga što Katnić tvrdi.
Marković je onda pročitao, kako je rekao, priznanje Mađar telekoma:
"Odgovorno i pod krivičnom odgovornošću sljedeće kaže: Sakrili su pravne ugovorne strane u ovom poslu nisu tačno pisali stvarne usluge koje treba da budu pružene. U njima nisu imali legitimnu poslovnu svrhu. Bili su opravdani lažnim potvrdama rada ili falsifikovanim dokazima da je posao urađen, a usluge iz tih ugovora, već su bile pružene Mađar telekoma po drugim znatno manjim cijenama. Plaćeno je 580.000 po ugovoru, iako nikakve usluge nijesu pružene Mađar telekomu i povezanim kompanijama po tom ugovoru. Lažno je prikazano plaćanje kao konsultantske usluge. To se kaže u sporazumu", rekao je Marković.
Marković je kazao da Mađar telekom ovim dokumentom priznaje da su oni sa Sigmom sklopili lažan ugovor, gdje su dali lažne podatke i gdje usluge od 580.000 eura nisu izvršene.
Katnić je rekao da Mađar telekom jeste priznao, ali da im on to priznanje ne prihvata.
"Moja istina je profesionalna", kazao je Katnić, a Marković ga je pitao: Da li su ovo činjenice?
"Jesu, ali nisu tačne", odgovorio je Katnić.
"Istina je da je advokatska kancelarija pružila advokatske usluge i da sam ja sa njihovim pravnicima i dužnosnicima to razjasnio. To su rasjasnili i iz Dojče telekoma i Mađar telekoma", dodao je Katnić.
Marković je potom pitao da li se u spisima iz SAD pominje ime Ane Kolarević.
"Ja vam to ne mogu odgovoriti zato što mi to nije dozvoljeno zakonom", rekao je Katnić, kazavši da je konsultantska usluga izvršena.
Katnić je, na pitanje Markovića, potom odgovorio da Veselin Barović nije saslušan u slučaju Telekom, a nakon žučne rasprave između urednika "Dana" i specijalnog tužioca, povodom spisa dobijenih iz SAD, emisija je nakratko morala biti prekinuta.
Katnić je, odgovarajući na pitanje glavne urednice Prve TV Sonje Drobac, kazao da će, u slučaju raspisivanja crvene potjernice, Knežević moći da bude uhapšen i ako se ispune uslovi, bude izručen Crnoj Gori.
Katnić smatra da je Knežević u Velikoj Britaniji angažovao najjače advokate zbog 60 blokiranih miliona koje "neko traži, i sa Istoka i sa Zapada".
Drobac je pitala Katnića da li smatra da država stoji iza njega.
"Bez rezerve", rekao je specijalni tužilac, dodavši da odgovara i za uspjehe i za neuspjehe.

Vijesti
18-02-2019, 10:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

Quote:Kneževiću otkazali učešće u "Ukrštenim riječima", Marković i Radulović napustili emisiju

"Ono što me posebno brine jeste nevjerovatan pritisak od strane vlasti ali i pravosudnih organa kada je u pitanju izvještavanje medija o ovoj aferi", saopštio je Marković

[Image: 2019022219024_685c396f-e491-4873-80eb-59214f9d26f0.jpeg] Duško Knežević

Vijesti online 22. februar 2019, 19:04 h
Urednica emisije "Ukrštene riječi" na TV Prva Vesna Rajković obavijestila je Duška Kneževića da otkazuje emisiju u kojoj bi on bio gost, a koja je planirana za ponedjeljak 25. februar, saopšteno je danas iz Atlas grupe.
Zbog toga je glavni i odgovorni urednik "Dana" i jedan o stalnih gostiju u emisiji, Nikola Marković, odlučio da napusti "Ukrštene riječi".
"Poziv Dušku Kneževiću za gostovanje upućen je na moje insistiranje jer sam smatrao da sve strane u ovoj aferi treba da kažu šta imaju. To je osnovno novinarsko pravilo. Pošto se to nije dogodilo smatram bespredmetnim svoje dalje učešće u pomenutoj emisiji i zato je napuštam. Ono što me posebno brine jeste nevjerovatan pritisak od strane vlasti ali i pravosudnih organa kada je u pitanju izvještavanje medija o ovoj aferi", saopštio je Marković.

[Image: 2019022219020_ee1da013c28c3f526bd365bfdb...b50ba.jpeg]Nikola Marković
On je dodao da su se "pritisci na medije intezivirali posebno nakon medijskog nastupa Đukanovića i Katnića".
"Optuživanjem da smo saučesnici ako želimo da čujemo drugu stranu i ako objavljumo dokaze koje daje Knežević, najgora je vrsta nasilja nad novinarima izuzimajući fizičko. Poznato je da su u svim demokratskim zemljama novinari ti koji su zahvaljujući insajderima poput Kneževića otkrivali najpoznatije afere od javnog interesa i zato ja ne pristajem da vlast i tužilaštvo postavljaju standarde koji su suprotni međunarodnim standardima i kodeksima novinarske profesije", naveo je Marković.
Ni novinar "Monitora", Zoran Radulović, više neće učestvovati u emisiji. On navodi da, prema informacijama koje ima, intervju sa Kneževićem nije otkazan nego odložen zbog tehničkih razloga.
"Smatram, ipak, da bi odlaskom bilo koga od petoro učesnika "Ukrštenih riječi" realizacija tog intervjua postala bespredmetna. Time bi - zbog nemogućnosti da ispunimo obećanja data i sebi i drugima - dalji nastavak serijala izgubio smisao", kazao je Radulović.
Rajković Nenadić proslijedila je "Vijestima" kao odgovor proslijedila mejl dostavljen Press centru Atlas grupe:
"Pogrešna najava emisije od strane gospodina Duška Kneževića, tokom lajv nastupa na Instagramu, potom nedolazak sinoć na dogovorenu probu koju je čekala tehnička ekipa televizije, odsustvo svakog objašnjenja zašto se to dogodilo, te predlog da se prva proba veze uradi sat vremena pred emisiju kada nije moguće napraviti bilo kakvu ozbilniji tehničku korekciju, što nas dovodi u nerazuman rizik, čini da je realizacija emisije 25. februara nemoguća. Žao mi je što dolazi do ovakve situacije, ostajem otvorena za naknadne dogovore".
Ona je dodala da je mejl koji je proslijedila pres centru Atlas grupe, proslijedila i svim stalnim učesnicima emisije.
Iz Atlas grupe su saopštili da je otkazivanje gostovanja obrazloženo je "banalnim razlozima", poput toga da Knežević nije sinoć bio dostupan za tehničku provjeru skype veze, odnosno to što je emisiju najavio na svom Instagram profilu za četvrtak umjesto za ponedjeljak.
"To je suviše providno objašnjenje odluke TV Prva da ne dozvoli da g. Knežević, nakon što su u istoj emisiji gostovali g. Đukanović i g. Katnić, odgovara na pitanja novinara i iznese sve detalje afere Koverta i ostalih kriminalno-korupcionaških poslova u kojima su učestvovali g. Đukanović i njegovi najbliži saradnici. Za tehničku provjeru veze na raspolaganju je bilo više od tri dana."
23-02-2019, 01:55 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ

23-02-2019, 02:39 AM
Reply