Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПИТА ГОМНАРКА!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,684
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:СИД И УДБА НА МИЦКОСКИ МУ ПОСТАНАА СУДБА!
By saso123 on октомври 24, 2018

[Image: 44715861_2116636105320101_52808010178756...20x400.jpg]

Една слика , милион зборови,но Мицкоски секако и дури невозможното ,преставува возможно?!

На приложената фотографија од чествувањето на 23-октомври,јасно можат да се видат ,Адутот на Мицковски-Нострадамус , првиот соработник на СДБ Маноил Мане Јаковлев,еден од првенците на Опера на ССДБ , Ѓорѓи Наумов ,исто така првенец на оркестарот на СДБ при РСВР наМакедонија, но и голем љубител на Блгарските ни сништа !Тука е и  незаменливиот првенец и Прима Балерина во СИД (Служба за известување и документирање на СФРЈ)реформираниот вмровец ,поранешен министер за правда Михаил Манески(Маневиќ). На фотографијата иа и други така мали оперски имина на СДБ, но Мицко УДБА ќе му постане вековна судба.

[Image: 44715861_2116636105320101_52808010178756...e=5C4D3E63]Quote:Иван Бабановски фб статус:


– „Им изразувам јавна благодарност на сите оснивачи на ДПМНЕ за се’ што претходно направија за Службата за Државна Безбедност, прво за СФРЈ, а потоа и за СРМ. Воедно им оддавам голема благодарност на сите членови на Макеоднската Влада од 1991 година , во која беа прекалени наши соработници на СДБ на СРМ, преставници во странство, Амбасадори на СФРЈ, Републички и Окружни Јавни Обвинители и Заменици, Партиски секретари и челнови на СКЈ и СКМ. Нивната Безбедносна култура, која ја стекнаа во брзите едномесечни КУРСЕВИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ, РАЗУЗНАВАЊЕ И КОНТРА РАЗУЗНАВАЊЕ, беше сериозен ДОПРИНОС во попречување на сите обиди за Дестабилизација на Р.М. Затоа тие , мртвите  добија Фондации, Имина на главни улициц низ Градовите во Р.М, дури некои добија и мегаломански споменици од „Преродбениците“! Тука во исти кош , не ги ставам некои шетачи по партиите по налог на СДБ, по партиските фракции на ДПМНЕ , како и оние кои ни помогнаа да ја реализираме од пластика каде апсевме поголем број на Полицајци и Оперативци на УДБА. Благодарение на големите Макеоднски патриоти кои не се жалеа во бробата и против Елитните ДПМЕНОВЦИ, од кои некој беа СУДИИ  ВО КОМУНИСТИЧКИОТ СИСТЕМ, ДЕНУЦИРАЈЌИ ГИ ЗАРАДИ ПОДЕМОТ НА НАЦИОНАЛИСТИЧКАТА ВЛАСТ НА ПРИМИТИВЦИТЕ КОИ НА ЧЕЛО СО ДОСТА ДИМОВСКА , КАКО И ДИПЛОМЦИТЕ КУРСАЏИИ ПО РАЗУЗНУВАЊЕ ЗАВРШЕНИ ВО СОФИЈА Р,БУГАРИЈА, ГИ РАЗНЕБИТИЈА ДО ГОРЧИНА МАКЕОДНСКИТЕ ОДБРАМБЕНИ И БЕЗБЕДНОСНО-ПОЛИЦИСКИ СТРУКТУРИ. ОД ТАА ПРИЧИНА , ТАКА ДЕНЕС НЕ СМЕ КАДАРНИ ДА СЕ ОДБРАНИМЕ И ЗАШТИТИМЕ ОД ПЛЕМЕНСКО -КАЧАЧКИТЕ , НО НИТ ОД КОМЕСАРСКО-СЕМЕЈНИТЕ ТЕРОРИСТИ, КОИ НАСТАПУВААТ ПОД ЗНАМИНАТА НА ТАНДЕМОТ ДУИ-ДПМНЕ …! МНОГУ ДОЛГА БИ БИЛА ЛИСТАТА НА СИТЕ ОНИЕ КОИ ПОМИНАЛЕ НИЗ ОБУКИТЕ НА СДБ НА ССВР И СРМ , А КОИ ДЕНЕС СЕ ПРЧАТ КАКО НАВОДНИ БОРЦИ ЗА НЕЗАВИСНОСТ НА МАКЕОДНИЈА ОД 1991 ГОДИНА . НИТУ ЕДЕН ОД НИВ НЕ МОЖЕВ ДА ГО СПОМЕНАМ ВО МОЈАТА КНИГА , ОНА ТЕРОРИСТИЧКА ВОЈСКА ВО МАКЕОДНИЈА , КОЈА ЈА ОБЈАВИВ НА ЛИЧЕН ТРОШОК ВО СЕПТЕМВРИ 2002 ГОДИНА , УШТЕ МАЛКУ , ПА ЌЕ МУ НАПИШАМ НА ОНОЈ СЛИВЕНСКИ ДИЛЕТАНТ, ДЕКА ,ТОЈ И НЕМА ШТО ДА НАУЧИ ЗА УДБА НА СФРЈ ОД СЛОВЕНЕЧКИТЕ АРХИВИ, БИДЕЈЌИ , СТАНЕ ДОЛАНЦ БЕШЕ АГЕНТ НА BND , И НА ВРЕМЕ СИТЕ КОМПРОМИТИРАЧКИ МАТЕРИЈАЛИ-ДОКУМЕНТИ И ДОСИЕА СЕ УНИШТИЈА. ДОДЕКА ЗА АПСЕЊЕТО НА ДРАГАН БОГДАНОСКИ, БИ МУ ПРЕПОРАЧАЛ И НЕМУ , А И НА СИТЕ ВО МАКЕОДНИЈА  ИГРАНИО-ДОКУМЕНТАРНИОТ ФИЛМ “ДИСИДЕНТ“КОЈ ГО РЕЖИРАШЕ ПЕТАР ЏУРОВСКИ. А, ЗА СМРТА НА ДРАГАН БОГДАНОВСКИ , ТЕРБА ДА ГОВОРИ ОНОЈ КОЈ УЧЕСТВУВАШЕ ВО НЕГОВАТА ЛИКВИДАЦИЈА , ОНОЈ КОЈ ДЕНЕС ГИ УЖИВА СИТЕ БАЛГОДЕТИ И БЕНИФИЦИИ КАКО ПРЕТСАВНИК НА „ФИРЕРОТ“ ГРУЕВСКИ, КОЈ ВО ИМЕ НА ВЛАДАТА НА Р.М. ПРЕДВОДЕНА ТОГАШ ОД НИКОЛА ГРУЕВСКИ , СЕ ВДОМИ ВО УПРАВНИТЕ ОДБОРИ НА Т-МОБАИЛ, КАКО И ЦЕНТАРОТ НА ХОЛОКАУСТОТ, МАНОИЛ МАНЕ ЈАКОВЛЕВСКИ…..ЅИНГО И АМДИ БАЈРАМ ЗАЕДНО СО ДРАГАН ПАВЛОВИЧ -ЛАТАС ИМ ГИ ОСТАВАМ НА ВРАПЦИТЕ , ТИЕ ДА ГИ ПЕАТ ЗАЕДНО ВО ХОР СО —КОСОВЦИТЕ…. “
01-11-2018, 04:49 PM
Reply