Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ОБВИНЕНИЕ ЗА 27.04 ИЛИ КОЈ Е ПАТОТ ОД ТЕРОРИСТИ ДО„ХЕРОИ“
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,414
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#21

Quote:ПИСМО ОД ГОРАН АНГЕЛОВ ДО СОПРУГАТА: Не тагувај Наташа, и покрај се, задоволство ми е да и го посветам мојот живот на Македонија


[Image: goran-angelov-i-soprugata.jpg]

16.03.2019
Моето веќе се виде Наташа, јас не верувам дека повеќе ќе можам да разгорам огниште, нема да има кога. Чувај ми ги децата и мајка ми, пишува Горан Ангелов во писмото до својата сопруга Наташа.
Македонскиот патриот вчера беше осуден на 12 години затвор поради „тероризам на 27 април“ пред Собранието на Република Македонија.
– Нате, мојов живот повеќе не ми припаѓа мене. Тој и е завештаен на една друга армасица, понесреќна и посвета од сите нас. Нејзе и припаѓам со цело мое битие, до последна капка крв, до последен здив. Тоа е Македонија. Ќе ми фалите секој момент од денот, секоја секунда, и ти и децата, а и старата. Сакам сите да знаат, дека не постои таков пишан збор кој може да ја опише мојата почит кон тебе и кон све што правиш за нашето семејство. Чувај се, чувај ми ги децата. Пази ми ја и мајка, тешко и е. Не тагувај, да знаеш дека и покрај све, мене ми е задоволство да и го посветам мојот живот на Македонија. Чувај ми се, Наташа, пишува Ангелов во писмото до сопругата и семејството што беше објавено на Фејсбук.


[Image: goran-angelov.jpg]
16-03-2019, 03:11 PM
Reply