Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СЕРИОЗНИ ИНДИЦИИ: СДСМ БИЛЕ ПРЕДУПРЕДЕНИ ДЕКА СЕ ПРИСЛУШКУВА ЗА ДА СЕ РУШИ ГРУЕВСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,190
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Јанева: ВМРО-ДПМНЕ зборувале се и сешто на телефон – Во СДСМ се пазеле


[Image: katica-janeva.png]

Јанева: ВМРО-ДПМНЕ зборувале се и сешто на телефон – Во СДСМ се пазеле
ВМРО-ДПМНЕ најкомотно ги воделе телефонските разговори во периодот од 2008 до 2015 година додека траело незаконското прислушување во Управата за безбедност и контраразузнавање, нагласи денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.
Обвинителката Јанева додаде дека од нејзините слушања на разговорите кои се дел од доказите во предметите на СЈО утврдила дека тогашната владејачка партија ги водела телефонските разговори на сите теми, додека тогашните опозиционери имале сомневање дека ги прислушуваат и биле претпазливи.
Јанева нагласи дека нејзиниот тим направил анализа и утврдил дека во тој дел сите предмети се добро покриени и дека нема опасност делата да застарат.


24ИНФО


После оваа изјава на Јанева , Републичкиот Јавен Обинител би требело да реагира.
29-08-2018, 10:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,190
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#229-08-2018, 11:31 PM
Reply