Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЗМАМАТА И ЛАГАТА МОРА ДА СЕ ПЛАШАТ ОД ВИСТИНАТА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

„Ниедна вистина не треба да се плаши од друга. Измамата и заблудата, напротив мораат да се плашат од секоја вистина“- Шопенхауер


[Image: zarko-blok.jpg][Image: zarko-0-b.jpg]


Бев убеден дека магистарот по човекови права Жарко Трајаноски ке ме блокира и затоа напрвив неколку скринови како доказ дека сум се обидел да полемизирам со Трајаноски ама Трајаноски како и секој манипулант и бранител на лажната комунистичка историја не само што не одгворри на моето мислење, туку ме блокирал !!
(This post was last modified: 24-11-2017, 03:28 AM by ЈорданПетровски.)
24-11-2017, 02:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Еве го моето мислење:

[Image: zarko_1a.png]
[Image: zarko_1b-1.png]
24-11-2017, 02:21 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Дека навистина сум се обидел да полемизирам со Трајаноски еве доказ:

[Image: zarko-0-c.png]
24-11-2017, 02:23 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Еве одгвор на мое мислење од некој Влатко и од Тајаноски. Трајаноски прикачува слики и тоа го смета за аргуметирн одгвор:


[Image: zarko-0-d.png]
24-11-2017, 02:26 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

[Image: zarko-0-g.png]

[Image: zarko-0-f.png]

Оваа е последно што јас сум симнал. Денеска кога сакав да видам дали има некој нов кометар, видов дека магистерот по човекови права Жарко Трајаноски во духот на слободата на говорот ме блокирал.

За оние што се прашуваат зошто Македонија наместо да се демократизира таа тоне се подлабоково во тоталитаризам одговорот е  лесен, какви магистри по човекови права такви и човекови права во Македонија.
Слободата на говорот е основното човеково право!
(This post was last modified: 24-11-2017, 03:09 AM by ЈорданПетровски.)
24-11-2017, 03:07 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Засега ќе прикачам малку  автентични документи за контрачетите и нивната „соработка“ со Хитлер, односно нацистите:

[Image: kontracheti.png][Image: kontracheti-1.png]

Дека само заради опсноста  некомунистите после капитулацијата на Бугарија  да ја превземат власта и да воспостават  Македонска Држава,која нема да е дел од Комунистичка Југославија комунистите  ги прогласуват за соработници на окупаторот.

[Image: kontracheti-a.png]
25-11-2017, 01:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

[Image: kontracheti-2.png][Image: kontracheti-3.png]
25-11-2017, 01:36 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

[Image: kontracheti-4.png][Image: kontracheti-5.png]


Учество на контрчетите во оружени судири со партизаните нема!


[Image: kontracheti-1-a.png][Image: kontracheti-3-a.png]
25-11-2017, 01:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,609
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

Мирослав Грчев кој е дел од тимот кој оркестриарано плука по ВМРО во неговото текст под наслов  Колаборационизам, контрачети и контра-пленум од од кое ке цитарам дел, глвори за бројка од 180 до 200 контра чети.


Quote:Така, од почетокот на окупацијата во 1941 година, македонските колаборационисти биле поедини граѓани, најчесто од редот на локалната граѓанска административна и интелектуална елита, кои партиципирале во органите на бугарската власт. Но, по започнувањето на македонското ослободително востание, биле формирани злосторничките колаборационистички одреди, чијашто задача била да се борат заедно со окупаторската полиција и војска, против македонските комунисти и партизани. Тоа биле таканаречените контрачети, најдолните предавнички платеници, човечкиот отпад македонски, формирани од дробината на михајловистичките вмровски ништожници и предводени неретко од вмровските војводи, кои се „калеа“ претходните децении тероризирајќи го сопствениот народ и егзекутирајќи цивили. Првите контрачети биле формирани кон крајот на 1942 година, а до последното лето на окупацијата 1944 на наша територија оперирале помеѓу 180 и 200 контрачети, чијшто крвав учинок против македонските борци за слобода не е детално проучуван, ниту прецизно документиран.


Еве што велат доказите:

[Image: kontracheti-1-a.png][Image: kontracheti-3-a.png]
27-11-2017, 01:28 AM
Reply