Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИГОР ЈУГ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,338
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: 21761942_1720024211373525_18158402212632...e=5A43A46C]


Quote:ВО ЌЕЛИЈАТА НА ИГОР ЈУГ НЕМАЛО МОБИЛЕН: Kој ги напиша заканите за Груевски?

[Image: 20170924151723.jpg]


Во келијата на Игор Југ не е пронајден мобилен телефон, потврди за ТВ 24 директорот на затворот во Шуто Оризари, Александар Наумовски. Денеска биле извршени претреси и се испитува дали Југ ги испратил заканите до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски од зад решетки и дали некој го снабдил со мобилен телефон. Во исто време,  настанот го испитуваат Обвинителството и полицијата.
Се утврдува дали можеби некој друг ги пуштил заканите во име на Југ од неговиот фејсбук профил. Игор Југ доцна синоќа  му порача на Груевски дека ги чека своите 5 минути за да му врати оти ги наместил него и останатите за крвавото сценарио. 
„Фала што не намести на 27-ми , фала што не нарече насилници...Сега нека ти трчаат Бетмен и бандата ако и они не ти избегаат како директорчињата и раководителите што ги доведе од СДС, ЛДП и СП.  А јас ќе ти вратам, барем пет минути да го вкусиш она што ти мене ми го направи и на сите други што не предаде.  Тепав луѓе ти да бидеш претседател на партијата во Охрид 2003-та. Ти текнува??? Така ли враќаш Николче?“, стоеше на профилот.
Пораката осамна од неговиот профил Владо Георгиев Черноземски, а набрзо профилот беше избришан од ФБ базата.
(This post was last modified: 24-09-2017, 03:20 PM by ЈорданПетровски.)
24-09-2017, 03:19 PM
Reply